Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Nowe BMW CE 02.

Po mniej więcej dwóch latach od premiery modelu CE 04, BMW Motorrad prezentuje nowy e-pojazd przeznaczony dla obszarów miejskich, konsekwentnie realizując strategię elektromobilności. Dzięki napędowi elektrycznemu, innowacyjnemu designowi i nowatorskim rozwiązaniom, eParkourer staje się dynamicznym partnerem dla nowego rodzaju mobilności, zapewniając wiele radości podczas jazdy w środowisku miejskim.

CE 02
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Nowe BMW CE 02 - ani elektryczny skuter, ani motocykl elektryczny: Fajny eParkourer do miast i obszarów zurbanizowanych.

Po mniej więcej dwóch latach od premiery modelu CE 04, BMW Motorrad prezentuje nowy e-pojazd przeznaczony dla obszarów miejskich, konsekwentnie realizując strategię elektromobilności. Dzięki napędowi elektrycznemu, innowacyjnemu designowi i nowatorskim rozwiązaniom, eParkourer staje się dynamicznym partnerem dla nowego rodzaju mobilności, zapewniając wiele radości podczas jazdy w środowisku miejskim.

Postępowy design z nowymi proporcjami i ogromną możliwością indywidualizacji.

Nowe BMW CE 02 reprezentuje nową drogę dostępu do BMW Motorrad. Jest elektryczne, przyciąga przede wszystkim młodych ludzi i nie jest ani motocyklem elektrycznym, ani elektrycznym skuterem. To eParkourer. Stworzony do miasta i środowiska miejskiego. Zwinny, praktyczny, solidny, z designem ograniczonym do tego, co niezbędne. Duże koła spełniają wymagania dotyczące wytrzymałości, zapewniając jednocześnie radość z jazdy na różnorodnych nawierzchniach.

Podstawowy czarny kolor ramy, kół, przedniego błotnika i górnej owiewki, oraz matowa granitowa szarość osłony silnika tworzą równie ekscytujący kontrast jak gra matowych i błyszczących powierzchni. W specjalnej wersji HIGHLINE, nowe CE 02 prezentuje się ekstrawagancko i kolorowo. Anodowany na złoto widelec i wzór taśm w połączeniu z kontrastującym kolorem Petrol nawet w spoczynku nadają CE 02 dynamiczny i przyszłościowy wygląd.

Potężny napęd, niska waga i praktyczny zasięg. Dwie wersje osiągów.

Kierowcy w wieku 16 lat mogą jeździć nowym CE 02 o maksymalnej mocy 11 kW (15 KM). Wersja o mocy 4 kW (5 KM) (moc znamionowa 3,2 kW (4 KM)), ograniczona do 45 km/h, spełnia również wymagania klasy prawa jazdy AM i może być używana np. w Niemczech, od wieku 15 lat i przez kierowców posiadających prawo jazdy samochodowe. Istnieją również inne przepisy specyficzne dla poszczególnych krajów. Potężny napęd pozwala nowemu CE 02 w wersji 11 kW na szybkie przyspieszanie na światłach i zapewnia dynamiczne wrażenia z jazdy. Z maksymalną prędkością 95 km/h, można szybko przemieszczać się na drogach ekspresowych, a zasięg ponad 90 km (wersja 11 kW zgodnie z WMTC) pozwala na przedłużone miejskie przygody. Dzięki niskiej masie zaledwie 132 kg (wersja 11 kW) lub 119 kg (wersja 4 kW) oraz niewielkiej wysokości siedzenia wynoszącej tylko 750 mm, nowe CE 02 wyróżnia się swoją charakterystyką prowadzenia.

Dwa tryby jazdy "Flow" i "Surf" w standardzie oraz tryb "Flash" jako opcjonalne wyposażenie i oryginalny dodatek BMW Motorrad.

Nowe CE 02 posiada tryby jazdy "Flow" i "Surf" jako wyposażenie standardowe. Tryb "Flow" oferuje optymalne ustawienia do spokojnego poruszania się w miejskim ruchu, podczas gdy tryb "Surf" zapewnia dynamiczne wrażenia z jazdy poza zatłoczonym ruchem miejskim. Tryb jazdy "Flash" jest również dostępny jako sportowy i dynamiczny dodatek w ramach opcjonalnego wyposażenia HIGHLINE oraz jako oryginalne akcesoria BMW Motorrad.

Zewnętrzna ładowarka jako standardowe wyposażenie oraz szybka ładowarka jako opcjonalne wyposażenie i oryginalny dodatek BMW Motorrad.

Nowe BMW CE 02 jest standardowo wyposażone w zewnętrzną ładowarkę o mocy ładowania 0,9 kW, która umożliwia szybkie i wygodne ładowanie z standardowych domowych gniazdek. Szybsze ładowanie zapewnia szybka ładowarka o mocy ładowania 1,5 kW, która jest dostępna w opcjonalnym wyposażeniu HIGHLINE oraz jako oryginalny dodatek BMW Motorrad (tylko dla wersji 11 kW). 

Podwozie z podwójną ramą rurową, widelce teleskopowe, wahacz jednoramienny i koła ze stopu aluminium.

Pod względem podwozia, nowe BMW CE 02 opiera się na sztywnej ramie podwójnej wykonanej z rur stalowych. Z przodu zastosowano hydraulicznie tłumiony widelec teleskopowy, natomiast z tyłu wahacz jednoramienny i bezpośrednio osadzony amortyzator. Szerokie opony zamontowane są na pełnych kołach ze stopu aluminium, a hamulce tarczowe zapewniają bezpieczne hamowanie z przodu i z tyłu. Przednie koło wyposażone jest w system ABS BMW Motorrad.

Wyświetlacz TFT, port ładowania USB-C i rozwiązania łączności.

Znajdujący się w kokpicie czytelny wyświetlacz TFT informuje kierowcę o prędkości jazdy, stanie naładowania baterii i wielu innych parametrach. Gniazdo ładowania USB-C umożliwia również zasilanie smartfona. Za pomocą aplikacji BMW Motorrad Connected na smartfonie możesz sprawdzić przewidywany czas zakończenia ładowania dzięki połączeniu poprzez Bluetooth, tak jak w przypadku modelu BMW CE 04. W wariancie HIGHLINE, tryb uchwytu Cradle pozwala na bezpieczne korzystanie z aplikacji BMW Motorrad w smartfonie (umieszczonego w uchwycie) jako dodatkowego wyświetlacza, z wykorzystaniem przycisków na kierownicy. Istnieje również możliwość rejestracji trasy za pomocą aplikacji. Dzięki BMW Motorrad Connected Services (dostępne również w pakiecie HIGHLINE) można za pomocą aplikacji w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca sprawdzić stan naładowania oraz inne informacje o pojeździe CE 02. 

Najważniejsze cechy nowego BMW CE 02:

• Maksymalna moc 11 kW (15 KM), moc znamionowa 6 kW (8 KM), moment obrotowy 55 Nm.

• Wariant osiągów dla prawa jazdy AM *prawo jazdy AM: Maksymalna moc 4 kW (5 KM), moc znamionowa 3,2 kW (4 KM), moment obrotowy 55 Nm.

• Rama stalowa i wahacz jednoramienny z tyłu.

• Widelec teleskopowy z przodu.

• ABS BMW Motorrad (tylko przednie koło).

 • ASC (Automatyczna Kontrola Stabilności) i RSC (Recuperative Stability Control).  

• Asystent cofania.

• Dwa tryby jazdy "Flow" i "Surf" jako standard. 

• Trzeci tryb jazdy "Flash" jako część opcjonalnego wyposażenia HIGHLINE oraz dostępny jako oryginalny dodatek BMW Motorrad.  

• Mała wysokość siedzenia tylko 750 mm. 

 • Przystosowany do jazdy dwuosobowej.

• Bezkluczykowy system Keyless Ride.  

• Reflektory LED wraz z światłami do jazdy dziennej i kierunkowskazami bocznymi. 

• Mikro wyświetlacz TFT o przekątnej 3,5".

• Gniazdo USB-C. 

• Tryb uchwytu Cradle w aplikacji BMW Motorrad Connected.

• BMW Motorrad Connected Services.

• Zewnętrzna ładowarka 1 500 W (900 W wersja podstawowa) do użytku w gniazdku domowym jako opcjonalne wyposażenie HIGHLINE oraz dodatkowe akcesorium (tylko dla wersji 11 kW).

•  Przygotowanie do systemu alarmowego. 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group-polska/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Włoski
  • Język załącznika
  • Angielski
  • Arabski
  • Niemiecki
  • Polski
  • Włoski
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie