Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW iX5 Hydrogen po raz pierwszy w Polsce.

+++ Podczas tegorocznego Kongresu Nowej Mobilności, BMW Group po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje BMW iX5 Hydrogen. +++ To wersja BMW X5 napędzana wodorem, której flota pilotażowa będzie liczyć ok. 100 pojazdów. +++ Od zeszłego roku BMW Group produkuje wysokowydajne systemy ogniw paliwowych do floty pilotażowej we własnym centrum kompetencyjnym ds. wodoru w Monachium. +++

G05
·
Technologia
·
iX5 Hydrogen
·
Sprawy korporacyjne
·
Zrównoważony rozwój
·
Alternatywne układy napędowe, pojazdy przyszłości
·
BMW iX5
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Łódź. Podczas tegorocznego Kongresu Nowej Mobilności, który odbywa się w dniach 26-28 września w Łodzi, BMW Group zademonstruje pilotażowy model BMW iX5 Hydrogen. Ten samochód wodorowy to kolejny krok na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej i przyspieszenia transformacji sektora mobilności. Już teraz BMW Group jest liderem w kategorii samochodów klasy premium z napędem elektrycznym, a w tym roku około 2/3 inwestycji firmy będzie związanych z technologiami przyszłości.

- BMW Group intensywnie wzmacnia ofertę pojazdów elektrycznych, a do 2030 roku 50% wszystkich sprzedawanych przez nas samochodów będzie posiadać napęd elektryczny. Celem firmy jest jednak sukcesywna rozbudowa innowacyjnych napędów, dlatego kontynuujemy rozwój technologii wodorowej, która w przyszłości może być atrakcyjnym uzupełnieniem elektromobilności i dodatkową opcją zrównoważonej mobilności indywidualnej – mówi dr. Jürgen Guldner, dyrektor rozwoju technologii wodorowej BMW Group.

BMW iX5 Hydrogen. Unikalny na skalę światową.

BMW iX5 Hydrogen łączy wysokowydajne systemy ogniw paliwowych z wysoce zintegrowaną jednostką napędową BMW eDrive piątej generacji, dzięki czemu układ napędowy samochodu generuje moc 275 kW (401 KM). Oznacza to, że pojazd pierwsze 100 km/h osiąga w czasie poniżej 6 sekund, a jego prędkość maksymalna to ponad 180 km/h. Zużycie wodoru wynosi tylko 1,19 kg/100 km, co przekłada się na imponujący zasięg wynoszący 504 km w cyklu WLTP. Samo napełnianie zbiorników trwa natomiast maksymalnie 4 minuty. BMW iX5 Hydrogen jest świetnym przykładem nowoczesnej mobilności, która łączy doskonałe osiągi z troską o środowisko.

BMW iX5 Hydrogen jest efektem ścisłej współpracy specjalistów od technologii wodorowej, rozwoju pojazdów i wstępnej budowy nowych modeli, której celem jest zintegrowanie innowacyjnej technologii napędu i magazynowania energii.    

Produkcja modelu odbywa się w zakładzie pilotażowym Centrum Badań i Innowacji w Monachium, a od zeszłego roku w tamtejszym centrum kompetencyjnym ds. wodoru firma zajmuje się także produkcją systemów ogniw paliwowych.

 – Tegoroczna edycja Kongresu Nowej Mobilności zgromadzi w jednym miejscu przedstawicieli producentów pojazdów i infrastruktury, operatorów i dostawców usług w obszarze ładowania, firmy technologiczne, przedsiębiorstwa transportowe, koncerny energetyczne i paliwowe, a także rozwijające się startupy i instytucje finansujące nową mobilność, którzy będą dyskutować w 6 głównych ścieżkach tematycznych, wśród których nie zabraknie również wodoru. Wydarzenie to również doskonała okazja, by producenci z całej Europy przedstawili siebie, swoje produkty i usługi międzynarodowej publiczności B2B i B2C. Mamy ambicję, by strefa EXPO na KNM stanowiła unikalne miejsce łączące firmy z całego łańcucha dostaw sektora e-mobility oraz przestrzeń prezentacji najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań z obszaru zeroemisyjnych technologii. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród wydarzeń towarzyszących Kongresu, zgromadzeni będą mogli po raz pierwszy w Polsce zapoznać się z wodorowym pojazdem BMW. Jest to wyróżnienie, że zostanie on pokazany na najważniejszym wydarzeniu zrównoważonego transportu w regionie CEE – komentuje Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSPA.

Technologie wodorowe i FCEV – paliwo dla zrównoważonej mobilności.

BMW Group jako pierwszy niemiecki producent samochodów zobowiązał się do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej w łańcuchu wartości poprzez inicjatywę „Business Ambition for 1.5°C”. Zgodnie z przyjętą strategią, celem firmy jest zmniejszenie o 40% emisji CO2 w całym cyklu życia pojazdów do 2030 r.

Wraz z podejmowanymi działaniami na rzecz środowiska, BMW Group cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów wybierających pojazdy elektryczne. W 2022 r. na całym świecie sprzedała ich 215 tysięcy, co stanowi wzrost o prawie 108% w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Pomimo wysokiego zainteresowania pojazdami elektrycznymi, firma pracuje nad alternatywnymi opcjami i widzi technologię FCEV jako uzupełnienie oferty BEV. Wspiera ponadto działania promujące innowacje w Europie, które służą budowaniu gospodarki wodorowej i napędzaniu produkcji ekologicznego wodoru.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

Telefon: 728 874 121

E-Mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

BMW iX5 Hydrogen: Zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP: 1,19 kg H2/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym WLTP: 0 g/km

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie