Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

BMW i5 na XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

+++ Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu, jednego z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej i Wschodniej, BMW Group zaprezentuje przedpremierowo BMW i5 M60 xDrive. +++ Goście wydarzenia będą mogli zobaczyć najnowszą, elektryczną limuzynę BMW w pawilonie niemieckim German Lounge Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, którego firma została oficjalnym partnerem. +++

G60
·
Technologia
·
BMW i
·
BMW i5
·
Electrification
·
Sprawy korporacyjne
·
Wydarzenia korporacyjne
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Karpacz. Forum Ekonomiczne w Karpaczu to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej i Wschodniej, dlatego właśnie tam BMW Group zaprezentuje przedpremierowo swoją elektryczną limuzynę BMW i5 M60 xDrive. Najnowszy model ze stajni BMW będzie dostępny dla wszystkich gości wydarzenia w pawilonie niemieckim Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, której BMW Group została oficjalnym partnerem. Pod hasłem przewodnim „Razem dla przyszłość” w pawilonie prezentowane będą tematy, które w najbliższych latach zadecydują o naszej przyszłości gospodarczej, w tym te skupione wokół wyzwań branży motoryzacyjnej.

BMW i5 M60 xDrive to fuzja elegancji i dynamiki

BMW i5 M60 xDrive to najświeższa odsłona najpopularniejszej limuzyny biznesowej na świecie. Ten w pełni zelektryfikowany model płynnie łączy dynamizm, sportową, agresywną elegancję i cyfrowe innowacje.

Zmodernizowany napęd BMW eDrive piątej generacji o mocy 601 KM pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8 s, a zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 516 km wg cyklu WLTP. BMW zadbało także o najwyższy komfort i szybkość ładowania. Innowacyjne rozwiązanie Combined Charging Unit (CCU) pozwala zwiększyć stan naładowania akumulatora z 10 do 80 procent w ciągu około 30 minut. BMW i5 M60 xDrive będzie również pierwszym pojazdem marki przystosowanym do korzystania z funkcji Plug & Charge. Umożliwia ona automatyczne uwierzytelnianie pojazdu na kompatybilnych publicznych stacjach ładowania bez użycia aplikacji lub karty ładowania.

Elektromobilność motorem napędowym BMW Group

BMW Group jako pierwszy niemiecki producent samochodów przyłączyła się do akcji „Business Ambition for 1.5°C” zapoczątkowanej przez inicjatywę Science Based Targets i zobowiązała do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej w całym łańcuchu wartości. Kluczową rolą w realizacji przyjętych celów jest rozwój elektromobilności. Już teraz BMW Group jest światowym liderem, jeżeli chodzi o portfolio samochodów klasy premium z napędem elektrycznym, a do końca 2023 r. w jej ofercie znajdzie się 12 w pełni elektrycznych modeli, obejmujących wszystkie segmenty rynku. W 2022 roku firma sprzedała na całym świecie ponad 215 tysięcy pojazdów elektrycznych, co stanowi wzrost o prawie 108 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Pół wieku produkcji w Dingolfingu

Produkcja BMW i5 M60 xDrive odbywa się w fabryce BMW Group w Dingolfingu, która przez 50 lat działalności wyprodukowała ok. 12 milionów samochodów marki. Szeroko zakrojone inwestycje sprawiają, że transformacja w kierunku BMW iFactory, jest tu widoczna gołym okiem. Na terenie fabryki promowana jest bioróżnorodność, poprzez redukcję odpadów i recykling, czy korzystanie z lokalnej energii cieplnej z regionalnej biomasy. Dzięki temu rozwiązaniu, od połowy dekady emisja CO2 w zakładach ma zostać obniżona o 10–15 procent.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

Telefon: +728 874 121

E-Mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

BMW i5 eDrive40:
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP: 18,9 - 15,9 kWh/100 km
Zasięg elektryczny w cyklu WLTP: 497 - 582 km

BMW i5 M60 xDrive:
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP: 20,6 - 18,2 kWh/100 km
Zasięg elektryczny w cyklu WLTP: 455 - 516 km

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Włoski
  • Język załącznika
  • Angielski
  • Arabski
  • Niemiecki
  • Polski
  • Włoski
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie