Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Rada nadzorcza przedłuża kontrakt Olivera Zipse do 2026 r. - Jochen Goller nowo powołanym członkiem zarządu.

+++ Reithofer: "BMW Group wzmocniła swoją pozycję lidera pod wodzą Olivera Zipse" +++ Jochen Goller zastępuje Pietera Notę na stanowisku członka zarządu ds. klientów, marek i sprzedaży +++ Rada nadzorcza dziękuje Nocie za wielkie zaangażowanie i ważny wkład +++

Sprawy korporacyjne
·
Ludzie
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Monachium. Rada Nadzorcza BMW AG przedłużyła kontrakt Olivera Zipse na stanowisku Prezesa Zarządu do 2026 roku. Zipse jest członkiem zarządu od 2015 r. i prezesem zarządu od sierpnia 2019 r. Podczas jego kadencji BMW Group znacznie rozszerzyła swoją ofertę pojazdów elektrycznych i obecnie oferuje w pełni elektryczne modele w prawie wszystkich swoich głównych segmentach. Ponadto rozpoczęto prace rozwojowe nad Neue Klasse jako kolejną generacją modelu, której produkcja rozpocznie się w 2025 roku.

 

Norbert Reithofer, Przewodniczący Rady Nadzorczej BMW AG, powiedział: "Oliver Zipse bardzo skutecznie kierował firmą w ostatnich latach w niezwykle niestabilnym środowisku. W fazie globalnych kryzysów i głębokiej transformacji BMW Group pod jego kierownictwem nie tylko osiągnęła solidne wyniki, ale także trwale wzmocniła swoją wiodącą pozycję na arenie międzynarodowej konkurencji. Dzięki Neue Klasse BMW Group jest na dobrej drodze do dalszego umacniania tej pozycji".

 

Martin Kimmich, przewodniczący Rady Zakładowej BMW AG, powiedział: "Dobra współpraca pomiędzy Zarządem a Radą Zakładową będzie kontynuowana wraz z ponownym powołaniem Olivera Zipse. Jestem przekonany, że nadal będziemy wspólnie podejmować konstruktywne decyzje i dlatego pozytywnie patrzę w przyszłość".

 

Rada Nadzorcza powołała również Jochena Gollera do Zarządu BMW AG. Zastąpi on Pietera Notę i przejmie odpowiedzialność za dział klientów, marek i sprzedaży od 1 listopada 2023 roku. Nota przejął dział w 2018 r. i odegrał kluczową rolę w znacznym przyspieszeniu sprzedaży modeli całkowicie elektrycznych w ostatnich latach oraz systematycznej cyfryzacji interfejsu klienta. Ponadto wzmocnił portfolio marek BMW Group o marki BMW, MINI i Rolls-Royce oraz rozwinął międzynarodową organizację sprzedaży w kierunku zrównoważonego i zorientowanego na klienta modelu sprzedaży. Od czasu objęcia przez niego stanowiska, BMW Group znacznie zwiększyła swój udział w rynku globalnym i osiągnęła rekord sprzedaży w 2019 r., sprzedając ponad 2,5 miliona pojazdów. W 2023 r. pod jego kierownictwem sprzedaż BMW Group jest na dobrej drodze, by ponownie osiągnąć lub nawet przekroczyć wynik sprzed pandemii koronawirusa.

 

"Rada Nadzorcza chciałaby podziękować Pieterowi Nocie za jego wielkie zaangażowanie, a w szczególności za ważne impulsy, które wniósł do organizacji sprzedaży dzięki swojemu rozległemu doświadczeniu poza przemysłem motoryzacyjnym" - powiedział Reithofer. "Jochen Goller wniesie do zarządu doświadczenie zarówno menedżera sprzedaży z areny międzynarodowej, jak i eksperta rynku chińskiego, który zna największy rynek BMW Group jak nikt inny".

 

Jochen Goller jest związany z BMW Group od 1999 r. i spędził ponad dziesięć lat w firmie w Wielkiej Brytanii i Chinach, pełniąc różne funkcje, także w różnych markach. Od 2018 roku z powodzeniem zarządza działaniami w regionie Chin. W tym czasie BMW Group była w stanie przejąć większościowy pakiet udziałów w lokalnej spółce joint venture BMW Brilliance Automotive. Wcześniej Goller był również odpowiedzialny za markę MINI.

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech. Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.

 

Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 oraz ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

 

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa oraz specyficznej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

telefon: 728 874 121

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

 

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

 

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie