Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Nowe BMW serii 5 Touring.

Duży Touring od BMW: sportowy, elegancki, wszechstronny, a teraz także w pełni elektryczny.

G61
·
Touring
·
Seria 5
·
BMW i5
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Do pobrania

  
Załączniki(3x, 4,74 MB)
  
Zdjęcia(288x, 1,58 GB)

The new BMW i5 eDrive40 Touring - Infographic (02/2024)

The new BMW i5 eDrive40 Touring - Infographic (02/2024)

The new BMW i5 eDrive40 Touring - Infographic (02/2024)

The new BMW i5 M60 xDrive Touring - Infographic (02/2024)

BMW serii 5 Touring – kwintesencja radości z jazdy, sportowej elegancji i nowoczesnej funkcjonalności w segmencie premium wyższej klasy średniej – wkracza w nową erę. Dzięki licznym innowacyjnym rozwiązaniom cyfrowym, nowatorskim systemom zautomatyzowanej jazdy i parkowania, zwiększonemu zrównoważonemu rozwojowi w całym cyklu życia produktu oraz – po raz pierwszy w BMW i5 Touring – w pełni elektrycznemu napędowi, szósta generacja tego modelu jest bardziej progresywna niż kiedykolwiek wcześniej. Stylowa prezencja, sportowy charakter, wszechstronność i komfort przestrzenny sprawiają, że nowe BMW serii 5 Touring idealnie nadaje się zarówno do jazdy codziennej, jak i podróży.

Elastyczna architektura napędu umożliwia produkcję różnych wariantów tego modelu z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, układami hybrydowymi plug-in i napędami elektrycznymi na wspólnej linii produkcyjnej w zakładach BMW Group w Dingolfing. Wprowadzenie na rynek w Niemczech, wielu innych krajach europejskich i Japonii nastąpi w maju 2024 r., a na kolejnej rynki – w czerwcu 2024 r.

Wydłużone proporcje, charakterystyczny przód, zindywidualizowany tył.

Wygląd zewnętrzny nowego BMW serii 5 Touring charakteryzują dynamicznie wydłużone proporcje i duże powierzchnie. W porównaniu z poprzednim modelem jego długość wzrosła o 97 mm do 5060 mm, szerokość o 32 mm do 1900 mm, a wysokość o 17 mm do 1515 mm. Nowe BMW serii 5 Touring ma największy rozstaw osi w swojej klasie, dzięki zwiększeniu go o 20 mm do 2995 mm.

Charakterystyczny przód wyróżnia się nowoczesną interpretacją typowych dla marki podwójnych reflektorów i atrapy chłodnicy BMW. Niemal pionowe dwa elementy diodowe pełnią funkcję kierunkowskazów i świateł dziennych. Dla wysuniętej mocno do przodu atrapy chłodnicy dostępne jest opcjonalnie oświetlenie konturowe BMW Iconic Glow. W widoku bocznym płaska stylistyka szyb i długi spojler dachowy podkreślają sportowy, elegancki dwubryłowy design. Masywne tylne nadkola wraz z mocno pochyloną tylną szybą uwydatniają szeroką sylwetkę pojazdu. Elementy diodowe zachodzących mocno na boki lamp tylnych są przedzielone chromowaną listwą w kształcie litery L.

Już na początku sprzedaży gama kolorów karoserii obejmować będzie trzy lakiery BMW Individual. W przypadku modeli elektrycznych i hybrydowych plug-in standardowym wyposażeniem są 18- lub 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich. Opcjonalne dostępne są obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach do 21-cali. Dynamiczny charakter nowego BMW serii 5 Touring można dodatkowo podkreślić opcjami pakietu sportowego M, pakietu sportowego M Pro i pakietu karbonowych elementów zewnętrznych M. Jako topowy model serii, BMW i5 M60 xDrive Touring (zużycie energii w cyklu mieszanym: 20,8–18,3 kWh/100 km wg WLTP) jest standardowo wyposażone w komponenty zewnętrzne, które uwydatniają jego wyjątkową dynamikę jazdy.

Progresywnie zaprojektowana deska rozdzielcza, w pełni wegańskie wnętrze.

Głównym elementem progresywnej, zaprojektowanej pod kierowcę deski rozdzielczej jest zakrzywiony wyświetlacz BMW. W pełni cyfrowy zespół ekranów obejmuje wyświetlacz informacyjny o przekątnej 12,3 cala i wyświetlacz kontrolny o przekątnej 14,9 cala. Nowoczesną atmosferę wnętrza klasy premium dodatkowo podkreślają nowe, montowane w standardzie fotele sportowe, spłaszczona u dołu kierownica oraz opcjonalny panel interakcji BMW.

Nowe BMW serii 5 Touring wyposażone jest standardowo w całkowicie wegańskie wnętrze. Tapicerka z Veganzy dostępna jest opcjonalnie również z dekoracyjną perforacją. Ponadto tapicerka BMW Individual ze skóry Merino jest dostępna w kilku wariantach dwukolorowych. Inne opcjonalne elementy wyposażenia obejmują szklany dach panoramiczny i system nagłośnienia Surround marki Bowers & Wilkins z maksymalnie 18 głośnikami.

Zoptymalizowana funkcjonalność na co dzień, w czasie wolnym i w podróży.

Nowe BMW serii 5 Touring zapewnia więcej miejsca i – zwłaszcza z tyłu – zauważalnie większą swobodę ruchu nóg, ramion i łokci, a także wyższy komfort akustyczny. Dzięki wszechstronnemu wnętrzu i licznym inteligentnym funkcjom jest równie imponujące w podróży, co w codziennej jeździe.

Szerszy otwór bagażnika w połączeniu z niską krawędzią ułatwia załadunek dużego bagażu. Pojemność bagażnika wszystkich wariantów nowego BMW serii 5 Touring można zwiększyć z 570 do 1700 l – niezależnie od technologii napędu. Oprócz automatycznej obsługi klapy tylnej, do wyposażenia standardowego należy również funkcja zdalnego odblokowywania oparcia tylnej kanapy dzielonej w proporcji 40:20:40 z poziomu bagażnika. Schowki pod podłogą bagażnika zapewniają miejsce na siatkę oddzielającą bagażnik, roletę bagażnika i kabel do ładowania modeli elektrycznych i hybrydowych plug-in.

Elektryczne BMW i5 Touring od samego początku dostępne w dwóch wariantach.

Nowe BMW i5 Touring jest pierwszym elektrycznym modelem klasy premium pośród swoich konkurentów. Od samego początku będzie oferowane w dwóch wariantach. W przypadku BMW i5 M60 xDrive Touring dwie wysoce zintegrowane jednostki napędowe na przedniej i tylnej osi tworzą razem elektryczny napęd na wszystkie koła o mocy maksymalnej 442 kW / 601 KM. Moment obrotowy wynosi maksymalnie 820 Nm przy włączonej funkcji M Launch Control lub M Sport Boost. Topowy model przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 s, a jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 230 km/h. Umieszczony na tylnej osi silnik elektryczny BMW i5 eDrive40 Touring (zużycie energii w cyklu mieszanym wg WLTP: 19,3–16,5 kWh/100 km) generuje maksymalną moc 250 kW / 340 KM oraz maksymalny moment obrotowy do 430 Nm z funkcją Sport Boost lub Launch Control. Od 0 do 100 km/h BMW i5 eDrive40 Touring przyspiesza w czasie 6,1 s.

W przypadku obu modeli umieszczony w podłodze akumulator wysokonapięciowy zapewnia pojemność użytkową na poziomie 81,2 kWh. Oprócz wydajnych silników elektrycznych zasięg BMW i5 Touring na długich dystansach podnosi adaptacyjna rekuperacja i technologia pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia wnętrza, napędu i akumulatora wysokonapięciowego. Zasięg określony w procedurze testowej WLTP wynosi od 445 do 506 km w BMW i5 M60 xDrive Touring i od 483 do 560 km w BMW i5 eDrive40 Touring.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie ładowania BMW Charging.

Akumulator można ładować prądem przemiennym ze standardową mocą do 11 kW i opcjonalnie z mocą do 22 kW. Ładowanie prądem stałym możliwe jest z mocą do 205 kW. Predykcyjne zarządzanie temperaturą akumulatora wysokonapięciowego optymalizuje jego wydajność podczas korzystania ze stacji szybkiego ładowania. Funkcja Connected Home Charging dla modeli elektrycznych i hybrydowych plug-in zapewnia warunki do ładowania dostosowanego pod kątem energii słonecznej i obciążenia, jak również efektywności kosztowej. BMW i5 Touring jest także przystosowane do korzystania z funkcji Plug & Charge Multi Contract.

Wydajne silniki wysokoprężne z 48-woltową technologią mild hybrid.

Wszystkie silniki wysokoprężne dostępne w nowym BMW serii 5 Touring są połączone z 48-woltową technologią mild hybrid i 8-stopniową skrzynią Steptronic. Czterocylindrowy silnik dostępny w momencie wprowadzenia na rynek modeli BMW 520d Touring (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 5,9–5,3 l/100 km; emisja CO₂: 154–141 g/km wg WLTP) i BMW 520d xDrive Touring (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,2–5,7 l/100 km; emisja CO₂: 163–149 g/km wg WLTP) generuje maksymalną moc 145 kW / 197 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm. W lecie 2024 roku ofertę silników ma uzupełnić 6-cylindrowy rzędowa jednostka wysokoprężna. W tym samym czasie pojawią się dwa warianty z najnowszą generacją napędu hybrydowego plug-in.

Idealny balans pomiędzy sportowym charakterem i komfortem jazdy.

Radość z jazdy nowym BMW serii 5 Touring opiera się na idealnym balansie pomiędzy sportowym charakterem a komfortem jazdy. Model ten zapewnia do tego idealne warunki dzięki długiemu rozstawowi osi, szerokiemu rozstawowi kół, niemal idealnie zrównoważonemu rozkładowi masy na obie osie w stosunku 50:50, lekkiej konstrukcji oraz zoptymalizowanej sztywności karoserii i punktom mocowania zawieszenia. Udoskonalona technologia układu jezdnego obejmuje w standardzie sportowy układ kierowniczy, ograniczenie poślizgu kół w pobliżu aktuatora i najnowszą wersję zintegrowanego układu hamulcowego. BMW i5 Touring i modele hybrydowe plug-in są również wyposażone w pneumatyczne zawieszenie tylnej osi z automatyczną regulacją jego poziomu.

Opcjonalnie oferowany jest sportowy układ jezdny M, sportowy układ hamulcowy M oraz adaptacyjny układ jezdny Professional (standard w BMW i5 M60 xDrive Touring) z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, zintegrowanym aktywnym układem kierowniczym i nowym systemem zarządzania dynamiką poprzeczną. W przypadku topowego modelu do wyboru jest również zawieszenie adaptacyjne M Professional z aktywną stabilizacją przechyłów bocznych oraz funkcja Active Roll Comfort.

Innowacyjne systemy częściowej automatyzacji jazdy i parkowania.

Dostępne w standardzie lub jako opcja w nowym BMW serii 5 Touring systemy częściowej automatyzacji jazdy i parkowania dzięki zakresowi funkcji i niezawodności wyróżniają się na tle konkurencji. Najważniejszym pakietem jest system asystujący kierowcy Professional, w tym asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu oraz regulacja odstępu z funkcją Stop & Go. W USA, Kanadzie i w Niemczech obejmuje on teraz asystenta autostradowego, który odciąża kierowcę od kierowania na drogach szybkiego ruchu z fizycznie oddzielonymi kierunkami ruchu. Przy prędkościach do 130 km/h kierowca może zdjąć ręce z kierownicy i ułożyć je wygodnie, o ile bacznie obserwuje ruch na drodze. System obejmuje również jedynego w swoim rodzaju aktywnego asystenta zmiany pasa z potwierdzeniem wizualnym.

Nowe BMW serii 5 Touring jest standardowo wyposażone w asystenta parkowania obejmującego kontrolę ruszania, asystenta przyczepy, kamerę cofania i asystenta cofania. Z kolei opcjonalny asystent parkowania Professional umożliwia zautomatyzowane parkowanie i manewrowanie na odcinku do 200 m, sterowane również za pomocą smartfona spoza pojazdu.

BMW iDrive z funkcją „QuickSelect”, strumieniowaniem wideo i grami AirConsole.

Zmodernizowany system wyświetlania i obsługi BMW iDrive oparty na systemie operacyjnym BMW Operating System 8.5 obejmuje zmodyfikowany ekran początkowy i funkcję szybkiego dostępu „QuickSelect”. Połączenie zakrzywionego wyświetlacza BMW i inteligentnego asystenta osobistego BMW opracowano pod kątem obsługi za pomocą wyświetlacza dotykowego i języka naturalnego. Elementem standardowego wyposażenia BMW Live Cockpit Plus jest bazujący na chmurze system nawigacyjny BMW Maps. Opcjonalny BMW Live Cockpit Professional obejmuje wyświetlacz BMW Head-Up i funkcję wyświetlania Augmented View na wyświetlaczu kontrolnym lub na zestawie wskaźników.

Ofertę inforozrywki w nowym BMW serii 5 Touring uzupełniają atrakcyjne usługi cyfrowe. Na potrzeby strumieniowego przesyłania wideo na wyświetlaczu kontrolnym pakiet Connected Professional obejmuje oprócz serwisu YouTube aplikację wideo z treściami zarówno lokalnymi, jak i z różnych krajów. Nowy system BMW iDrive umożliwia również korzystanie z innowacyjnej formy grania w samochodzie za pośrednictwem platformy AirConsole.

Dzięki dwóm antenom telefonii komórkowej 5G w wyposażeniu standardowym i czterem w wyposażeniu opcjonalnym nowe BMW serii 5 Touring zapewnia optymalny odbiór usług telefonicznych i internetowych. Wyposażenie standardowe obejmuje również zoptymalizowaną integrację smartfonów za pośrednictwem Apple CarPlay® i Android Auto™. Personal eSIM w wyposażeniu standardowym w pełni integruje pojazd z cyfrowym ekosystemem klienta. Dzięki funkcji zdalnej aktualizacji oprogramowania nowe BMW serii 5 Touring będzie zawsze korzystać z najnowszej wersji oprogramowania. Możliwe jest również przetestowanie i nabycie wybranych funkcji w sklepie BMW ConnectedDrive.

Wartości dotyczące osiągów, zużycia paliwa i energii, emisji i zasięgu to wartości tymczasowe.

Wszystkie opisane warianty modeli, zakresy wyposażenia, dane techniczne, wartości zużycia i emisji dotyczą oferty na rynku niemieckim pod warunkiem, że dany pojazd jest dostępny na tym rynku. W innych krajach mogą się różnić. Podane wymiary dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech i zależnie od wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego mogą się różnić.

 

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO₂, zużycia energii i zasięgu w trybie elektrycznym zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 2007/715 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Zakresy danych WLTP uwzględniają wyposażenie dodatkowe.

W przypadku pojazdów, których homologację typu przeprowadzono na nowo od 01.01.2021 r., oficjalne dane są dostępne tylko według WLTP. Ponadto zgodnie z rozporządzeniem UE 2022/195 od 01.01.2023 r. w certyfikatach zgodności WE wartości NEDC nie będą już obowiązywać. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, energii oraz emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

Telefon: 728 874 121

E-Mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2022 firma BMW Group sprzedała ponad 2,4 miliona samochodów oraz ponad 202 tysiące motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2021 wyniósł 16,1 mld euro przy obrotach wynoszących 111,2 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. w BMW Group było zatrudnionych 118 909 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

BMW i5 eDrive40 Touring*:
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP: 19,3 - 16,5 kWh/100 km
Zasięg elektryczny w cyklu WLTP: 483 - 560 km

BMW i5 M60 xDrive Touring*:
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP: 20,8 - 18,3 kWh/100 km
Zasięg elektryczny w cyklu WLTP: 445 - 506 km

BMW 530e Touring (od lata 2024)*:
Zużycie paliwa w l/100 km w cyklu mieszanym WLTP: 0.9 - 0.7
Zużycie energii w kWh/100 km w cyklu mieszanym WLTP: 21,6 - 19,5
Emisja CO2 w g/km w cyklu mieszanym WLTP: 20 - 16

BMW 530e xDrive Touring (od lata 2024)*:
Zużycie paliwa w l/100 km w cyklu mieszanym WLTP: 1,1 - 0,8
Zużycie energii w kWh/100 km w cyklu mieszanym WLTP: 22,4 - 20,3
Emisja CO2 w g/km w cyklu mieszanym WLTP: 23 - 18

BMW 520d Touring*:
Zużycie paliwa w l/100 km w cyklu mieszanym WLTP: 5.9 - 5.3
Emisja CO2 w g/km w cyklu mieszanym WLTP: 154 - 141

BMW 520d xDrive Touring*:
Zużycie paliwa w l/100 km w cyklu mieszanym WLTP: 6,2 - 5,7
Emisja CO2 w g/km w cyklu mieszanym WLTP: 163 - 149

BMW 540d xDrive Touring (od lata 2024)*:
Zużycie paliwa w l/100 km w cyklu mieszanym WLTP: 6,6 - 5,8
Emisja CO2 w g/km w cyklu mieszanym WLTP: 174 - 154

 

* Wszystkie wartości zużycia paliwa i emisji spalin są tymczasowe. Wszystkie opisane warianty modeli, poziomy wyposażenia, specyfikacje techniczne, wartości zużycia paliwa i emisji spalin odpowiadają danym dostępnym na rynku motoryzacyjnym w Niemczech, o ile dany pojazd jest tam oferowany. Na innych rynkach możliwe są odchylenia. Informacje dotyczące wymiarów odnoszą się do pojazdu w podstawowym wyposażeniu w Niemczech, w zależności od wybranego rozmiaru kół i opon, a także wybranego wyposażenia opcjonalnego. Mogą one ulec zmianie w zależności od konfiguracji samochodu.

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie