Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Alexander Baraka obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego BMW Group Polska.

Od 1 maja 2024 roku obowiązki Dyrektora Generalnego BMW Group Polska przejmie Alexander Baraka. Wcześniej pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Generalnego BMW Group Thailand, którą sprawował od września 2019 r. Alexander Baraka zastąpi Christiana Haririana, który po trzech i pół roku pracy na tym stanowisku obejmie nowe stanowisko Dyrektora Generalnego BMW Group Middle East.

Sprawy korporacyjne
·
Zasoby ludzkie
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Warszawa. Od 1 maja 2024 roku obowiązki Dyrektora Generalnego BMW Group Polska przejmie Alexander Baraka. Wcześniej pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Generalnego BMW Group Thailand, którą sprawował od września 2019 r. Alexander Baraka zastąpi Christiana Haririana, który po trzech i pół roku pracy na tym stanowisku obejmie nowe stanowisko Dyrektora Generalnego BMW Group Middle East.

Alexander Baraka jest związany z BMW Group od 2005 roku. W tym czasie pracował  w wielu regionach na całym świecie, w tym w Hiszpanii, Niemczech i Republice Południowej Afryki. W 2017 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego ds. zarządzania marką BMW i usług marketingowych w BMW Group South Africa & Sub-Saharan Africa, po tym jak przez dwa lata pełnił funkcję nadzorczą jako Dyrektor Generalny BMW Motorrad na tym samym rynku. Od 2019 roku sprawował funkcję Prezesa BMW Group Thailand. Podczas swojej kadencji zapewnił firmie czołowe miejsce w segmencie motoryzacyjnym premium przez cztery kolejne lata. W swojej nowej roli Alexander Baraka będzie odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi dywizjami biznesowymi BMW Group Polska, w tym marki BMW, MINI oraz BMW Motorrad.

Christian Haririan dołączył do BMW Group Polska jako Dyrektor Generalny we wrześniu 2020 roku. Wniósł znaczący wkład w rozwój i sukces BMW Group w Polsce, znacząco rozbudowując sieć dealerską, wzmacniając pozycję marki BMW w segmencie samochodów premium, a ostatnio osiągając 49% wzrost liczby rejestracji pojazdów BMW M High Performance r/r oraz 48% wzrost w segmencie pojazdów elektrycznych r/r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak

BMW Group Polska

Telefon: +728 874 121

E-Mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie