Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

FUTURE OF JOY by BMW Design – poznaj Neue Klasse wszystkimi zmysłami.

+++ BMW Group Design prezentuje holistyczną wizję przyszłości w ramach Design Week w Mediolanie +++ Wgląd w kreatywny proces rozwoju BMW Vision Neue Klasse i BMW Vision Neue Klasse X +++

Designworks
·
Projektowanie, koncepcje, studia
·
BMW Group Design
·
Sprawy korporacyjne
·
BMW Design
·
Wydarzenia korporacyjne
·
Corporate Media
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Powiązane linki

Mediolan. „FUTURE OF JOY” to nazwa wystawy prezentowanej przez BMW Group Design na targach Salone del Mobile 2024 w Mediolanie. Jej głównym elementem jest Neue Klasse i jej znaczenie dla designu marki BMW.

„Neue Klasse reprezentuje kolejną generację pojazdów BMW i jej podstawowe atrybuty: jest elektryczna, cyfrowa i cyrkularna” – mówi Adrian von Hooydonk, szef BMW Group Design. „To przełom dla całej firmy. Zmiana ta jest szczególnie widoczna w designie, czy to w połączeniu technologii analogowej i cyfrowej, nowych materiałach pochodzenia biologicznego, czy też monolitycznym języku stylistycznym zredukowanym do najważniejszych elementów”.

„FUTURE OF JOY” by BMW Design prezentuje środowiska pracy, w których projektanci BMW opracowują pionierskie rozwiązania dla elektrycznej, cyfrowej i cyrkularnej mobilności jutra. Odwiedzający uzyskają wgląd w nową strategię stylistyczną i proces rozwoju dwóch modeli studyjnych oraz będą mogli zobaczyć, usłyszeć, poczuć, posmakować, a nawet powąchać Neue Klasse.

Początek nowej ery designu.

Wystawa konsekwentnie odzwierciedla dążenie do tworzenia technologicznie doskonałych produktów, a jednocześnie emocjonalnych doświadczeń, które stawiają ludzi w centrum uwagi. Już sam portal, wejściowy witający odwiedzających przyjaznym motywem roślinnym, stanowi bramę do nowego świata i pozwala już z ulicy spojrzeć na BMW Vision Neue Klasse. Poprzez subtelne dźwięki i zapachy daje on odwiedzającym natychmiastowe poczucie optymistycznej i inspirującej przyszłości. Poczucie to staje się namacalne dzięki BMW Vision Neue Klasse, które po środku dziedzińca prezentuje się publiczności w nowym języku stylistycznym BMW w jasny, elegancki i ponadczasowy sposób. Atrium ma tu być miejscem spotkań, inspiracji i refleksji.

Wraz z przejściem do wnętrza wystawy „FUTURE OF JOY” by BMW Design odwiedzający wkracza w cieplejszy świat kolorów z żółtymi i pomarańczowymi odcieniami. W trakcie podróży przez różne dyscypliny designu – wnętrze i karoserię, kolorystykę i wykończenie, a także interfejs użytkownika i sound design – można przekonać się, jak oddzielne kiedyś kategorie łączą się ze sobą, tworząc holistyczne doświadczenie użytkownika. Pokaz świetlny współgra z koncepcjami kolorystycznymi obu pojazdów: żółtym dla BMW Vision Neue Klasse i pomarańczowym dla BMW Vision Neue Klasse X. Matowo srebrny sufit pomieszczenia tworzy na skutek odbić wrażenie nieskończonej przestrzeni i symbolizuje harmonię między ludźmi a technologią. Próbki zrównoważonych lakierów i materiałów, efekty pracy i procesu projektowania oraz prezentacje multimedialne BMW Vision Neue Klasse i BMW Vision Neue Klasse X pozwalają publiczności zanurzyć się w pozytywnej lekkości Neue Klasse.

Wystawa „FUTURE OF JOY” by BMW Design zostanie otwarta w ramach targów Salone del Mobile w dniach 16–21 kwietnia 2024 roku i będzie ją można oglądać w godzinach 10:00–19:00 w House of BMW przy Via Monte Napoleone 12 w Mediolanie.

Salone del Mobile – miejsce kreatywnej wymiany.

Dla zespołu projektantów BMW Group mediolański Design Week jest jednym z najważniejszych źródeł inspiracji i platform wymiany pomysłów z innymi projektantami i kreatywnymi umysłami z dziedziny mody, sztuki i architektury. Podczas otwarcia Salone del Mobile w House of BMW Holger Hampf, szef BMW Group Designworks i Alice Rawsthorn, krytyk designu i współzałożycielka Design Emergency prowadzili dyskusję „Design jako siła napędowa zmiany”. Nagranie z debaty na temat roli designu i tego, jak przyspiesza on pozytywne zmiany, można obejrzeć na stronie www.designboom.com

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121, e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie