Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Precyzyjne, pewne, wszechstronne: Nowe BMW X3 przechodzi testy dynamiki jazdy.

+++ Nowa edycja cieszącego się popularnością na całym świecie Sports Activity Vehicle przechodzi końcowe strojenie systemów kontroli układu jezdnego i wspomagających kierowcę +++ Obszerny program testowy w BMW Group w Miramas we Francji +++ Prace rozwojowe koncentrują się na dynamice poprzecznej, komforcie prowadzenia, jak i na długich dystansach +++ Spójne wrażenia klienta dzięki typowej dla BMW świetnej integracji wszystkich elementów +++

X3
·
BMW Driving Experience
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Monachium/Miramas. Na zakończenie przygotowań do produkcji seryjnej nowe BMW X3 przechodzi w centrum testowym BMW Group w Miramas, na południu Francji, ostateczne strojenie wszystkich systemów kontroli układu jezdnego i wspomagających kierowcę. Czwarta generacja Sports Activity Vehicle (SAV) w segmencie średnim premium zostanie zaprezentowana już za kilka tygodni zarówno z wysoce wydajnymi silnikami spalinowymi, jak i zaawansowanym napędem hybrydowym typu plug-in. W ramach intensywnego programu strojenia inżynierowie odpowiedzialni za rozwój i testy. Troszczą się o to, aby wszystkie warianty modelowe nowego BMW X3 miały, niezależnie od ich napędu i masy, doskonałe właściwości jezdne w każdej sytuacji. Zawsze spójne doświadczenie klienta w nowym BMW X3 obejmuje również harmonijną funkcjonalność wszystkich systemów automatyzacji jazdy i parkowania.

W ramach przygotowań do produkcji seryjnej nowe BMW X3 przeszło już szeroko zakrojony program testów na śniegu i lodzie, w regionach z ekstremalnymi upałami i w warunkach terenowych. Przydatność SAV-a do codziennego użytku i długich trasach przetestowano i dopracowano zarówno w ruchu miejskim, jak i na krętych drogach pozamiejskich, autostradach i na wybranych torach wyścigowych.

Idealnie zestrojone ze sobą systemy zapewniające typowe dla BMW wrażenia z jazdy.

Do ostatecznego dopracowania wrażeń z jazdy nowym BMW X3 inżynierowie korzystają z wszechstronnego toru testowego w Miramas. Oprócz asfaltowego owalnego toru i pętli autostradowej są tam również tory slalomowe, serpentynowe i okrężne, a także tory terenowe i manewrowe o różnych nawierzchniach. Pozwala to na szczegółową analizę i optymalizację przyspieszenia wzdłużnego i poprzecznego, zawieszenia i amortyzacji, precyzji kierowania oraz hamowania nowego BMW X3.

Dynamika jazdy i wydajność nowego BMW X3 to zasługa również inteligentnej lekkiej konstrukcji i zoptymalizowanych właściwości aerodynamicznych. Współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,27 stanowi najlepszy wynik w tym segmencie.

W porównaniu z poprzednim modelem, nowe BMW X3 ma również większy rozstaw kół i mniejszy wypór tylnej osi. Ponadto zwiększono sztywność karoserii i punktów mocowania zawieszenia. Odpowiednio ukierunkowany rozwój kinematyki i elastokinematyki na obu osiach oraz o 19 procent większa odległość wyprzedzenia sworznia zwrotnicy przednich kół zapewniają zauważalnie lepszą stabilność kierunkową. Bardziej bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego zwiększa komfort kierowania, a zmodyfikowane łączniki stabilizatora optymalizują dynamikę pokonywania zakrętów bez negatywnego wpływu na komfort jazdy.

W nowym BMW X3 oferowane będzie opcjonalnie adaptacyjne zawieszenie z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami. Posiada dwie mapy wybierane za pomocą trybów My Mode, których ostateczne dostrojenie jest częścią testów dynamiki jazdy w Miramas. Ponadto nowa edycja SAV-a będzie mieć  w standardzie najnowszą wersję systemu sterowania dynamiką poprzeczną BMW, która zapewnia precyzyjną kontrolę wymaganych momentów obrotowych układu kierowniczego, ograniczenie poślizgu kół w pobliżu aktuatora oraz rozkładu momentu żyroskopowego układu Performance Control, dostosowanego do sytuacji podczas jazdy.

Unikalne doświadczenie BMW w dziedzinie rozwoju zapewnia doskonałe zestrojenie wszystkich komponentów oraz układu napędowego i jezdnego, czego efektem jest wyjątkowe połączenie precyzji, pewności i wszechstronności charakteryzujące wrażenia z jazdy SAV-ów marki BMW.

Typowa dla BMW integracja wszystkich elementów optymalizuje również zautomatyzowaną jazdę. Nowe BMW X3 wyposażone jest w oparty na BMW Operating System 9 najnowszy system BMW iDrive z kontrolerem BMW iDrive i oferuje znacznie większy wybór systemów automatyzacji jazdy i parkowania niż poprzedni model. W standardowym wyposażeniu samochód ze sporą nadwyżką spełnia wymagania testów bezpieczeństwa Euro NCAP. Bardzo precyzyjne interwencje systemów wspomagających hamowanie i kierowanie w porównaniu z konkurencją są kolejnym przykładem wyjątkowej integracji rozwoju dynamiki jazdy BMW, która umożliwia zawsze harmonijną interakcję między kierowcą a pojazdem.

Doskonała funkcjonalność wszystkich systemów wspomagających kierowcę opiera się na najnowocześniejszych czujnikach, a także oprogramowaniu, procesorach i technologii sieciowej reprezentujących najnowsze standardy techniczne. Wśród najważniejszych elementów nowego BMW X3 znajduje się aktywny asystent zmiany pasa ruchu oraz asystent parkowania i manewrowania, który umożliwia sterowanie pojazdem z zewnątrz za pomocą smartfonu.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121, e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: https://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: https://twitter.com/BMW_Polska

YouTube: http://www.youtube.com/BMWPolska

Instagram: https://www.instagram.com/bmwpolska

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

Spalanie i emisja CO2

Brak pojazdu produkcyjnego. Dane dotyczące zużycia i emisji CO2 nie są jeszcze dostępne.

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie