Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z supportem (od 9.00 do 17.00 CET) poprzez support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Artykuły.

Zmiana w kierownictwie marki MINI.

BMW Group ogłasza zmianę personalną na czele marki MINI. 1 sierpnia 2024 roku stanowisko szefa MINI obejmie Stefan Richmann, zastępując Stefanie Wurst, która pełniła tę funkcję od 1 lutego 2022 r.

Ludzie
 

Kontakt prasowy

Hubert Fronczak
BMW Group

Tel.: +48-728-874-121

wyślij e-mail

Author.

Hubert Fronczak
BMW Group

Do pobrania

  
Załączniki(1x, 397,26 KB)
  
Zdjęcia(2x, 5,21 MB)

Monachium. BMW Group ogłasza zmianę personalną na czele marki MINI. 1 sierpnia 2024 roku stanowisko szefa MINI obejmie Stefan Richmann, zastępując Stefanie Wurst, która pełniła tę funkcję od 1 lutego 2022 r.

W ostatnich latach Stefanie Wurst z powodzeniem ukierunkowała brytyjską markę premium MINI, skupiając się na nowych rynkach i grupach docelowych, a szczególnie na elektromobilności i cyfryzacji. Ponadto rozwinęła międzynarodową organizację sprzedaży MINI w ramach zrównoważonego i zorientowanego na klienta modelu, odgrywając decydującą rolę w stopniowym wprowadzaniu sprzedaży bezpośredniej MINI w Chinach i Europie.

Stefanie Wurst działała w oparciu o długie tradycje marki MINI, jednocześnie przygotowując ją na przyszłość. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej rodziny MINI marka osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej 65-letniej historii. Trzy nowe, pełne charakteru modele MINI Cooper*, MINI Aceman* i MINI Countryman* są ucieleśnieniem cyfryzacji produktów i usług, elektryfikacji marki i typowych dla MINI gokartowych wrażeń z jazdy.

Jochen Goller, członek zarządu ds. klientów, marek i sprzedaży w BMW AG:

„Chcielibyśmy podziękować Stefanie Wurst za jej wielkie osobiste zaangażowanie i cenny wkład w budowanie przyszłości marki MINI. Od sierpnia zarządzanie marką przejmie Stefan Richmann, członek zarządu BMW Group z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech i za granicą”.

Stefan Richmann rozpoczął swoją karierę w BMW Group w 1997 roku. Od tamtego czasu sprawował wiele funkcji kierowniczych w firmie. W 2000 r. przeszedł do strategicznego planowania korporacyjnego, a w 2004 r. został mianowany szefem działu kontroli sprzedaży. Od 2008 r. jako dyrektor finansowy (CFO) odpowiedzialny był za finanse BMW Hiszpania. Pod koniec 2010 roku powrócił do centrali BMW Group w Monachium, gdzie zajmował kolejne stanowiska kierownicze w finansach, kontrolingu i zarządzaniu produktami. Od 2017 roku Stefan Richmann był dyrektorem finansowym w USA. Od kwietnia 2022 r. pełni funkcję dyrektora ds. strategii korporacyjnej.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Hubert Fronczak, BMW Group Polska

telefon: +728 874 121,

e-mail: hubert.fronczak@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.

W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 osób.

Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn:  http://www.linkedin.com/company/bmw-group

Spalanie i emisja CO2

MINI Countryman: łączne zużycie energii l/100km zgodnie z WLTP: 6,2; łączne emisje CO2 g/km: 141; CO2 klasa E

MINI Cooper 3-drzwiowy: łącznezużycie energii l/100km zgodnie z WLTP: 6,4; łączne emisje CO2 g/km: 144; CO2 klasa E

MINI Aceman E: łączne zużycie energii elektrycznej: 14,7 – 14,1 kWh/100 km zgodnie z WLTP; łączne emisje CO2: 0 g/km; CO2-klasa A; Zasięg w km wg WLTP: 298 - 310

Załączniki

Materiały dodatkowe

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

Informacje o emisji CO2

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Dodaj swoje tagi

Informacje prasowe
Teczki prasowe
Przemówienie
Specyfikacje
Aktualizacje
Najważniejsze
Aktualizuj filtr
Wyczyść wszystko
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie