Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Endurance World Championship: druhé místo na stupních vítězů pro tým BMW Team Penz13.com na legendárním závodě Bol d’Or.

• Fantastický výsledek: tři týmy BMW skončily ve 24hodinovém závodě Bol d’Or v první pětce. • Pátý nejlepší výsledek pro Jordiho Torrese ve WorldSBK. • Zisk titulu na dosah v Malajsijském šampionátu superbiků.

send an e-mail

Mnichov. Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIM Endurance World Championship (EWC) 2017/18 odstartoval pro týmy BMW senzačním výsledkem: v klasickém vytrvalostním závodě Bol d Or v Le Castellet (F) dojel Wepol BMW Motorrad by Penz13.com na druhém místě a celkově tři motocykly BMW S 1000 RR dojely do pátého místa. V šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship (WorldSBK) skončil Jordi Torres (E) z týmu Althea BMW Racing Team v závodech na okruhu Portimão (P) na pátém a šestém místě. Britský šampionát superbiků (BSB) se během víkendu jel v Oulton Parku (GB), jezdci BMW ve třídě Superstock skončili na stupních vítězů. Na okruhu v Sepangu zvětšil Muhammad Farid Badrul Hisam (MAS) své vedení v Malajsijském mistrovství superbiků (MSC).

FIM Endurance World Championship v Le Castellet, Francie.
81. ročník legendárního vytrvalostního závodu Bol d’Or v jihofrancouzském Le Castellet zahájil sezónu 2017/18 šampionátu vytrvalostních závodů FIM Endurance World Championship (EWC). Z celkem 60 zúčastněných týmů bylo pět privátních jedoucích s motocykly BMW, kterým zajišťovala podporu továrna přímo na okruhu. Tři z nich skončily v celkového hodnocení do pátého místa, což je pro závodní rodinu BMW Motorrad vynikající výsledek.

Závodní pole BMW bylo vedeno týmem Wepol BMW Motorrad by Penz13.com, který se jednorázově vrátil do EWC a na konci závodu slavil druhé místo na stupních vítězů. Šéf týmu Rico Penzkofer (D) svoji posádku pro závod Bol d’Or složil velmi rychle. Tvořili ji Markus Reiterberger (D), Alessandro Polita (I) a Danny Webb (GB), kteří se dělili o řídítka motocyklu #13 BMW S 1000 RR. Po startu z 11. místa se tým během 24 hodin propracovával dopředu. Po 21 hodinách již byli na pódiovém třetím místě. Ve 23. hodině se následně posunuli na druhou příčku. Reiterberger na RR ji udržel až do cíle závodu.

Tým Völpker NRT48 Schubert Motors by ERC podal také vynikající výkon. Mladý tým s jezdeckým obsazením Stefan Kerschbaumer (A), Jan Bühn (D) a Lucy Glöckner (D) měl ve třídě superbiků EWC premiéru, a přitom na konci závodu jezdci bojovali o třetí místo. Glöckner z #48 RR vymáčkl vše, aby si třetí místo udržel, ale po vzrušujícím závěru skončil tým na čtvrtém místě se ztrátou pouhých 0,9 sekundy. Pětici nejlepších posádek doplnilo další BMW #21 RR týmu IVRacing BMW CSEU s posádkou Karel Hanika (CZ), Fabrizio Lai (I) a Julian Mayer (A). Zbývající dva týmy, Tecmas Team BMW a LRP Poland, konec závodu neviděly.

MOTUL FIM Superbike World Championship na okruhu Portimão, Portugalsko.
Desátý podnik mistrovství světa superbiků 2017 MOTUL FIM Superbike World Championship (WorldSBK) se konal v na okruhu Portimão na jihu Portugalska. Na náročné trati dosáhl Jordi Torres (E) z týmu Althea BMW Racing dvou vynikajících výsledků, v sobotním závodu skončil šestý a v nedělním pátý. Jeho týmový kolega Raffaele De Rosa (I) skončil v prvním závodě na 11. místě, závod číslo dva nedokončil.

FIM Superstock 1000 European Championship na okruhu Portim ão, Portugalsko.
Portimão (POR) hostilo také sedmý závod 2017 FIM Superstock 1000 European Championship (STK1000). Sébastien Suchet (FIN) z týmu Berclaz Racing byl nejlepším jezdcem BMW, když cílovou pásku protnul na sedmém místě. Jeho týmový kolega Federico Sandi (I) opět bojoval o pódiové umístění, ale kvůli technické závadě musel ze závodu předčasně odstoupit.

British Superbike Championship v Oulton Parku, Velká Británie.
V desátém závodě 2017 British Superbike Championship (BSB) v Oulton Parku (GB) se rozjela rozhodující fáze boje o titul, v němž nechyběl ani jezdec BMW – Peter Hickman (GB) z týmu Smiths Racing BMW. V prvním závodě, který se jel za proměnlivých podmínek, měl smůlu. Po úvodním kole byl třetí, ale pak se o několik míst propadl. Když byl závod ukončen červenou vlajkou, jel na osmém místě. Ve druhém závodě dojel Hickman na čtvrté pozici. V celkovém pořadí je nyní na pátém místě se 41 body za vedoucím jezdcem Leonem Haslamem (GB, Kawasaki). Christian Iddon (GB/Tyco BMW) dojel v náročných podmínkách ve druhém závodě na devátém místě.

Ve třídě Superstock (BSB STK) se v Oulton Parku jely dva závody a v obou z nich vystoupili jezdci BMW na stupně vítězů. V prvním závodě skončil Chrissy Rouse (GB/Mission Racing) na třetím místě. Mezi šesti nejlepšími za ním skončila další trojice jezdců na strojích BMW: Michael Rutter (GB/Bathams SMT Racing) jako čtvrtý, Adam Jenkinson (GB/Northern Escalator Installations) pátý a Josh Elliott (GB/Tyco BMW) šestý. V druhém závodě skončil na třetím místě Elliot, Jenkinson byl sedmý a Rutter devátý.

Malaysia Superbike Championship v Sepangu, Malajsie.
O tomto víkendu se konalo čtvrté a předposlední kolo Malajsijského šampionátu superbiků Malaysia Superbike Championship (MSC) na okruhu v Sepangu. Ve třídě superbiků (MSC SBK) učinil Muhammad Farid Badrul Hisam (MAS/HKM Times Bike Racing Team) velký krok k zisku titulu. V prvním závodě dojel na druhém místě a v následujícím klání přidal první místo. Díky těmto výsledkům si jezdec BMW zvětšil svůj náskok ve vedení celého šampionátu a má tak nejlepší předpoklady k zisku titulu během posledního závodu v listopadu.

Na stupně vítězů ve třídě superbiků (MSC STK) dojel také další jezdec BMW, Shahrulnizam Ramli (MAS/Kakikloudkartel Racing Team), ve druhém závodě obsadil třetí místo. V prvním závodě skončil na desátém místě. Nasarudin Mat Yusop (MAS/BMW Motorrad Malaysia Team) protnul cílovou pásku v obou závodech na páté pozici.

MotoAmerica AMA/FIM North American Road Racing Championship na okruhu Barber Motorsports Park, USA.
Sezóna 2017 šampionátu MotoAmerica AMA/FIM North American Road Racing Championship (AMA) skončila posledním závodem na okruhu Barber Motorsport Park (USA). Jason Di Salvo (USA/Scheibe Racing/Hayes Brakes) zakončil letošní sezónu dvojicí vynikajících výsledků, když dojel v prvním závodě na osmém a ve druhém na pátém místě. Martin Biernacki (USA/MB Motorsports Racing) dokončil závody na 12. a 11. pozici.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24./25. April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.