Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Articles · Technologie.

Tisková zpráva
 
Press Kit
 
Řeč
 
Fact & Figures
 
+ Filter

Revoluce v automobilovém průmyslu: Díly vyrobené z recyklovaných rybářských sítí.

13.09.2022Tisková zpráva

+++ Unikátní recyklační proces vytváří recyklovaný plastový materiál z odpadu plovoucího v oceánech. +++ O 25 % nižší emise CO2 ve srovnání s konvenčně vyráběnými díly. +++ Plasty plovoucí v oceánech se používají k výrobě podlahových koberců v modelech BMW iX a BMW X1. +++ Cílem BMW Group je do roku 2030 ve svých nových vozech používat termoplasty vyrobené ze 40 % z recyklovaného materiálu.

Technologie
·
Společnost
·
Životní prostředí
·
Výroba a recyklace

Vyšší výkon, nižší emise CO2, výrazně nižší náklady: BMW Group bude od roku 2025 pro NEUE KLASSE používat inovativní cylindrické bateriové články.

09.09.2022Tisková zpráva

Top

+++ Nově vyvinuté cylindrické BMW bateriové články navržené pro architekturu NEUE KLASSE +++ Až o 50 % nižší náklady na kompletní vysokonapěťovou baterii než u současné generace +++ Výroba se sníženým podílem CO2 – díky ekologické energii a druhotnému využití materiálu +++ Vedoucí vývoje Weber: „Obrovský technologický skok v hustotě energie, rychlosti nabíjení a dojezdu“ +++

CO2 emissions
·
battery cell
·
High-voltage battery
·
Neue Klasse
·
Gigafactory
·
Battery cell factory
·
secondary material
·
green power
·
Lithium
·
cobalt

BMW Group v Mnichově zahajuje vlastní výrobu BMW iX5 Hydrogen poháněného vodíkovými palivovými články.

31.08.2022Tisková zpráva

Top

+++ Vodík je další variantou systémů elektrického pohonu +++ Palivové články se vyrábějí ve vlastním vodíkovém kompetenčním centru +++ BMW Group je vedoucí společností v oblasti technologie vodíkového pohonu v segmentu prémiových vozů +++

Technologie
·
BMW i
·
Společnost
·
Životní prostředí
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Electrification

Expandující výroba komponentů elektrických pohonů v Lipsku: spuštění druhé výrobní linky na baterie.

01.08.2022Tisková zpráva

+++ Rozšíření výroby komponentů elektrického pohonu +++ Výroba bateriových modulů pro BMW i4 +++ Investice 70 milionů eur +++ Vznik 250 nových pracovních míst +++ Ředitelka továrny Petra Peterhänsel: „Továrna v Lipsku zůstává elektrifikovaná“ +++

High-voltage battery
·
Leipzig
·
Production network
·
Production Start
·
Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Životní prostředí
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Výroba a recyklace

BMW Group nabízí první nahlédnutí do nového vývojového centra v Sokolově.

28.07.2022Tisková zpráva

Update

Předčasné zprovoznění dvou traťových úseků umožnilo BMW Group spustit první testovací programy nových asistenčních systémů pro autonomní jízdu. Exkluzivní testovací jízdy s prototypy na šestikilometrovém okruhu dálničního typu. Předpokládané spuštění plného provozu v létě 2023.

Technologie
·
Automated Driving
·
Asistenční systémy řidiče
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti

Elektrický průkopník v cílové rovince: Výroba BMW i3 končí výroční exkluzivní edicí HomeRun.

04.07.2022Tisková zpráva

+++ Prvního masově vyráběného čistě elektrického modelu značky bylo vyrobeno 250 tisíc kusů. +++ BMW i3 jako průkopník lokální bezemisní radosti z jízdy a komplexní udržitelnosti. +++ Bezproblémový přerod: Továrna BMW Group v Lipsku využívá odborné znalosti svých zaměstnanců pro rozšíření výroby komponentů pro elektrický pohon. +++ Od roku 2023 se továrna v Lipsku stane prvním místem na světě, kde se budou vyrábět modely BMW i MINI. +++

Leipzig
·
Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Životní prostředí
·
Výroba a recyklace
·
Electrification
·
BMW i3

Elektrizující luxus: Zahájení výroby nového BMW řady 7 v Dingolfingu.

01.07.2022Tisková zpráva

Top

+++ Čistě elektrické BMW i7* a hospodárné varianty se spalovacím motorem budou na trh uvedeny současně +++ Investice přes 300 milionů eur do továrny v Dolním Bavorsku +++ Každé čtvrté BMW vyrobené v Dingolfingu má elektrifikovaný pohon +++ Důsledná implementace principů BMW iFACTORY +++ Pilotní projekt automatizované jízdy během výroby +++

G70
·
Technologie
·
BMW i
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
BMW i7
·
Životní prostředí
·
Řada 7
·
Výroba a recyklace

BMW Group přesouvá výrobu systémů elektrických pohonů eDrive do Rakouska: Rozšíření výroby a vývoje v továrně na motory ve Steyru.

20.06.2022Tisková zpráva

Top

+++ Výroba systémů elektrického pohonu nové generace v závodě BMW Group Steyr začne v roce 2025 +++ Roční výrobní kapacita přes 600 tisíc jednotek +++ Investice do roku 2030 ve výši přibližně jedné miliardy eur +++ Závod Steyr také v souladu s principy BMW iFACTORY: Elektrické pohonné jednotky vyráběné v uhlíkově neutrální továrně +++

Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Projevy členů představenstva
·
Výroba a recyklace

Položení základního kamene nejmodernější továrny v Debrecínu.

01.06.2022Tisková zpráva

Top

+++ Sériová výroba čistě elektrických modelů Neue Klasse bude zahájena v roce 2025 +++ Celosvětově první továrna, která nevypouští žádné CO2 +++ Člen představenstva pro výrobu Nedeljković: „Důležitý stavební kámen pro výrobní kapacity podpoří dlouhodobý růst objemu produkce“ +++

Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Životní prostředí
·
Výroba a recyklace
·
Electrification

Nové BMW i7. Seriál. Technika v detailech – Udržitelnost při vývoji i výrobě.

09.05.2022Press Kit

BMW Group si neúnavně jde za svým cílem stát se nejúspěšnějším a zároveň nejudržitelnějším výrobcem prémiových automobilů. Neustálé zvyšování efektivity a systematická elektrifikace umožnily společnosti v letech 1995 až 2020 snížit emise CO2 vozového parku jeho značek o 53 %. Ve velmi obdobném duchu BMW Group pokračovala i v roce 2021, kdy překonala stanovené cíle v oblasti vyprodukovaných emisí CO2 na území států EU.

G70
·
Technologie
·
BMW i
·
BMW i7
·
Řada 7

Nové BMW i7. Seriál: Technika v detailech – Asistenční systémy a parkování.

04.05.2022Press Kit

Nové BMW řady 7 představuje špičku technologického vývoje bavorské prémiové automobilky také v oblasti automatizované jízdy a parkovacích systémů. Inovativní soubor technologií včetně nejnovější generace kamer, ultrazvukových a radarových senzorů, novým softwarem, výkonnou výpočetní platformou a 5G připojením ke cloudu BMW vytvářejí základ pro vynikající funkčnost všech současných systémů a pro budoucí začlenění funkcí automatizovaného řízení úrovně 3.

G70
·
BMW i
·
Technologie
·
Automated Driving
·
BMW i7
·
Asistenční systémy řidiče
·
Řada 7

Nové BMW i7. Seriál: Technika v detailech – Pohon a podvozek.

29.04.2022Press Kit

Jednotlivé modely nového BMW řady 7 byla navrženy na základech flexibilní architektury, která byla od počátku navržena pro zástavbu tří různých typů pohonu. To umožnilo luxusní sedany vybavit nejen novou modulární generací motorů BMW Group Efficient Dynamics, ale také plug-in hybridními systémy, a dokonce i čistě elektrickým pohonem. Přináší mnoho technických zajímavostí v oblasti pohonu a podvozku.

G70
·
BMW i
·
Technologie
·
BMW i7
·
Řada 7

Chytrá domácnost se potkává s chytrou mobilitou.

25.04.2022Tisková zpráva

BMW a Bosch Smart Home zahajují společnou kampaň. +++ Apple CarPlay umožňuje řidičům BMW přístup k připojeným zařízením chytré domácnosti Bosch Smart Home prostřednictvím zařízení Apple HomeKit. Všechny důležité funkce lze ovládat také prostřednictvím hlasových asistentů Google Assistant a Amazon Alexa. +++ Společná kampaň BMW a Bosch ukazuje výhody prověřených hlasových asistentů třetích stran v BMW i4 M50.

Technologie
·
BMW ConnectedDrive
·
Infotainment a ovládací koncepty

BMW i Ventures investuje do kompozitů z přírodních vláken.

05.04.2022Tisková zpráva

BMW Group kupuje podíl ve švýcarské společnosti Bcomp, která udržitelným způsobem vyrábí výztuhové systémy. Spolupráce v oblasti motorsportu se posouvá na další úroveň, začíná společný výzkum a vývoj pro sériové automobily.

BMW i Ventures
·
Technologie
·
Společnost
·
BMW Financial Services
·
Životní prostředí
My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

PressClub Information

EMAIL MESSAGES.

Edit your settings

Please log in and update the settings for your email newsletter. Receive notifications for new articles and video material immediately or as a daily summary.

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Related Videos.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit