Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Articles · Historie.

Tisková zpráva
 
Press Kit
 
Řeč
 
Fact & Figures
 
+ Filter
 

Významná výročí BMW Group v roce 2024.

29.12.2023Tisková zpráva

Historie BMW Group je nesmírně bohatá, a tak jsme stejně jako v minulých letech vybrali několik zajímavých výročí, která by mohla být tipy pro články v roce 2024.

BMW i
·
Historie
 

Concorso d'Eleganza Villa d'Este se bude konat 24.–26. května 2024. První informace o tradičním a celosvětově nejexkluzivnějším festivalu historických vozů.

18.12.2023Tisková zpráva

+++ Ve dnech 24.–26. května 2024 BMW Group Classic a luxusní hotel Villa d'Este představí nejpozoruhodnější vozy své éry +++ Již nyní je potvrzeno několik kategorií +++ Registrace do soutěže je již otevřena +++ Dny pro veřejnost Concorso d'Eleganza Villa d'Este se bude konat v areálu Villa Erba +++ „Amici & Automobili – Wheels & Weisswürscht Lake Como“ se vrací +++ Prodej vstupenek je spuštěn +++

Veteráni a historické akce
·
Historie
 

50 let výroby vozů BMW v továrně v Dingolfingu.

16.10.2023Tisková zpráva

+++ Největší výrobní závod značky v Evropě slaví výročí +++ Klíčem úspěchu je neustálý vývoj +++ V roce 2024 bude podíl elektrických vozů 40 % +++ Ředitel továrny Schröder: „Průkopníci nikdy nezůstávají stát na místě“ +++

Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Historie
·
Milestones
·
Historie společnosti
 

Historie BMW řady 5.

15.08.2023Tisková zpráva

S příchodem osmé generace BMW řady 5, jejíž hlavní novinkou je doplnění nabídky motorů o čistě elektrickou variantu BMW i5, se ohlédneme za předchozími sedmi generacemi s jejich hlavními charakteristikami a množstvím prodaných kusů (od roku 1972 přesáhl počet deset milionů).

G60
·
Řada 5
·
Historie
·
BMW historie
·
Sedan
 

Příběh Elvisova BMW 507.

26.08.2022Press Kit

Archiv

V srpnu si připomínáme 45. výročí úmrtí amerického zpěváka a krále rock’n’rollu. Elvis Presley vlastnil v letech 1958–1960, během své vojenské služby v Německu, vůz BMW 507 s výrobním číslem 70079. Po ukončení jeho služby se automobil na téměř 50 let ztratil a všichni si mysleli, že zmizel nadobro a do záře reflektorů se už nevrátí. Naštěstí měl dramatický příběh jiné rozuzlení.

Historie
 

Nové BMW i7. Seriál: Technika v detailech – Historie BMW řady 7.

11.05.2022Press Kit

Archiv

BMW řady 7 již od představení první generace v roce 1977 svým velmi osobitým způsobem typickým pro BMW ztělesňuje definici exkluzivní individuální mobility. Design vyzařující prestižní eleganci šel ruku v ruce s nejvyšším možným nabízeným komfortem a radostí z jízdy, kterou je bavorská značka proslulá. Tato kombinace od samého počátku nabízí dynamické jízdní vlastnosti, které nemají v segmentu luxusních sedanů obdoby.

G70
·
BMW i
·
BMW i7
·
Historie
·
Řada 7
 

Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2021 se letos koná jako exkluzivní speciální edice

29.09.2021Tisková zpráva

Archiv

Od 1. do 3. října 2021 BMW Group Classic a Grand Hotel Villa d ́Este představí působivé technické a estetické automobilové koncepty z osmi desetiletí rozdělených do osmi tříd +++ Umělec Jeff Koons bude přítomen jako tvůrce edice BMW M850i xDrive Gran Coupé +++ Představení průkopnického konceptu udržitelné městské mobility BMW i Vision Circular +++ Jezero Como je dokonalou kulisou pro Rolls-Royce Boat Tail, který se zde poprvé představí na veřejnosti.

Veteráni a historické akce
·
Historie
·
BMW historie
 

Šest generací BMW M3 – fotogalerie.

04.03.2021Press Kit

Archiv

Před příchodem nové generace modelů BMW M3 Competition a BMW M4 Coupé Competition jsme tyto modely postavili vedle jejich pěti předchozích generací.

G80
·
BMW M automobily
·
M4
·
Historie
·
BMW historie
·
M3
 

30 úspěšných let BMW na českém trhu.

18.01.2021Press Kit

Archiv

+++ V roce 1991, kdy byl zahájen novodobý prodej vozů BMW na našem území, bylo prodáno 439 nových vozů BMW. +++ Do konce roku 2020 bylo v České republice registrováno 77 310 nových osobních automobilů a 8062 motocyklů BMW Motorrad. +++ V současné době jezdí na českých registračních značkách více než 150 tisíc vozů BMW a na téměř 30 tisíc motocyklů BMW.

Historie
 

Z HISTORIE BMW. Vznik barev a loga BMW M.

11.05.2020Press Kit

Archiv

M1, M3, M5 – to jsou jména modelů divize BMW M, které zvýší tep každého automobilového nadšence. Jejich typickým rysem jsou také tři charakteristické barvy a jasně rozpoznatelné logo BMW M. Jak tyto typické prvky, posilující identitu značky, vznikly?

Historie
·
Sport
·
More BMW Motorsport
 

Z HISTORIE BMW. Přezdívky.

29.04.2020Press Kit

Archiv

Buďte v bezpečí, zůstaňte doma, ale přitom se bavte. BMW přináší zajímavosti o své historii. V tomto díle se zaměříme na přezdívky, které má BMW v různých koutech světa.

Společnost
·
Historie
·
Výročí
My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

PressClub Information

EMAIL MESSAGES.

Edit your settings

Please log in and update the settings for your email newsletter. Receive notifications for new articles and video material immediately or as a daily summary.

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Related Videos.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit