Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group investuje 200 milionů eur do centra specializovaného na články baterií

+++ Zaměření na získávání technických zkušeností z vývoje a výroby článků baterií +++ Pátá generace elektrické hnací soustavy integruje elektromotor, převodovku a výkonovou elektroniku v jednom celku +++ Elektromotor neobsahující vzácné prvky je nezávislý na zdrojích

Společnost
·
Továrny a objekty
·
Korporátní finance, fakta a čísla
·
Technologie
·
Electrification
·
Motory a převodovka
·
Výroba a recyklace
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov. BMW pokračuje v implementování své komplexní strategie zaměřené na elektromobilitu novým centrem specializovaným na články baterií. Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW AG odpovědný za výzkum a vývoj, a Oliver Zipse, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu, společně s bavorskou ministryní financí Ilse Aignerovou dnes v Mnichově společně symbolicky zahájili výstavbu nového specializovaného centra BMW zaměřeného na články baterií (BMW Group Battery Cell Competence Centre). Cílem tohoto centra je zdokonalování technologií článků baterií a jejich zavádění do výroby. Během následujících čtyř let sem společnost investuje celkem 200 milionů eur a vytvoří 200 pracovních míst. Centrum se otevře počátkem roku 2019.

Při příležitosti ceremoniálu Klaus Fröhlich prohlásil: „Všechny naše zkušenosti získané v oblasti článků baterií soustředíme do našeho nového high-tech specializovaného centra. Experti z celého světa, pracující v nových vývojových laboratořích a zařízeních, budou provádět důležitý výzkum pro zdokonalení chemie a konstrukce bateriových článků. Soustředíme se na další potřebné zdokonalení vlastností baterií, jejich životnost, bezpečnost, nabíjení a také cenu. Budeme stanovovat měřítka v tomto průmyslu.“

Oliver Zipse dodává: „Výrobou prototypů bateriových článků můžeme analyzovat procesy, které v nich probíhají, a plně jim porozumět. S těmito praktickými zkušenostmi dokážeme dále zlepšit potenciál našich dodavatelů tak, aby vyráběli články přesně podle našich specifikací. Získané vědomosti jsou pro nás velmi důležité, a to ať už si vyrábíme baterie sami nebo ne.“

Ilse Aignerová řekla: „Centrem specializujícím se na články baterií učiní BMW další významnou investici v Bavorsku. Tím se dále potvrzuje naše postavení významného průmyslového regionu s výrobou nejvyspělejších technologií. Články baterií jsou zásadní technologií pro bezemisní mobilitu. Bavorsko je v popředí elektromobility a my hodláme zabezpečit dlouhodobý rozvoj, prosperitu a pracovní místa.“

Strategie NUMBER ONE > NEXT společnosti BMW Group se jednoznačně zaměřuje na elektromobilitu, digitalizaci a autonomní řízení, a tím posiluje postavení Německa v oblasti inovací a technologií budoucnosti. BMW Group se jako vedoucí společnost poskytující prémiovou mobilitu zaměřuje na potřeby a požadavky zákazníků, a to v rámci témat sdružených pod zkratkou ACES (autonomie, připojení, elektrifikace a služby).

Centrum specializované na články baterií významně posiluje konkurenční prostředí
Jednotlivé články jsou srdcem baterií. Ovlivňují dynamiku, zásobu energie, nabíjení, životnost, stejně jako mnoho dalších vlastností elektrických vozidel. V laboratořích, výzkumu a prototypových dílnách, jež budou součástí centra specializovaného na články baterií, budou experti analyzovat konstrukce a technologie samotných článků. Cílem veškeré činnosti bude zlepšení vlastností baterií.

BMW Group se zabývá výzkumem článků baterií mnoho let a využívá je v modelech BMW i. Společnost nyní zkoncentruje znalosti a zkušenosti na jedno místo, což zajistí urychlení vývoje v této oblasti. Výsledky výzkumu se budou přímo aplikovat do nejnovější generace baterií.

Pátá generace elektrických hnacích systémů BMW Group od roku 20 21 :
elektromotor, převodovka a výkonová elektronika z nových komponentů

BMW Group aktuálně vyvíjí pátou generaci elektrické hnací soustavy plánované pro rok 2021. Dojde v ní k další optimalizaci elektromotoru, převodovky, výkonové elektroniky a baterie. Předností budoucího systému elektrického pohonu je integrace elektromotoru, převodovky a výkonové elektroniky do jednoho celku. Toto kompaktní řešení vyžaduje méně prostoru ve srovnání s trojicí samostatných komponentů používaných v předchozích řešeních. Nová generace je navržena modulárně, takže bude připravena přizpůsobit se různým nárokům na zástavbu a úroveň výkonu budoucích elektrických vozů specifického zaměření. Integrace elektromotoru, převodovky a výkonové elektroniky do jednoho celku má přínos v menším počtu dílů, a tím i v úspoře nákladů.

Další významnou vlastností budoucích elektromotorů je absence vzácných materiálů, takže BMW Group na nich již nebude závislá. Pátá generace elektrického pohonu bude obsahovat výkonnější baterie. Jejich přizpůsobivost a modularita se využije pro flexibilitu v oblasti konstrukce různých typů automobilů.

Další vývoj v oblasti baterií zajistí spolu s novou generací elektrického hnacího ústrojí dojezd čistě elektrických vozů až na 700 km. U plug-in hybridních modelů bude realitou elektrický dojezd 100 km. BMW Group bude v tomto ohledu pokračovat v posilování své vedoucí pozice v tomto oboru.

BMW Group si elektromotory a baterie vyvíjí a vyrábí ve svých provozech, což jasně ukazuje značné zkušenosti a znalosti v této oblasti. Právě vlastní výroba přináší BMW Group významnou konkurenční výhodu, protože si tím chrání své know-how nových technologií.

Flexibilita nových komponentů systémů elektrického pohonu zajistí BMW Group do budoucna svobodu. Chystané přizpůsobivé modulární systémy umožní jejich instalaci do každého modelu a jejich kombinaci s různými druhy pohonu. Pátá generace elektrických hnacích soustav přinese vyšší úroveň dynamiky, delší dojezd a mnohem nižší hmotnost, a to jak ve vozech s předním, tak s pohonem zadních nebo všech kol. Tato flexibilita zajistí, že společnost bude schopna naplnit předpokládanou poptávku po několika stovkách elektrifikovaných vozidel v roce 2025.

Mezinárodní výrobní síť
Silnou stránkou BMW Group je vysoce flexibilní výrobní síť, schopná rychlých reakcí na poptávku po elektrifikovaných modelech. Všechny elektrifikované vozy jsou integrovány do existujícího výrobního systému.

Společnost nyní vyrábí elektrifikované modely na deseti místech po celém světě. Baterie, které tyto vozy potřebují, pocházejí ze tří továren: Dingolfing v Německu, Spartanburg v USA a Shenyang v Číně. Továrna v Dingolfingu má v celém řetězci pozici specializovaného centra pro elektrické hnací systémy.

BM W Group je celosvětově vedoucím výrobcem elektrifikovaných vozů
Mezi lednem a koncem října letošního roku BMW Group dodala po celém světě svým zákazníkům 78 096 modelů BMW i, BMW iPerformance a elektrifikovaných vozů MINI. To znamená nárůst o 63,7 % ve srovnání s předchozím rokem. Aktuálně je k dispozici devět elektrifikovaných modelů, což z BMW Group v této oblasti dělá jednu z vedoucích společností na světě; do konce roku má nakročeno k celosvětovému prodeji 100 000 elektrifikovaných vozů.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit