Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Úspěchy v roce 2020: BMW vyhrálo mnoho anket a získalo různé tituly a ocenění.

Národní a mezinárodní ocenění potvrzují přitažlivost nabídky současných modelů prémiové automobilky, jejího designového stylu i nejnovějších technologických inovací. Zmínit je třeba i zisk titulu Auto roku 2020 v České republice pro BMW řady 3.

Ocenění společnosti
·
Společnost
·
Ocenění produktu a designu
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~182,91 KB)
  
Photos(12x, ~62,66 MB)

Mnichov. Ocenění se letos rozdávala digitálně, ale radost BMW z obdržení řady prestižních cen byla i přes přechod do virtuálního světa velmi reálná. Mnichovská prémiová automobilka si v roce 2020 opět vysloužila pochvalu v Německu i v zahraničí řadou vítězných titulů a špičkových hodnocení v odborných hodnoceních a hlasováních veřejnosti. Tato vyznamenání sahala od cen za nové modely a za současný designový styl, nejnovější technologické inovace a image značky až po zvláštní uznání za výjimečnou kvalitu, spolehlivost, bezpečnost a spokojenost zákazníků.

BMW řady 3 bylo prvním BMW, které získalo titul Auto roku v České republice na základě hodnocení odborné novinářské poroty.

Modely korunované odbornými publikacemi, společnostmi zabývajícími se výzkumem trhu, dalšími institucemi a průzkumy čtenářů v podobě anket „auto roku“ v roce 2020 pokrývají celou škálu nabídky modelových řad. Skutečnost, že BMW získávalo ocenění po celém světě, ukazuje na správnost přístupu označovaného „Power of Choice“ (možnosti výběru), který nabízí široké možnosti výběru pro optimální řešení mobility zákazníků po celém světě. Nejnovější modely BMW s elektrifikovanými pohony, vozy poháněné konvenčními spalovacími motory a vysoce výkonné vozy od společnosti BMW M GmbH – to vše díky své charakteristické radosti z jízdy a vyspělé technice získalo různá ocenění.

Vítězná efektivita: BMW modely s elektrifikovanými pohony.
Úspěchy BMW v roce 2020 se opírají o vedoucí pozici společnosti na trhu vozů s elektrifikovanými pohony. Nejčastějším vítězem bylo v roce 2020 BMW 330e Sedan. Tento plug-in hybridní vůz získal titul „Goldenen Lenkrad” od „Auto Bild” a „Bild am Sonntag” a „Auto Trophy” od „Auto Zeitung”. Již začátkem roku 2020 označil britský časopis „What Car?” BMW 330e Sedan jako „Best Executive Car” a „Best Plug-in-Hybrid”, a následně v srpnu 2020 také ocenění pro elektrické vozy „Electric Car Award”. Plug-in hybrid také obdržel cenu nejlepšího služebního vozu „Best Company Car” od časopisu „Autocar and „Parkers”.

Další ocenění „Electric Car Award” od „What Car?” směřovalo pro BMW X5 xDrive45e, které bylo označeno jako „Nejlepší velké prémiové SUV“ časopisem „Auto Express” a „Nejlepší plug-in hybrid“ portálem „Car Buyer”. „Car Buyer” současně předal ocenění za „nelepší velký firemní vůz“ pro BMW 530e Sedan.

Čistě elektrické BMW iX3 získalo své první ocenění v Číně, kde se toto bezemisní Sports Activity Vehicle (SAV) již několik měsíců vyrábí ve společném podniku BMW Brilliance Automotive. Místní média „miaodongche30”, „Auto World”, „sohu.com” a „zhongshulaila” označila BMW iX3 za nejlepší přírůstek na trhu elektrických vozů v Číně.

Mimořádná radost z jízdy v kompaktním segmentu.
V roce 2020 získalo mezinárodní uznání několik modelů BMW v prémiovém kompaktním segmentu. Nové BMW řady 1 obdrželo titul „Premium Lower Medium Car of the Year” od britské publikace „Company Car Today” a rovněž cenu „Great British Fleet Award” (také ve Velké Británii) jako „Nejlepší firemní vůz nižší střední třídy“. V hodnocení ojetých vozů „What Car?” získala předchozí generace BMW M140i cenu jako „Nejlepší ojetý hot hatch“.

Na „Festival Automobile International” v roce 2020 ve Francii bylo nové BMW řady 2 Gran Coupé zvoleno „Nejkrásnějším vozem roku“.

Úspěchy po celém světě: nové BMW řady 3 a BMW řady 4.
Série úspěchů BMW řady 3 začala v lednu 2020 ziskem titulu Auto roku 2020 v České republice. V únoru 2020 pak pokračovala vítězstvím ve své třídě v anketě „Best Cars 2020“, pořádané německým motoristickým časopisem „auto, motor und sport“. Později v tomto roce následovala „Auto Trophy“ udělená časopisem „Auto Zeitung“ a ocenění časopisu „sport auto“ pro BMW 330i Sedan a BMW 330i Touring.

BMW řady 3 sbíralo ve Velké Británii další ocenění, včetně cen „Safety Award“ od „What Car?“, „Great British Fleet Award“ jako „Nejlepší firemní vůz“, „Car of the Year“ od „Company Car Today“ a titul „Nejoblíbenější vůz“ online portálu „Auto Trader“. Ve Španělsku mezitím časopis „El Economista“ vyhodnotil BMW řady 3 Sedan jako „nejlepší sedan“ roku.

Dále získalo BMW řady 3 dvojici ocenění v soutěži čínské odnože „auto, motor und sport“. Kromě toho, že bylo zvoleno „Nejlepším lokálně vyráběným sedanem střední třídy“, získalo také celkové ocenění jako „Nejlepší sedan střední třídy“. Portály „autohome.com” a „Gasgoo.com” přidaly další ocenění pro BMW řady 3. Nové BMW řady 4 zaznamenalo také několik pozoruhodných úspěchů v Číně a získalo cenu „Fashion Award“, kterou předává publikace „Autolooke“, a titul „Design of the Year“ od „Auto World“. BMW řady 4 bylo rovněž zvoleno portálem „163.com“ a časopisem „cheyiquan“ za „Nejoblíbenější importované auto roku“. Portál „ZAKER“ navíc ocenil BMW řady 4 vyznamenáním „Prémiové sportovní auto roku“.

Další ocenění pro modely BMW řady 5.
Také BMW řady 5 rozšířilo svoji sbírku trofejí a titulů. V žebříčku „Best Cars 2020“ sestaveném podle „auto, motor und sport“ získala řada 5 své třetí vítězství v řadě. „What Car?“ předalo BMW řady 5 ocenění „Nejlepší luxusní automobil“ a označil BMW řady 5 Touring za „Nejlepší ojeté kombi“ a „Nejlepší ojetý vůz“. Dalším důkazem toho, že se BMW řady 5 po jeho nejnovější aktualizaci stalo ještě přitažlivějším, bylo vítězství v soutěži „Auto Trophy“, kterou mu udělil německý „Auto Zeitung“. V kategorii „Nejlepší vůz vyšší střední třídy“ BMW řady 5 triumfovalo v anketě pořádané britským časopisem „BusinessCar“. Další cenou bylo „Propojené auto roku“ od „Automobile Awards 2020“ ve Francii.

V Číně bylo BMW řady 5 zvoleno místním vydáním časopisu „auto, motor und sport“ za „Nejlepší lokálně vyráběný vůzvyšší střední třídy“ a časopisem „We-cars“ jako „Nejlepší prémiový vůz střední třídy“. Další tři národní ocenění získala verze BMW řady 5 Sedan s prodlouženým rozvorem, vyvinutá výhradně pro čínský trh.

Luxusní modely BMW slaví celosvětové úspěchy.
Současná řada modelů BMW v luxusním segmentu získala několik významných mezinárodních ocenění. Čínský portál „shujincm” označil luxusní sportovní vůz BMW řady 8 jako „Selected Premium Car 2020”. Řada 8 získala také cenu „Luxury Cars in Quality“ od „J.D. Power Awards“ v USA.

Luxusní BMW X7 SAV okusilo úspěch v soutěži „Best User Experiences 2020“ pořádané americkým časopisem „Wards“. Model X7 byl také korunován čínským portálem „iauto-ilife“ za „Prémiové SUV roku“. 

Mezinárodní ocenění pro modely BMW X ve všech segmentech.
Celosvětová popularita modelů BMW X se rovněž odrazila v mnoha vítězstvích a oceněních, o nichž rozhodly poroty a čtenáři v roce 2020. Britský časopis „BusinessCar“ chválil BMW X1 jako „Nejlepší prémiové střední SUV“. BMW X3 získalo „Auto Trophy“ od německého „Auto Zeitung“ ve své třídě a také cenu „Best Medium SUV“ od španělských novin „El País“, francouzskou „Automobile Award 2020“ jako „SUV roku“ a titul „Nejlepší lokálně vyráběné SUV a off-road“ od „auto, motor und sport“ v Číně.

BMW X5 bylo oceněno jako „Nejlepší velké SUV“ časopisem „El País“, „Nejlepší SUV roku“ v Číně portálem „autoreport.cn/yiche.com“ a „Best Buy Award 2020“ v kategorii „Střední luxusuní SUV“ americkým časopisem „Kelly Blue Book “. Když zůstaneme v USA, získalo BMW X6 další dvě ceny „J.D. Power Awards“: toto Sports Activity Coupé bylo úspěšné v kategoriích „Luxury Cars in Quality“ a „Best SUV to Buy in 2020“. Španělské vydání německého motoristického časopisu „Auto Bild“ navíc označilo BMW X6 jako „Nejlepší SUV roku“.

Modely BMW M vítězily po celém světě.
Aktuální nabídka automobilů BMW M se během roku 2020 několikrát působivě prosadila na nejvyšších stupních různých anket a soutěží. Čtenáři německého časopisu „Auto Bild Sportscars“ označili BMW M2 CS jako jejich nejoblíbenější auto ve své třídě. Britský časopis „evo“ vyhodnotil tento model ze speciální edice jako své „Auto roku“. A BMW M2 Competition bylo výjimečným modelem ve své třídě na „sport auto Awards“.

Vítězství ve své třídě v „sport auto Awards“ oslavovala také BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring. BMW X6 M navíc získalo cenu za „Nejlepší interiér“, udělovanou časopisem „Wards“. Ve Velké Británii se v časopise „Top Gear“ zaměřili na budoucnost. Už se těší na nové BMW M3 Sedan a prohlásili novou generaci vysoce výkonného sportovního vozu za „auto, na které se v roce 2021 nejvíce těšíme“.

Přehled nejvýznamnějších ocenění BMW v roce 2020:

Auto roku 2020 v České republice

BMW řady 3 se stalo jako první BMW v historii celkovým vítězem ankety Auto roku 2020 v České republice. Vítěze volí porota složená z odborných motoristických novinářů.

Ocenění od  auto, motor und sport

„Best Cars“:

            BMW řady 3 (Kategorie: střední třída)

            BMW řady 5 (Kategorie: vyšší střední třída)

Ocenění od „Auto Bild” a „Bild am Sonntag”

„Das Goldene Lenkrad”:

                       BMW 330e Sedan (Kategorie: plug-in hybridní střední a vyšší střední třída)

Ocenění od „Auto Bild Sportscars”

„Sportscars des Jahres”:

BMW M2 CS (Kategorie: sériové malé a kompaktní vozy)

Ocenění od „Auto Zeitung”

„Auto Trophy”:

            BMW řady 3 (Kategorie: střední třída)

            BMW řady 5 (Kategorie: vyšší střední třída)

            BMW X3 (Kategorie: SUV 25 000–50 000 eur)

            BMW 330e Sedan (Kategorie: plug-in hybridní vozy)

            Značka BMW (Kategorie: nejlepší design)

            Značka BMW (Kategorie: nejlepší značka)

Ocenění od „sport auto”

„sport auto Award”:

            BMW 330i (Kategorie: sedany/kombi do 50 000 eur)

            BMW M340i xDrive (Kategorie: sedany/kombi do 75 000 eur)

            BMW M2 Competition (Kategorie: kupé do 75 000 eur)

            BMW Z4 sDrive30i (Kategorie: kabrio/roadstery do 50 000 eur)

 

Ocenění od „What Car?” (GB)

„Car of the Year”:

            BMW 330e (Kategorie: vyšší střední třída)

            BMW 330e (Kategorie: plug-in hybrid)

            BMW řady 5 (Kategorie: luxusní vůz)

            BMW řady 3 (Kategorie: bezpečnost)

„Electric Car Awards”:

            BMW 330e (Kategorie: hybridní vyšší střední třída)

            BMW X5 xDrive45e (Kategorie: hybridní luxusní SUV)

„Used Car of the Year Awards”:

            BMW řady 5 Touring (Kategorie: ojeté auto na tahání přívěsů)

            BMW řady 5 Touring (Kategorie: ojeté kombi)

            BMW M140i (Kategorie: ojetý hot hatch)

Ocenění od „Auto Express” (GB)

„New Car Award”:

            BMW X5 xDrive45e (Kategorie: velké prémiové SUV)

Ocenění od „Autocar (GB)

„Autocar Award”:

BMW 330e (Kategorie: služební vůz)

Ocenění od „evo” (GB)

„Car of the Year”:

BMW M2 CS

Ocenění od „Top Gear” (GB)

„Car of the Year”:

BMW M3 Sedan (Kategorie: Auto, které bych chtěl řídit v roce 2021)

Ocenění od „Festival Automobile International” (F)

„Most Beautiful Car of the Year”:

BMW řady 2 Gran Coupé

Ocenění od „Service Academy, Ipsos and Trusteam Finance” (F)

„Customer Excellence Award”:

            BMW Group France

Ocenění od „El Economista” (E)

„Car of the Year”:

            BMW řady 3 (Kategorie: sedan)

Ocenění od „Auto Bild” (E)

„Car of the Year”:

            BMW X6 (Kategorie: SUV)

Ocenění od „El País” (E)

„Car of the Year”:

            BMW X3 (Kategorie: střední SUV)

            BMW X5 (Kategorie: velké SUV)

Ocenění od „auto, motor und sport” (CAN)

„Car of the Year”:

            BMW řady 3 (Kategorie: sedan střední třídy)

            BMW řady 3 (Kategorie: lokálně vyráběný sedan střední třídy)

            BMW řady 5 (Kategorie: lokálně vyráběný vůz vyšší střední třídy)

            BMW X3 (Kategorie: lokálně vyráběné SUV a off-road)

Ocenění od „autohome” (CAN)

„Car of the Year”:

BMW řady 3 (Kategorie: nejočekávanější nový prémiový vůz)

Ocenění od „autoreport.cn/yiche.com” (CAN)

„Best SUV of the Year”:

            BMW X5

Ocenění od „163.com” (CAN)

„Car of the Year”:

            BMW řady 4

Ocenění od „Auto World” (CAN)

„Ten Best Cars”:

            BMW iX3

            BMW řady 4 (Kategorie: design)

Ocenění od „Sohu.com” (CAN)

„Best NEV Vehicle Launched in Auto Show”:

            BMW iX3

Ocenění od „J.D. Power” (USA)

„J.D. Power Awards”:

            BMW 8 Series (Kategorie: luxusní vozy)

            BMW X6 (Kategorie: luxusní vozy)

            BMW X6 (Kategorie: nejlepší SUV ke koupi v roce 2020)

Ocenění od „Wards” (USA)

„Best Interiors 2020”:

            BMW X6 M Competition

„Best User Experiences 2020”:

            BMW X7

Ocenění od „Kelly Blue Book” (USA)

„Best Buy Awards 2020”:

            BMW X5 (Kategorie: středně velké luxusní SUV)

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW 330e Sedan: spotřeba paliva, kombinovaná: 1,8–1,5 l/100 km; spotřeba elektřiny, 
kombinovaná: 14,8–13,9 kWh/100 km; emise CO2, kombinované: 41–35 g/km.

BMW X5 xDrive45e: spotřeba paliva, kombinovaná: 2,1–1,6 l/100 km; spotřeba elektřiny, 
kombinovaná: 25,2–23,5 kWh/100 km; emise CO2, kombinované: 47–37 g/km.

BMW 530e Sedan: spotřeba paliva, kombinovaná: 1,9–1,7 l/100 km; spotřeba elektřiny, 
kombinovaná: 14,9–13,8 kWh/100 km; emise CO2, kombinované: 43–39 g/km.

BMW iX3: spotřeba paliva, kombinovaná: 0,0 l/100 km; spotřeba elektřiny, kombinovaná: 17,8–17,5 kWh/100 km; emise CO2, kombinované: 0 g/km. 

BMW 330i Sedan: spotřeba paliva, kombinovaná: 6,0–5,6 l/100 km; emise CO2, kombinované: 138–129 g/km.

BMW 330i Touring: spotřeba paliva, kombinovaná: 6,3–5,9 l/100 km; emise CO2, kombinované: 144–134 g/km.

BMW M2 CS: spotřeba paliva, kombinovaná: 10,4–9,4 l/100 km; emise CO2, kombinované: 238–214 g/km.

BMW M2 Competition: spotřeba paliva, kombinovaná: 10,0–9,2 l/100 km; emise CO2, kombinované: 227–209 g/km.

M340i xDrive Sedan: spotřeba paliva, kombinovaná: 7,0–6,6 l/100 km; emise CO2, kombinované: 161–152 g/km.   

BMW M340i xDrive Touring: spotřeba paliva, kombinovaná: 7,2–6,9 l/100 km; emise CO2, kombinované: 166–157 g/km. 

BMW X6 M Competition: spotřeba paliva, kombinovaná: 13,1 l/100 km; emise CO2, kombinované: 301 g/km.

BMW M3 Sedan spotřeba paliva, kombinovaná: 10,8 l/100 km; emise CO2, kombinované: 248 g/km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit