Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nová aktualizace Remote Software Upgrade je dispozici pro více než jeden milion vozů BMW po celém světě.

+++ Integrace Amazon Alexa pro více než 20 modelů BMW v pěti zemích +++ Jednoduché přihlášení profilu řidiče pomocí aplikace My BMW +++

Technologie
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~123,11 KB)
  
Photos(1x, ~1,11 MB)

Mnichov. Je to největší dálková aktualizace v historii BMW Group. Vydání nejnovější verze BMW operačního systému 7 (verze 11/20) proběhne 22. 2. 2021. Aktualizaci po celém světě dostane přes jeden milion prémiových automobilů více než 20 modelových řad, což znamená další rekord v počtu dálkových aktualizací provedených některým z evropských výrobců automobilů. Mezi nejvýznamnější prvky nejnovější aktualizace softwaru patří těsnější integrace hlasového asistentu Amazon Alexa pro pět zemí, rychlá a snadná dostupnost řidičského profilu ve voze BMW s využitím aplikace My BMW a rozšíření funkce aktivní navigace do dalších zemí. Jakmile bude aktualizace k dispozici, obdrží zákazníci notifikaci buď přímo do vozu, nebo do jejich aplikace My BMW v chytrém telefonu.

Nové nebo rozšířené funkce.

  • Těsná integrace asistentu Alexa pro zákazníky znamená, že nyní mohou tento hlasový asistent od Amazonu ve svých vozech používat stejně jako u sebe doma. Sestavování nákupních seznamů, přístup k nejnovějším zprávám nebo přehrávání oblíbené hudby je nyní mnohem snadnější. Zákazníci nyní mohou ze svých vozů také ovládat různé prvky kompatibilních chytrých domácností. Součástí této aktualizace je zprovoznění Amazonu Alexa v Německu, Rakousku, Velké Británii, Španělsku a Itálii. V následujících aktualizacích bude Amazon Alexa k dispozici i v dalších zemích.
  • Osobní jízdní profily řidičů lze nyní přenášet do jiných vozů BMW, a to včetně například vozidel z půjčoven. Stačí k tomu v aplikaci My BMW pouze jednoduše a rychle naskenovat QR kód. Spolu s oblíbenými záložkami řidiče se do vozu importuje také oblíbené nastavení klimatizace a navigačního systému. Součástí profilu je také například pozice sedadla, vnějších zpětných zrcátek či nastavení asistenčních systémů. Pokud si zákazník spároval svůj profil s konkrétním klíčkem od vozu, jeho nastavení vůz provede okamžitě po odemčení.
  • BMW M Laptimer zásluhou využívání dat přímo ze senzorů automobilů (např. poloha plynového pedálu, otáčky motoru, příčné a podélní zrychlení) poskytne ještě více radosti z jízdy na závodním okruhu. Kdykoliv lze sledovat časy na kolo, dobu jízdy a ujetou vzdálenost, takže zákazník má okamžitě přehled o svých výkonech při jízdě na okruhu. Po ukončení jízdy se data sbíraná aplikací BMW M Laptimer dají dohromady a lze je uživatelsky přívětivým způsobem analyzovat.
  • Aktualizace asistentu BMW Intelligent Personal Assistant umožňuje zákazníkům vyzkoušet zvuk modelů BMW M. Stačí se jen zeptat: „Hey BMW, what does a BMW M8 sound like?“ a uvnitř vozu se rozezní strhující zvukový doprovod sportovního výkonu.
  • I při jízdě v zahraničí je samozřejmě důležité bezpečně a včas přejet do správného jízdního pruhu. Aktivní navigace nabízená jako rozšířená funkce asistenta řízení a vedení v jízdním pruhu bude nyní k dispozici také řidičům ve Francii, Portugalsku a Španělsku. Tato funkce navrhuje provést změnu jízdního pruhu tak, aby se řidič držel vypočítané a naváděné trasy. Pokud je v tento okamžik detekována mezera mezi automobily jedoucími v požadovaném jízdním pruhu, řidič bude na možnost změny pruhu upozorněn, jakmile se tato mezera přiblíží na úroveň jeho vozidla.

Zlepšení funkčnosti.

  • Kromě standardních dostupných obrázků lze nyní k profilu řidiče uživatele přidat také vlastní profilovou fotografii. Obrázek je možné k profilu snadno přiřadit pomocí aplikace My BMW.
  • S cílem pomoci zákazníkům smazat jejich osobní údaje a odkazy aplikace My BMW při vracení či předávání vozu budou všechna propojení s aplikací My BMW nebo BMW ID po obnovení továrního  nastavení vozidla zákazníkem vymazána. 
  • Tato vzdálená aktualizace softwaru také aktualizuje integrovaný Návod k obsluze vozidla o nejnovější informace.

Remote Software Upgrade a vydání aktualizace.

Od roku 2018, kdy byl uveden na trh BMW operační systém 7, mohou řidiči BMW zásluhou funkce Remote Software Upgrade rychle a jednoduše udržovat software svých vozů na nejnovější úrovni. Nové funkce se nahrávají snadno a komfortně jednoduchým stahováním ze vzdálených serverů. Instalační soubory se ve vozech zpracovávají na pozadí a jakmile jsou připravené, jejich instalace jen málokdy zabere více než 20 minut, a to i v případě velkých aktualizací.

Z důvodu koronavirové epidemie, která ovlivnila dostupnou kapacitu pracovníků podpory, může být vydání aktuální aktualizace na některých trzích opožděno.

Vozy vybavené BMW operačním systémem 7 a vyrobené od listopadu 2020 již disponují nejnovější verzí softwaru a obsahují všechny nové a dodatečné funkce. Zákazníci mohou verzi svého softwaru ověřit a zkontrolovat dostupnost nových aktualizací v menu nastavení vozu pod položkou Remote Software Upgrade. Remote Software Upgrade je nyní k dispozici pro více než 20 modelů BMW, tedy pro téměř celou nabídku. Zákazníci, jejichž software vozidla je starší než verze 07/20, si budou muset nejprve stáhnout a nainstalovat tuto přechodnou verzi, než si budou moci nainstalovat verzi nejnovější. Uživatelům je nabídnuta pouze pro ně odpovídající aktualizace, což znamená, že si nikdy nemohou nainstalovat nesprávnou verzi.

Dostupnost jednotlivých služeb a funkcí se může lišit v závislosti na výbavě vozidla a regionu. Zákazníci získají dodatečné informace týkající se jejich trhu na odpovídající stránce BMW ConnectedDrive.

Návody a různé praktické rady k multimediálním funkcím a konektivitě jsou k dispozici na kanálu YouTube: BMW Jak na to.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit