Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

První BMW i4.

BMW Group představuje první čistě elektrický prémiový vůz cílený na tradiční jádro segmentu střední třídy. BMW i4 v sobě spojuje agilitu a dynamickou suverenitu, které jsou základem pověstné radosti z jízdy, a navíc komfort sedanu a moderní funkčnost v novém, svěžím provedení s nulovými emisemi. Signalizuje tak příchod elektrické mobility do samotného srdce značky BMW. Ceny včetně DPH začínají u modelu BMW i4 eDrive40 na částce 1 453 400 Kč.

G26
·
BMW M automobily
·
BMW i
·
i4 M50
·
BMW i4
 
All numbers are preliminary. Homologation figures are not yet available. Further texts, pricing, imagery and video to follow over the next couple of days.

BMW Group představuje první čistě elektrický prémiový vůz cílený na tradiční jádro segmentu střední třídy. BMW i4 v sobě spojuje agilitu a dynamickou suverenitu, které jsou základem pověstné radosti z jízdy, a navíc komfort sedanu a moderní funkčnost v novém, svěžím provedení s nulovými emisemi. Signalizuje tak příchod elektrické mobility do samotného srdce značky BMW. Model i4 spojuje sportovní a zároveň udržitelný charakter s přitažlivým designem, prostorností a praktičností čtyřdveřového Gran Coupé.

Novinka stanovuje nová měřítka ve své třídě nejen v oblasti jízdní dynamiky, komfortu na dlouhé vzdálenosti a elegantního a výrazného vzhledu, ale také nekompromisními standardy při výběru prémiových materiálů a zpracováním. Nejnovější generace systému iDrive, nejmodernější inovace v oblasti automatizované jízdy a parkovacího asistenta a široké možnosti přizpůsobení designu a výbavy vytvářejí emocionálně intenzivní zážitky z jízdy.

Pátá generace technologie BMW eDrive, kterou tvoří řídicí výkonová elektronika, technologie nabíjení a vysokonapěťová baterie, stejně jako vysoce integrované elektromotory, propůjčuje BMW i4 sportovní výkony, kterými je značka BMW proslulá. To vše v kombinaci s přesvědčivou každodenní použitelností a schopností jízdy na dlouhé vzdálenosti. Tato zcela nová podoba charakteristické BMW radosti z jízdy se na silnicích objeví ještě letos. Poprvé bude technologie BMW eDrive páté generace použita v konfiguraci s elektrickým pohonem všech kol.

BMW i4 bude od uvedení na trh k dispozici ve dvou modelových variantách, včetně vůbec prvního BMW M automobilu s čistě elektrickým pohonem. BMW i4 M50 (kombinovaná spotřeba elektrické energie: 24–19 kWh/100 km v cyklu WLTP, emise CO2: 0) je výkonný model od BMW M GmbH, který nabízí vysoce intenzivní radost z jízdy. Je vybaven elektromotory na přední i zadní nápravě s kombinovaným maximálním výkonem 400 kW/544 k, M specifickou technologií podvozku a dojezdem v testovacím cyklu WLTP až 510 km. V případě BMW i4 eDrive40 (kombinovaná spotřeba elektrické energie: 20–16 kWh/100 km v cyklu WLTP, emise CO2: 0) je použit jeden elektromotor s výkonem 250 kW/340 k pohánějící zadní kola, který umožňuje lokálně bezemisní jízdu s působivou dávkou sportovního stylu. Jeho dojezd vypočítaný podle WLTP činí až 590 km.

Flexibilní architektura, unikátně sladěná technika. 
V souladu se současnou druhou fází transformace BMW Group směrem k elektromobilitě je vývoj BMW i4 založen na flexibilní architektuře, jež byla od počátku navržena pro čistě elektrický pohon a je také dokonale vhodná pro dosažení sportovního charakteru, který se od BMW očekává. Výjimečně tenké, 110 mm vysoké vysokonapěťové akumulátorové články umístěné nízko v podlaze výrazně snižují těžiště vozu, což má příznivý vliv na jízdní vlastnosti. Umístění baterie a kompaktní konstrukce pohonu přinášejí vyvážené rozložení hmotnosti, jež je rovněž charakteristickým rysem vozů BMW. Díky propracovanému a pečlivě navrženému podvozku, který byl přesně přizpůsoben koncepci vozu i výkonovým charakteristikám systému pohonu, se BMW i4 může pochlubit takovou mírou celkového sladění celistvosti, jemuž se jeho konkurenti nemohou rovnat. BMW Group využila své dlouholeté zkušenosti s vývojem mimořádně sportovních prémiových vozů také při integraci všech komponentů elektrického hnacího ústrojí a podvozku.

Flexibilní architektura vozu jde ruku v ruce s kvalitním designem, který vychází z nového designového jazyka značky BMW, jehož ostrá čistota se elegantním způsobem přenáší do výrazných linií čtyřdveřového kupé. Čistě elektrický pohon se tak snoubí se sportovní elegancí a funkčností karoserie Gran Coupé, která díky pěti plnohodnotným sedadlům, délce 4,785 m, velké zadní výklopné stěně a praktickému zavazadlovému prostoru o objemu 470 až 1290 litrů nabízí neomezenou každodenní využitelnost a schopnost jízdy na dlouhé vzdálenosti. Charakteristický vzhled BMW, i na limitech vyvážené jízdní vlastnosti a výkonný elektrický pohon, který se skvěle hodí i na dlouhé cesty, se tak spojují v dokonalý celek, jenž zahajuje novou éru radosti z jízdy v podání BMW.

Pokrok v oblasti udržitelnosti: pátá generace technologie BMW eDrive.
Pátá generace technologie BMW eDrive, tvořená elektromotory, výkonovou elektronikou, technikou nabíjení a vysokonapěťovou baterií, je u BMW i4 základem radosti z jízdy s nulovými emisemi. Princip integrace elektromotorů, jednostupňového převodu a výkonové elektroniky do jednoho celku, vyvinutý společností BMW Group, je jedním z klíčových faktorů vynikajícího výkonu a účinnosti pohonného systému. Tato vysoce integrovaná technologie pohonu vede ke zlepšení hustoty výkonu oproti elektrickému pohonu v BMW i3 z roku 2020 přibližně o 30 %.

Dlouhý dojezd BMW i4 lze přičíst také specifické hustotě energie vysokonapěťové baterie, která se oproti BMW i3 zvýšila o 20 %. Maximální nabíjecí výkon baterií nejnovější generace současně narostl na 210 kW. Nejnovější pokroky v oblasti technologie baterií jsou výsledkem mnohaleté neúnavné výzkumné a vývojové práce. BMW Group si sama vyrábí bateriové moduly a vysokonapěťové baterie pro vozidla s elektrifikovaným pohonem od roku 2013. Pokud jde o technologii bateriových článků i výrobu vysokonapěťových baterií specifických pro daný model, opírá se společnost o obrovské množství vlastních odborných znalostí a zkušeností.

Udržitelnost v celém hodnotovém řetězci. 
Komplexní koncept udržitelnosti, který je podstatou BMW i4 na úrovni produktu i výroby, zahrnuje také pečlivě sledované získávání surovin a pozoruhodně vysoký podíl recyklovaných materiálů. Odpovědné využívání zdrojů v celém hodnotovém řetězci a minimalizace uhlíkové stopy ve všech fázích životního cyklu produktu jsou základem průkopnické koncepce prémiové mobility, která se u BMW Group vyvíjí již řadu let, a hraje tak významnou roli při utváření charakteru značky BMW i.

Cíle udržitelnosti nastavené pro BMW i4 zahrnují také výrobní řetězce. Po konzultaci s dodavateli byla stanovena opatření environmentální udržitelnosti. BMW Group se postarala o to, že všichni výrobci bateriových článků pro technologii BMW eDrive páté generace budou využívat výhradně elektřinu z obnovitelných zdrojů. Hliníkové odlitky pro elektrický pohon BMW i4 jsou rovněž vyráběny s využitím pouze zelené energie. Při výrobě vozu v mnichovském závodě BMW Group se používá pouze energie vyrobená tamní vodní elektrárnou.

Výsledná uhlíková stopa je uvedena ve validačním dokumentu potvrzeném nezávislými auditory. Příslušný certifikát pro BMW i4 eDrive40 například uvádí, že jeho potenciál globálního oteplování je po ujetí 200 000 kilometrů přibližně o 47 procent nižší než u srovnatelného modelu se zážehovým motorem.

Celkový zákaznický zážitek prvotřídní kvality. 
Dlouholeté zkušenosti, propracované struktury a všestranný závazek ke kvalitě nejúspěšnějšího světového dodavatele prémiových vozů a prémiových služeb mobility se projevily také v případě vývoje, výroby a podstaty produktu BMW i4. BMW i4 bude dodáváno zákazníkům po celém světě prostřednictvím rozsáhlé mezinárodní prodejní sítě, čítající více než 140 zemí.

Propracovaný výrobní systém používaný v mnichovském závodě BMW Group, který byl po mnoho let zdokonalován a neustále vylepšován, umožňuje vyrobit každé BMW i4 přesně podle přání zákazníka. Možnosti přizpůsobení modelů jsou prakticky neomezené, od designu exteriéru a interiéru přes výkon, komfort a bezpečnostní prvky až po informační a zábavní systémy. Široká škála nabízených volitelných doplňků umožňuje každému zákazníkovi vychutnat si radost z jízdy v jeho vlastním osobním voze šitém doslova na míru.

Díky rozsáhlé síti prodejců mohou zákazníci snadno z první ruky získat informace o nových modelech, na prodejní ploše si prohlédnout konkrétní vůz nebo si jej vyzkoušet při zkušební jízdě a současně využít odborného poradenství. Díky tomu se také zkracují vzdálenosti pro případné servisní prohlídky vozidla. V průběhu let se rozrostla síť kvalifikovaných a zkušených servisních partnerů, která i v tomto ohledu zajišťuje přísné dodržování prémiových standardů.

Závazek kvality BMW Group zahrnuje 12letou záruku proti prorezavění. Navíc, díly na podvozku podléhající běžnému opotřebení se u BMW i4 vyznačují extrémně robustní konstrukcí. Dalším klíčovým faktorem provozních nákladů je relativně malé množství práce spojené s opravou drobných poškození. Potvrzením mimořádně vysokých standardů, které prémiové vozy BMW splňují, jsou ocenění za design, sportovní vlastnosti, spolehlivost, udržení hodnoty, servis, inovace a další aspekty kvality, která pravidelně získávají od nezávislých institucí.

Náklady na energii a provoz BMW i4 jsou až o 30 % nižší než u srovnatelných modelů se spalovacím motorem.
Nová standardizovaná struktura tarifů BMW Charging pro veřejné dobíjecí stanice (viz kapitola Technologie pohonu a modelové varianty) dále zvyšuje úspory provozních nákladů, které BMW i4 nabízí oproti vozům s konvenčním pohonem už nyní. Zákazníci v 19 evropských zemích včetně České republiky si budou moci vybrat ze základních tarifů Flex a Active. K dispozici je také balíček IONITY Plus, který je součástí standardní nabídky služeb BMW Charging pro BMW i4. Díky tomu jsou v Německu náklady na elektřinu až o 25 % nižší než náklady na palivo u srovnatelného modelu se vznětovým motorem, což platí pro zákazníky, kteří nemají možnost nabíjení doma nebo v práci, a jsou proto závislí na veřejné nabíjecí infrastruktuře.

Při porovnání celkových nákladů vlastnictví je rozdíl ještě větší – BMW i4 je přibližně o 30 % levnější než srovnatelný model se spalovacím motorem. Toto srovnání zohledňuje nejen náklady na elektrickou energii, ale také výši daně z provozu motorových vozidel, pojištění, údržbu a díly podléhající běžnému opotřebení. U BMW i4 není třeba měnit olej ani servisovat výfukový systém. Brzdy BMW i4 jsou také méně namáhány než u vozů s konvenčním pohonem, a to díky zpomalování pomocí rekuperace energie.

 

Kompletní tisková zpráva je k dispozici v příloze.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i4 eDrive40*: kombinovaná spotřeba elektrické energie: 20–16 kWh/100 km v cyklu WLTP, emise CO2: 0.

BMW i4 M50*: kombinovaná spotřeba elektřiny: 24–19 kWh/100 km v cyklu WLTP, emise CO2: 0.
(* = předběžné hodnoty. Nejedná se o homologační údaje. Homologační údaje ještě nejsou k dispozici.)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit