Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group na veletrhu IAA MOBILITY 2021: Otevřená diskuse o udržitelné mobilitě budoucnosti – osobně v Mnichově a digitálně po celém světě.

+++ IAA se poprvé koná v domovském městě BMW Group +++ Inovace a nové technologie pro budoucí mobilitu +++ Zaměření na oběhové hospodářství, udržitelnost a městskou mobilitu +++

i20
·
G26
·
BMW iX
·
BMW i
·
MINI
·
Europe
·
Munich
·
BMW i4
·
Motocyklové sporty
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Po 70 letech ve Frankfurtu nad Mohanem se autosalon IAA poprvé uskuteční v domovském městě BMW Group, v Mnichově. Během šesti dnů od 7. do 12. září 2021 zde vystavovatelé představí své nejnovější inovace a budou diskutovat s odborníky i veřejností o mobilitě budoucnosti. Na veletrhu IAA se představí i další vystavovatelé. Hlavními tématy veletrhu IAA MOBILITY 2021 budou oběhové hospodářství, udržitelnost a městská mobilita.

IAA se snaží navázat dialog s návštěvníky na různých místech bavorské metropole, a to v tradičních výstavních halách i na otevřeném prostranství tvořeném nejatraktivnějšími mnichovskými náměstími. Návštěvníci, kteří se nemohou zúčastnit osobně, mohou IAA sledovat v přímém přenosu nebo se na události podívat ze záznamu.

Díky scéně Open Space pro nové koncepty mobility vytvoří IAA snadno přístupný formát pro návštěvníky a přenese osobní mobilitu budoucnosti tam, kde se bude odehrávat – do centra města. Na náměstích v centru Mnichova, jako jsou Marienplatz, Odeonsplatz nebo Max-Joseph-Platz, si budou moci návštěvníci prohlédnout nejnovější vozidla a inovace známých výrobců automobilů a zapojit se do živých diskusí a rozsáhlého zábavního a kulturního programu.

BMW Group bude největším vystavovatelem na IAA a přivítá návštěvníky v halách na výstavišti, v sídle BMW, známém „čtyřválci“, v budově BMW Welt, v BMW Muzeu a v BMW hubech, které se zabývají tématy udržitelnosti a oběhového hospodářství na náměstí Max-Josef-Platz před Bavorskou státní operou.

„IAA zkoumá výzvy mobility budoucnosti a nabízí důležité fórum pro nápady a koncepty, se kterými přicházejí výrobci automobilů,“ říká Jens Thiemer, senior viceprezident pro zákazníky a značku BMW. „BMW chce být součástí diskuse a chce aktivně nabízet řešení. Za tímto účelem využíváme IAA k tomu, abychom poskytli náhled na naše vize vyšší udržitelnosti, důsledně promyšlené oběhové ekonomiky a městské mobility. Zveme účastníky veletrhu k účasti na otevřené diskusi – osobně v BMW Hubech v Mnichově a digitálně po celém světě.“

„Ochrana klimatu a osobní mobilita nejsou v rozporu,“ zdůrazňuje Maximilian Schöberl, zástupce společnosti BMW AG a vedoucí komunikace a politiky BMW Group. „Naše společnost využívá nové technologie, inovace a naše špičková vozidla k tomu, aby splnila požadavky společnosti na větší udržitelnost, aniž by lidem vzala osobní mobilitu.“

Open Space: informační a diskusní fórum
Nová koncepce a sekce Open Space znamenají, že se IAA poprvé rozvětvuje mimo výstavní haly a otevírá se širšímu publiku. V síti moderních sekcí v Mnichově budou vystavovatelé diskutovat s veřejností o budoucí mobilitě. BMW Group se snaží uspořádat otevřenou diskusi s odborníky a veřejností na dvou místech ve městě.

BMW Sustainability Lab (Laboratoř udržitelnosti)
BMW Group si stanovila dvojí cíl, a to snížit do roku 2030 emise CO2 z výroby o 80 % a během následujících deseti let uvést na silnice celkem přibližně deset milionů čistě elektrických vozidel. Kromě toho je cílem snížit emise CO2 na vozidlo v průběhu jeho životního cyklu nejméně o třetinu. BMW Group se rovněž zavázala k vytvoření nejudržitelnějšího dodavatelského řetězce v celém automobilovém průmyslu.

Na to, jak těchto cílů dosáhnout, se zaměřuje BMW Sustainability Lab. V centru pozornosti je nejen vývoj vozidel bez emisí, ale BMW Group k udržitelnosti přistupuje komplexně, což znamená, že se zabývá také sociální udržitelností, nákupem materiálů, dodavatelskými řetězci a společenskou odpovědností, pokud jde o celou společnost i zaměstnance.

„Jako prémiový výrobce chceme být lídrem v oblasti udržitelnosti,“ vysvětluje Maximilian Schöberl s odkazem na integrovanou výroční zprávu BMW Group, která všem jasně ukazuje cíle společnosti. „Naším zaměřením na udržitelnost pomáháme životnímu prostředí a plníme naši společenskou odpovědnost. Prémiovost bude v budoucnu vnímána jako udržitelnost a odpovědné jednání, a právě tyto dva aspekty budou v BMW Group neoddělitelně propojeny.“

V BMW Sustainability Lab na náměstí Max-Joseph-Platz budou představeny a diskutovány nové technologie a inovace vyvinuté za účelem zlepšení udržitelnosti budoucí mobility.

Zastřešující témata udržitelnosti budou prezentována zajímavým způsobem pomocí robotů pohybujících se po molu (Sustainability Catwalk) a avatarů v různých videoklipech.

Roboti jsou interaktivní. Návštěvníci je mohou krmit žetony a získat přístup k informacím o oblastech, jako je elektrická mobilita a oběhové hospodářství. Robot promítá odpovědi na LED obrazovku.

RE: BMW Circular Lab   Re:think, Re:use, Re:duce a Re:cycle.
IAA bude sloužit jako laboratoř pro budoucí mobilitu a BMW Group zde bude se svým přístupem orientovaným na udržitelnost ve všech oblastech hrát klíčovou roli. RE: BMW Circular Lab se bude touto oblastí zabývat hlouběji. Cíl: najít řešení pro novou éru. Metoda: spolupráce. Směr: cirkulární.

RE: BMW Circular Lab je hybridní zážitková a komunikační platforma zaměřená na oběhovou konstrukci využívající recyklované materiály a oběhové hospodářství. Jejím posláním je vytvářet povědomí, porozumění a zapojení a vzít veřejnost s sebou na cestu k oběhovému hospodářství. Inovativní nápady a nové vize jsou zde v centru pozornosti.

„Cílem BMW je sladit ekonomické zájmy s přírodním ekosystémem,“ říká Jens Thiemer. „Toho dosáhneme novým způsobem myšlení, opětovným používáním a využíváním menšího množství surovin a většího množství recyklovatelných materiálů.“ Oběhové hospodářství pomůže BMW v budoucnu dosáhnout ještě vyššího stupně udržitelnosti.“

BMW Group zve návštěvníky veletrhu IAA, aby se společně s ním vydali na cestu k prozkoumání a utváření budoucnosti podle základních principů cirkulárního přístupu: „Re:think, Re:use, Re:duce a Re:cycle“, tedy jinak myslet, znovu použít, omezit a recyklovat. V rámci série workshopů budou mít účastníci možnost vyzkoušet si oběhové hospodářství a cirkulární přístup zblízka. 

Summit
Oblast mnichovského výstaviště vyhrazená automobilkám pro představení nových vozidel a inovací se nazývá Summit. BMW Group je zde zastoupena několika různými centry.

BMW Hub
Návštěvníci si zde mohou poprvé osobně vyzkoušet dva nové elektromobily BMW: BMW i4 a BMW iX. Model i4 je čistě elektrické Gran Coupé. Čtyřdveřový vůz vybavený technologií BMW eDrive má dojezd až 590 km (BMW i4 eDrive40*: spotřeba elektrické energie: 
20–16 kWh/100 km (WLTP); emise CO2: 0 g/km). 
*Odhadované hodnoty, zatím oficiálně nepotvrzené.

Nové BMW iX je výsledkem vize. Je speciálně navrženo pro elektromobilitu a díky účinnému pohonu všech kol může dosáhnout dojezdu až 630 km (BMW iX xDrive50*: spotřeba elektrické energie: 23,0–19,8 kWh/100 km (WLTP); emise CO2: 0 g/km.
*Odhadované hodnoty, zatím oficiálně nepotvrzené.

Stejně jako model i4 bude i model iX uveden na trh v listopadu letošního roku. Na IAA mají návštěvníci první příležitost si oba elektromobily osobně prohlédnout.

BMW Hub se zaměřuje také na další vývoj vozů s pohonem na vodíkové palivové články. BMW Group s modelem BMW i Hydrogen NEXT pracuje na druhé generaci tohoto typu pohonu. Tento čistě elektrický vůz, který v současné době prochází testováním v podmínkách každodenního provozu, využívá vodík jako zdroj energie a na palubě jej v palivovém článku přeměňuje na elektřinu určenou pro pohon. Na IAA bude tento vůz (na bázi BMW X5) k vidění v BMW Hub a BMW Welt a současně bude sloužit pro převoz návštěvníků na „Modré lince“ spojující jednotlivé lokace veletrhu.

BMW Motorrad: zavedená součást konceptu městské mobility.
Kromě dvou nových elektrických modelů BMW najdou návštěvníci na stánku společnosti také nejnovější novinky BMW Motorrad. Ty hrají důležitou roli v přístupu BMW Group k vývoji inovativních řešení mobility budoucnosti.

BMW Motorrad bude mít na letošním IAA k vidění celkem tři průkopnické modely. Patří mezi ně i elektrický skútr BMW CE 04 s kompletně nově pojatým designem. CE 04 oslavil světovou premiéru 7. července 2021 a na IAA si jej nyní bude moci prohlédnout a přijít s ním do kontaktu i širší veřejnost.

Kromě bezemisního skútru BMW CE 04 představí BMW Motorrad na IAA také dvě další zajímavé koncepční studie. Tyto čistě elektrické koncepty mobility budoucnosti byly vyvinuty speciálně pro použití v městském prostředí a pro splnění preferencí a požadavků lidí, kteří v něm žijí.

MINI HUB
Hlavním lákadlem MINI HUBu na IAA je MINI Urbanaut, inovativní vize prostoru pro budoucí mobilitu. Urbanaut, který byl poprvé představen na akci #NEXTGen 2020, se v MINI HUBu objeví v rámci Open Space v podobě modelu a poskytne tak návštěvníkům první reálnou zkušenost s tímto vozem. Charakteristické vlastnosti MINI se přenesou do budoucnosti mobility ve výrazně nově interpretované podobě. MINI Vision Urbanaut ztělesňuje „Chytré využití prostoru“ a poskytuje odpověď na potřeby budoucích měst a životních stylů.

Elektricky poháněná studie MINI Vision Urbanaut nabízí uživateli řadu MINI nálad: „Chill“ mu poskytuje jakési útočiště a městskou oázu, „Wanderlust“ je společníkem na cestách a „Vibe“ vytváří místo pro setkání s přáteli a rodinou.

Za tímto účelem byl interiér pojatý zcela nově a získal mimořádně hřejivou a útulnou atmosféru díky použití udržitelných materiálů, jako je korek na podlaze a volantu nebo recyklované textilie na sedadlech. Snížení počtu použitých dílů a absence kůže a chromu podtrhují zaměření modelu Vision na udržitelnost.

Návštěvníci výstavy Open Space budou moci zblízka vyzkoušet nejzajímavější prvky studie MINI Vision Urbanaut. Patří mezi ně otočné sedadlo řidiče, palubní deska, jež se schovává a může se změnit na pohovku, a volant, který se vysouvá, když se spustí příslušná nálada MINI. Dalším působivým prvkem je funkce otevírání/zavírání čelního skla, které v kombinaci s pohovkou vytváří něco ve stylu „balkonu na ulici“.

BMW Startup Garage Hub
Návštěvníci se mohou seznámit s programem BMW Startup Garage v oddělení BMW Startup Garage Hub. Výstava představuje výběr inovativních startupů, které jsou nyní součástí programu BMW Startup Garage a již hrají významnou roli při zvyšování udržitelnosti.

Dne 9. září se uskuteční živý „pitching“, který je jedním z hlavních bodů programu. V tomto hodinovém pořadu představí mladé inovativní společnosti z celého světa své mimořádné technologie v oblasti udržitelnosti.

Startupy byly vybírány a vyhodnoceny v rámci výzvy Open Call 360° Sustainability Challenge. Finalisté získají přístup do klientského programu BMW Startup Garage, což jim otevírá možnost dlouhodobého dodavatelského vztahu.

BMW Group spustila BMW Startup Garage jako jednotku pro investice do nadějných mladých společností v roce 2015. Od té doby prošlo programem více než 100 mladých technologických firem a investice do nich již přesáhly 2,8 miliardy amerických dolarů.

Cílem BMW Startup Garage je poskytnout včasný přístup k novým technologiím a inovacím zaměřeným na budoucí mobilitu. Mladé společnosti z celého světa se mohou do programu přihlásit na stránkách BMW Startup Garage www.bmwstartupgarage.com.

Stavba  čtyřválce  BMW a BMW Welt
K dalším místům, kam letos návštěvníci IAA míří, patří osvětlená budova „čtyřválce“ BMW a nedaleká budova BMW Welt a BMW Museum.

Futuristický výstavní, zážitkový a eventový prostor BMW Welt bude největším výstavním prostorem na IAA. V zážitkovém světě BMW Group mohou návštěvníci obdivovat většinu aktuálních modelů značek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad.

V BMW Muzeu se právě na IAA otevírá nová výstava o udržitelnosti. Na ploše 1000 metrů čtverečních se návštěvníci dozvědí více o elektromobilech a o tom, jak může důsledný přístup k oběhovému hospodářství snížit emise CO2 z výroby. Výstava bude otevřena i po skončení IAA a potrvá celkem 17 měsíců.

Modrá linka: nízkoemisní spojení mezi jednotlivými lokacemi IAA
Návštěvníci se na různá místa vystavovatelů dostanou Modrou linkou. Tato trasa v délce necelých 12 kilometrů prochází centrem Mnichova a spojuje všechna místa BMW, od výstavních hal IAA s různými BMW Huby až po BMW Welt a Open Space, včetně BMW Sustainability Lab a RE: BMW Circular Lab v Bavorské státní opeře.

Na testovací ploše pro vozidla na elektrický, hybridní a vodíkový pohon si návštěvníci mohou na vlastní kůži vyzkoušet průkopnické inovace zaměřené na mobilitu a jízdu bez emisí. Modrá linka propojí automobilovou dopravu a místní veřejnou dopravu.

Digitální svět BMW Group na IAA
Fanoušci mobility, kteří se nemohou IAA zúčastnit osobně, mohou největší světový autosalon sledovat živě prostřednictvím služby IAA Mobility Virtual nebo si později pustit záznam přenosu. BMW Group pro tuto službu zřídila speciální digitální kanál, který umožní online návštěvníkům procházet všechna místa a témata BMW.

Lidé, kteří se zúčastní akcí BMW Summit digitálně, budou svědky představení nejnovějších vozů, budou se moci dozvědět více o udržitelnosti a oběhovém hospodářství v Hubech a laboratořích, zúčastnit se prezentací a diskusí o budoucnosti mobility a seznámit se více s nejnovějšími inovacemi. BMW Group bude na IAA přítomna online a vyzve účastníky k interaktivní účasti. Návštěvníci se mohou přihlásit jako avatar a zcela svobodně prozkoumat digitální svět BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i4 eDrive40*: spotřeba elektrické energie: 
20–16 kWh/100 km (WLTP); emise CO2: 0 g/km.

BMW iX xDrive50*: spotřeba elektrické energie: 23,0–19,8 kWh/100 km (WLTP); emise CO2: 0 g/km.

*Odhadované hodnoty, zatím oficiálně nepotvrzené.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit