Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI na IAA Mobility 2021 v Mnichově.

MINI se prezentuje jako na budoucnost orientovaná značka, která je nositelem osobitého designu budoucnosti, vysílá pozitivní impulzy, spojuje udržitelnost s emocemi a do centra vývoje svých produktů staví lidi.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~13,71 MB)
  
Photos(14x, ~182,92 MB)

Mnichov. Městská mobilita, udržitelnost, kosmopolitismus a individualita jsou na mnoha místech v okolí Mnichova středobodem dialogu mezi vizionáři a komunitou. Centrum MINI Hub v pavilonu MINI na náměstí Lenbachplatz bude na IAA 2021 „tím nejlepším místem, kde být“. Městská mobilita a udržitelnost jsou hlavními tématy Mezinárodního autosalonu (IAA) 2021, který se poprvé uskuteční v Mnichově, sídle BMW Group. Stane se fórem pro přednášky a diskuse o budoucnosti individuální dopravy a společného života v centrech měst.

MINI tento dialog na IAA Mobility 2021 obohacuje inovacemi a vizemi pro lokálně bezemisní potěšení z jízdy, konzistentní šetření zdrojů, individualitu a emocionálně silné zážitky. Motto #BIGLOVE, které si MINI zvolilo, odkazuje jak na ochranu klimatu a životního prostředí, tak na mezilidské kontakty. Tímto způsobem se převzetí zodpovědnosti za přirozené základy života setkává s kosmopolitní a nediskriminační spoluprací v rámci celosvětového společenství MINI.

Na IAA Mobility 2021 bude MINI v různých formátech a na několika místech bavorského hlavního města usilovat o dialog s veřejností. Na summitu na mnichovském výstavišti se zaměří na témata elektrifikace a digitalizace. „Open Space“ na náměstí Max-Joseph-Platz v centru města poslouží jako scéna pro nové koncepce mobility v městské dopravě. MINI Brand Hub, pavilon MINI na náměstí Lenbachplatz, se stane oázou inspirace a místem pro setkání v pohodové atmosféře. Celou modelovou řadu britské prémiové značky ukáže aktuální výstava v budově BMW Welt.

Různá místa výstavy IAA Mobility 2021 budou propojena prostřednictvím linky Blue Lane, která povede městskou oblastí a návštěvníkům nabídne příležitost užít si lokálně bezemisní zábavu z jízdy v čistě elektrickém MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba energie: 17,6–15,2 kWh/100 km podle WLTP, 16,9–14,9 kWh/100 km podle NEDC). Online streamovací služba bude do celého světa digitálně přenášet nejdůležitější události veletrhu IAA Mobility 2021, ať už živě, nebo ze záznamu.

Summit na výstavišti.
Mnichovské výstaviště je místem konání tzv. Summitu, kde se tradiční výstavní aktivity kombinují s novými formami komunikace. Prezentace značky MINI proběhne ve výstavních halách s plným zaměřením na čistě elektrickou radost z jízdy. Vrcholem bude safety car MINI Electric Pacesetter, postavený na základě modelu JCW. Svými agilními jízdními vlastnostmi a čistě elektrickým pohonem se tento vůz nedávno skvěle osvědčil na úzkých městských okruzích mistrovství světa ABB FIA Formula E. Interaktivní výstavní expozice, která je navržena ve stylu městského industriálního prostředí, navíc nabídne přehled historie značky, aktuální modelovou řadu vozů s elektrifikovaným pohonem a vize budoucnosti městské mobility.

K vidění bude čistě elektrické MINI Cooper SE a také plug-in hybridní MINI Cooper SE Countryman ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 2,1–1,7 l/100 km podle WLTP, 2,1–1,9 l/100 km podle NEDC, kombinovaná spotřeba energie 15,5–14,8 kWh/100 km podle WLTP, 14,8–14,1 kWh/100 km podle NEDC, kombinované emise CO2: 47–39 g/km podle WLTP, 48–44 g/km podle NEDC. Obliba těchto dvou modelů v poslední době zajistila, že v první polovině roku 2021 bylo celosvětově více než 15 % všech prodaných modelů MINI elektrifikovaných. Na německém trhu tento podíl narostl již na 30 %.  

Aby MINI Cooper SE Countryman ALL4 zdůraznil svůj univerzální charakter a byl inspirací pro výlety do přírody, je na Summitu představen se střešním stanem italského výrobce Autohome, který byl navržen v designu MINI. 

Kromě toho bude na IAA 2021 představena nejnovější kolekce MINI Lifestyle Collection, digitální služba MINI Sharing využívající chytré telefony a nejnovější verze aplikace MINI. Univerzální digitální rozhraní mezi MINI a jeho řidičem nabízí nové funkce pro pohodlnou navigaci a také užitečnou podporu nabíjení pro plug-in hybridní a elektrická vozidla. Součástí digitální prezentace bude také koncept MINI Vision Urbanaut. Další pohled do budoucnosti mobility a soužití v městských oblastech nabízí program URBAN-X, akcelerátor technologických start-upů založený společností MINI, jehož nápady a projekty budou také představeny na summitu.

Open space v centru města.
Fyzická podoba konceptu MINI Vision Urbanaut bude vystavena v open space prostoru na náměstí Max-Joseph-Platz v bezprostřední blízkosti Státní opery a divadla Residenztheater. Tam se návštěvníci mohou dozvědět o aktuálních inovacích a průkopnických koncepcích udržitelné mobility a diskutovat s odborníky o myšlenkách a strategiích městské mobility zítřka. Dialog mezi vystavovateli a veřejností je jednou z klíčových inovací veletrhu IAA v roce 2021. MINI Vision Urbanaut se také stane místem, kde se bude debatovat. Studie, kterou může veřejnost poprvé zažít jako skutečné vozidlo v MINI Urban Hub, ztělesňuje budoucnost udržitelného designu a novou interpretaci typického „chytrého využití prostoru“ značky. Zcela elektrické vozidlo nabízí nejen svobodu individuální mobility, ale může být také použito jako útočiště nebo místo setkání pro výměny nápadů s přáteli. 

Pavilon MINI na náměstí Lenbachplatz.
Díky pavilonu MINI na Lenbachplatz má britská značka v centru města atraktivní místo setkání, které se během IAA Mobility 2021 stane absolutně tím „nejlepším místem, kde být“. Zde se pozornost nezaměřuje na automobily, ale na celkový přístup značky, který je vyjádřen v mottu #BIGLOVE. V historické budově, kterou MINI sdílí s několika renomovanými partnery z oblasti životního stylu, designu a technologie, na návštěvníky čekají výstavy, prezentace a diskuse a také rozmanitý zábavní a kulturní program. Kromě jiného jsou plánovány prezentace technologických start-upů, které se zabývají designem budoucnosti městských obytných prostor a jsou podporovány značkou MINI jako součást start-upu Accelerator URBAN-X. Na další live akci s vedoucími osobnostmi se v pavilonu MINI pod heslem „Město zítřka vzniká dnes“ koná dialogová platforma „The Sooner Now“. 

Kromě toho designu pavilonu MINI dominuje nová spolupráce mezi MINI a britským designérem Paulem Smithem. Cílem je společně navrhnout řešení, která se ještě více zaměří na témata udržitelnosti.

Sir Paul Smith je již dlouho jedním z nejznámějších britských návrhářů pánské módy. Na konci 90. let navrhl speciální limitovanou sérii klasického Mini v jím vytvořeném modrém odstínu a také ojedinělý exemplář s lakem v typickém designu vícebarevných pruhů. Prvním výsledkem nové spolupráce je unikátní aktuální model MINI, který můžete obdivovat na veletrhu IAA Mobility 2021 v pavilonu MINI.

Modelová paleta vystavená v   budově BMW Welt.
Dalším cílem návštěvníků IAA Mobility 2021 je BMW Welt u Olympijského parku. Ve futuristicky navrženém zážitkovém centru je také umístěn svět značky MINI, ve kterém je k vidění aktuální modelová paleta a celá řada dalších produktů.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit