Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW iX získalo nejvyšší možné pětihvězdičkové hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP.

+++ Nová technologická vlajková loď BMW Group ohromuje vynikající ochranou dospělých i dětí. +++ Nový airbag mezi sedadly řidiče a spolujezdce snižuje riziko zranění v případě bočního nárazu. +++ Pokročilé asistenční systémy pomáhají předcházet srážkám s chodci a cyklisty. +++

i20
·
BMW iX
·
Technologie
·
BMW i
·
Bezpečnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~217,77 KB)
  
Photos(7x, ~37,07 MB)
  More below article text

 

Mnichov. BMW iX s čistě elektrickým pohonem a rozsáhlou nabídkou digitálních funkcí představuje novou éru individuální mobility. Kromě toho poskytuje také nejvyšší úroveň bezpečnosti. Právě to potvrdili experti evropského institutu pro ochranu spotřebitelů zaměřeného na bezpečnost automobilů Euro NCAP tím, že BMW iX udělili v rámci testů Euro NCAP nejvyšší možné hodnocení pěti hvězdami. V průběhu testovacího programu, který byl v roce 2020 dále zpřísněn, zaujala nová technologická vlajková loď BMW Group jak vynikající ochranou cestujících, tak pokročilými asistenčními systémy, které obzvláště účinně pomáhají předcházet nehodám.

BMW iX dosáhlo pětihvězdičkového hodnocení ve všech testovacích kategoriích nárazových zkoušek Euro NCAP. Při hodnocení ochrany dospělých cestujících vyzdvihli testující specialisté kromě jiného účinnost nového airbagu umístěného mezi sedadly řidiče a spolujezdce, který poskytuje dodatečnou ochranu před zraněním v případě bočního nárazu. Bezpečnost dětí v zadní části BMW iX byla rovněž hodnocena nejvyšším možným počtem bodů, a to jak při čelním, tak při bočním nárazu.

Komplexní přístup BMW iX k pojetí bezpečnosti zajišťuje nejvyšší úroveň ochrany cestujících. Kromě přesně koordinovaných zádržných systémů do něj patří také vysoce odolná nosná struktura karoserie s přesně definovanými deformačními zónami, které pohlcují energii nárazu a zabraňují zmenšení prostoru pro cestující. Karoserie BMW iX se vyznačuje kombinací hliníkového prostorového rámu se zesilujícími prvky prostoru pro posádku vyrobenými z uhlíkových kompozitů. Tyto extrémně pevné komponenty vyrobené z polymeru vyztuženého uhlíkovými vlákny jsou použity v oblasti střechy, boků vozu a v zadní části.

„BMW iX nastavuje nová měřítka v oblasti udržitelnosti a jeho nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v testech Euro NCAP podtrhuje celkovou komplexnost tohoto vozidla,“ říká Dominik Schuster, vedoucí oddělení bezpečnosti vozidel BMW. „Extrémně pevná struktura karoserie a rozšířená nabídka zádržných systémů zajišťují vynikající úroveň ochrany cestujících. BMW iX navíc díky inovativním asistenčním systémům, které výrazně snižují riziko nehody v nejrůznějších situacích, dosahuje vynikajících výsledků jak v testech, tak při každodenním reálném používání.“ BMW iX je kromě jiného vybaveno systémem varování před čelní srážkou s brzdnou funkcí, který dokáže detekovat chodce a cyklisty stejně jako vozidla. Kromě toho systém automatického nouzového brzdění nyní reaguje také například při odbočování, a pomáhá tak minimalizovat jak riziko ohrožení chodců v této situaci, tak střetu s protijedoucími vozidly při odbočování vlevo.

Pokud ke kolizi přeci jen dojde, riziko zranění chodců nebo cyklistů snižují pečlivě navržené prvky karoserie a pružné konstrukce v přední části vozidla. BMW iX je rovněž vybaveno aktivní kapotou, která se zvedne pomocí pyrotechnického spouštěcího mechanismu, jakmile senzory identifikují srážku s chodcem. Tímto pohybem se vytvoří deformační zóna, která zabrání přímému nárazu chodce nebo cyklisty do tvrdých zón přední části vozidla.

K dalším standardním prvkům bezpečnostní výbavy BMW iX patří asistent pozornosti, varování před opuštěním jízdního pruhu či ukazatel rychlostních limitů, které v nárazových testech Euro NCAP získaly kladné hodnocení. Na přání je k dispozici výbava Driving Assistant Professional, jejíž součástí jsou taktéž asistenty řízení a vedení v jízdním pruhu. V samostatném hodnocení získal nedávno Driving Assistant Professional ve voze BMW iX3 od Euro NCAP nejvyšší možné hodnocení – „velmi dobrý“.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit