Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Theatre Screen přináší do vozidla filmový zážitek.

+++ BMW na CES představuje zábavní systém pro zadní sedadla budoucnosti +++ BMW Theatre Screen s integrovaným Amazon Fire TV +++ Režim Theatre vytváří ze zadní části salónek v kině +++ 31palcový ultra-širokopásmový displej s rozlišením 8K +++

Technologie
·
Las Vegas
·
Infotainment a ovládací koncepty
·
America
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

  • BMW Theatre Screen nastavuje nová měřítka v oblasti zábavy ve voze, cestujícím na zadních sedadlech poskytuje zážitek srovnatelný se zábavou v kině.
  • Režim My Mode Theatre nastaví různé funkce vozidla, jako je vyklopení širokoúhlého displeje, osvětlení a sluneční clony, tak, aby se cestující dokonale naladili na jedinečný zážitek ze zábavy, která je čeká.
  • BMW Theatre Screen je 31palcový panoramatický displej ve formátu 32:9 s funkcemi chytrých televizí TV a rozlišením až 8K.
  • BMW Group spolupracuje se společností Amazon, která prostřednictvím Fire TV ve vozidle nabízí širokou škálu zábavního obsahu. Pro zákazníky na čínském trhu se rovněž připravuje nabídka streamování specifická pro daný trh.
  • Návštěvníci veletrhu CES 2022 budou mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si výhled na zábavu v automobilech blízké budoucnosti ještě předtím, než se dostane na trh.

Mnichov. Režimy My Modes dodávají zážitkům z jízdy v BMW ještě více možností přizpůsobení a intenzity. Vytvářejí uvnitř vozu komplexní uživatelský zážitek, který odráží a ovlivňuje náladu řidiče a jeho spolujezdců v konkrétní dané situaci. Více než kdy dříve se tak vytváří jedinečná atmosféra plná emocí. Na veletrhu spotřební elektroniky (CES) v roce 2022 BMW Group spolu s novým a celosvětově unikátním zábavním systémem pro zadní sedadla, navrženým pro budoucí modely BMW, představí i nový obzvláště exkluzivní režim Theatre. Toto nastavení, jež patří mezi ostatní režimy My Modes, přemění zadní část interiéru na soukromý kinosál s prostorovým zvukem a 5G konektivitou, doplněný panoramatickým displejem BMW Theatre Screen s poměrem stran 32:9. V tomto nastavení se každá cesta stane pro cestující vzadu úchvatným filmovým zážitkem s vlastním zábavním programem zobrazovaným na 31palcovém ultraširokoúhlém displeji s rozlišením až 8K.

Frank Weber, člen představenstva BMW AG odpovědný za vývoj: „Vyvíjíme pohlcující digitální zážitky pro čistou radost z jízdy. V režimu Theatre se zadní část interiéru promění v soukromý kinosál. Díky 31palcovému displeji, 5G konektivitě, rozlišení 8K, prostorovému zvuku a individuálnímu streamovanému obsahu vzniká nevídaný zážitek, který nastavuje nová měřítka v oblasti zábavy ve voze.“

Velkoplošný displej doplněný funkcemi chytrých televizí se na přání vyklápí ze stropu pomocí důmyslného otočného pohybu na dvou kloubových lištách po stranách. BMW Theatre Screen lze ovládat dotykově přímo nebo pomocí dotykových panelů integrovaných v zadních dveřích. Aby si mohli cestující na zadních sedadlech budoucích modelů BMW Luxusní třídy vychutnávat rozmanitý zábavní program, spolupracuje BMW Group se společností Amazon a jejím Fire TV, jež zákazníkům umožní přístup k velké části stejného obsahu, který si již užívají doma, a to včetně filmů a televizních seriálů, hudby a podcastů. Pro zákazníky v Číně bude připravena nabídka specifická pro daný trh.

Zvedněte oponu: Prostor se zvukem ze spolupráce s Hansem Zimmerem.
Nový zážitek ze zábavy v budoucích modelech BMW Luxusní třídy začíná aktivací funkce My Mode Theatre. Vyklopení širokoúhlého displeje ze stropu doprovodí zvuk vytvořený exkluzivně pro tento účel ve spolupráci BMW Group a renomovaného skladatele filmové hudby a držitele Oscara Hanse Zimmera. Tento zvuk utichne přesně v okamžiku, kdy displej dosáhne své konečné polohy. Na displeji se rovněž objeví grafická animace navržená speciálně pro režim My Mode Theatre designérským oddělením uživatelského rozhraní BMW User Interface Design. Současně se zatáhnou rolety bočních oken a zadního okna a ztlumí se prostorové osvětlení v zadní části vozu.

Skvělé kino: Panoramatický displej s poměrem stran 32:9 a rozlišením až 8K.
BMW Theatre Screen je ultraširokoúhlý panoramatický displej s úhlopříčkou 31 palců, který sahá horizontálně téměř přes celý interiér a na výšku od stropu až po opěradla předních sedadel. Díky funkci přiblížení lze na displeji přehrávat formáty s poměry stran 16:9, 21:9 nebo dokonce ve formátu 32:9 (při přiblížení se obsah ořízne). Výjimečně vysoké rozlišení displeje přibližně 8000 × 2000 obrazových bodů zajišťuje křišťálově čistý a detailní vizuální zážitek při sledování filmů v kvalitě ultra HD. Integrovaný zvukový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System poskytuje mimořádně čistý a prostorově vyvážený zvukový zážitek.

Sklon displeje lze nastavit dotykovým ovládáním v menu zábavního systému pro zadní sedadla. Tím je zajištěn ideální zážitek jako v kině, s maximálním komfortem pro osoby různého vzrůstu i způsobu sezení. Příslušná dotyková ovládací pole, která slouží také k volbě formátu displeje a hlasitosti, jsou rozmístěna na pravém i levém okraji displeje, takže je mohou snadno používat všichni cestující na zadních sedadlech. Alternativně lze celý zábavní systém pro zadní sedadla obsluhovat také pomocí dotykových panelů integrovaných v madlech dveří.

Kompletní program: Neomezená nabídka zábavy díky konektivitě 5G a automatizované integraci s partnery.
Připravovaný zábavní systém pro zadní sedadla umožňuje využívat i během jízdy moderních funkcí chytrých televizi. Základem pro streamování obsahu je online připojení s rychlým a spolehlivým přenosem dat. BMW Group je průkopníkem v implementaci mobilního datového standardu 5G ve vozech. Technologická vlajková loď BMW iX je celosvětově prvním prémiovým vozidlem, které tento standard pro přenos dat využívá. V budoucnu se bude používat i v dalších modelech, jako je například BMW i4. Díky extrémně velké šířce datového pásma a nízké latenci poskytuje ideální základ pro mimořádný zážitek ze streamování ve vozech budoucnosti (rychlost streamování závisí dostupném pokrytí sítě).

BMW Group spolupracuje se společností Amazon, která prostřednictvím Fire TV nabízí širokou škálu zábavního obsahu. Pro zákazníky v Číně se rovněž připravuje nabídka streamování specifická pro daný trh. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit