Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group na výstavě Consumer Electronics Show (CES) 2022 v Las Vegas.

+++ Světová premiéra BMW iX M60 +++ Připravovaný BMW zábavní systém pro zadní sedadla +++ Nové režimy My Modes: BMW poprvé přináší digitální umění do automobilu +++ BMW iX Flow představuje E Ink: Magická změna barvy karoserie. +++

Technologie
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Las Vegas
·
America
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Na výstavě spotřební elektroniky CES 2022 v americkém Las Vegas se BMW Group zaměřuje na mobilitu budoucnosti. CES bude vůbec poprvé místem světové premiéry nového modelu BMW. Tímto vozem je nové BMW iX M60 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 24,7–21,7 kWh/100 km* podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km), nejvýkonnější varianta nové technologické vlajkové lodi BMW Group, která kromě jiného stanovuje nové standardy v oblastech uživatelských zážitků, obsluhy a konektivity, stejně jako svými funkcemi automatizované jízdy a parkování. Německý výrobce prémiových automobilů představí také řadu inovací, které kombinují kreativitu a digitalizaci a vytvářejí výjimečné zážitky pro řidiče a cestující. Na veletrhu CES 2022 se tak doslova setká dokonalý řidičský stroj s dokonalým digitálním zážitkem.

BMW Group na veletrhu CES 2022 ukáže, jak lze využít inovativní digitální technologie k tomu, aby zážitky z jízdy byly pro zákazníky ještě emotivnější a více zaměřené na jejich individuální přání. Hlavní roli v tom hrají nové režimy My Modes, které v interiéru vytvářejí doslova pohlcující uživatelský zážitek. Na veletrhu CES BMW Group poodkrývá tajemství čtyř nových režimů My Modes. Do nabídky se brzy dostanou režimy My Modes Expressive a Relax. Režim Digital Art poprvé přináší digitální umění do automobilu a režim Theatre předznamenává novou éru zábavy ve voze.

Pieter Nota, člen představenstva BMW AG odpovědný za zákazníky, značky a prodej: „Na začátku prosince jsme dosáhli milníku v naší transformaci a dodali jsme miliontý elektrifikovaný vůz. S BMW iX M60 představujeme na letošní výstavě CES nejvýkonnější a nejrychlejší elektromobil v našem produktovém portfoliu. Zároveň víme, že digitální zážitek je pro naše zákazníky stále důležitější. S režimem Theatre Mode proto představujeme velkolepý zážitek v oblasti zábavních systémů pro zadní sedadla; s režimem My Mode Digital Art jsme prvním výrobcem, který představuje digitální umění přímo v automobilu.“

Stejně jako digitální umělecká díla na BMW Prohnutém displeji, i zvuk pohonu hraje důležitou roli v co největší intenzitě radosti z jízdy. BMW Group vyvíjí specifickou zvukovou kulisu pro čistě elektrické modely ve spolupráci se skladatelem filmové hudby a držitelem cen Akademie a Grammy Hansem Zimmerem. Díky tomuto partnerství vznikl projekt BMW IconicSounds Electric, který bude představen právě na veletrhu CES 2022. Dalším prvkem, který bude mít premiéru, je režim Theatre Mode, kterým BMW stanovuje nová měřítka pro zábavu na zadních sedadlech, protože dokáže zadní část budoucích modelů BMW přeměnit na soukromé kino.

Zcela nové možnosti personalizace, které digitální technologie otevírají, se však neomezují pouze na interiér. BMW iX Flow s technologií E Ink je prvním vozem na světě, u nějž lze barvu karoserie měnit pouhým stiskem tlačítka.

Pohlcující instalace DIMENSIONS OF REAL jde ještě dál. Místo fyzického koncepčního vozu budou moci návštěvníci veletrhu CES v Las Vegas objevit čtyři brány do dimenzí vycházejících z režimů My Modes. Návštěvníci se stanou součástí procesu tvorby tím, že budou v každé dimenzi přímo interagovat s koncepčním vozem.

BMW Group představí své koncepty a vize mobility budoucnosti ve výstavním prostoru Silver 3 v Las Vegas Convention and World Trade Center. V přilehlém venkovním areálu společnost rovněž předvede funkci automatizované jízdy a parkování, která bude zanedlouho dostupná v sériových modelech BMW. Díky inovativnímu manévrovacímu asistentu budou vozy BMW schopny zapamatovat si až deset příjezdových cest s délkou až 200 metrů, které následně dokáží automaticky projet. Řidič bude moci ovládat parkování a vyjíždění, které může zahrnovat i více manévrů, buď zcela, nebo částečně při pobytu mimo vůz.

I ti uživatelé, kteří nemohou přijet na výstavu CES do Las Vegas, budou mít možnost zhlédnout nápady, koncepty a vize BMW Group pro mobilitu budoucnosti přímo v prohlížeči svého chytrého telefonu, tabletu nebo počítače.

Vůbec poprvé bude na JOYTOPII také samostatná sekce pro zástupce médií:
www.joytopia.com/press

 

Kompletní tisková zpráva je v příloze.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Kombinovaná spotřeba elektřiny: 24,7–21,7 kWh/100 km* podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km

*Předběžná hodnota na základě současného stavu vývoje.

**Elektrický pohon s výkonem až 397 kW, při dočasném zvýšení výkonu na <10 sekund až 455 kW.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit