Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje sedm unikátních motocyklů.

Exkluzivní projekty individuálních přestaveb na základě modelu R 18 polských dealerů BMW Motorrad.

R 18
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Stejně jako v Kanadě, Itálii či Japonsku, i v Polsku vznikají působivé individualizační projekty vzniklé na základě motocyklu BMW R 18. BMW Motorrad Polsko představilo sedm fantastických individuálních strojů, jejichž srdcem je slavný „Big Boxer“.

BMW ZK Motors – BMW R4 18 Black Jack.

Černý jako noc je R 18 Black Jack od dealera BMW Motorrad, společnosti ZK Motors v Kielcích. Úpravci nepoužili pouze černý lak, ale také hojně aplikovali černý chrom, který R 18 Black Jack dodává velmi zvláštní a mimořádně působivý vzhled. Seznam takto galvanicky pokovených komponentů je velmi dlouhý. Malá 16palcová kola s velkými pneumatikami dodávají modelu R 18 Black Jack protáhlý, nízký a mužný výraz. Důsledně černý vzhled dále umocňuje matně černý výfukový systém vyvedený do boku a vysoce kvalitní frézované prvky. Kryty hlavy válců a bloku motoru jsou opatřeny frézovanými ozdobnými prvky v designu Rolanda Sandse a také emblém „Black Jack“ na motoru byl důmyslně vyfrézován z hliníku. Harmonický design dotvářejí další černé díly. Do celku stylově zapadá také prošívané jednoduché sedlo, tónovaná čočka světlometu a držák registrační značky na levé straně. Třešničkou na dortu jsou dvě karty Black Jack na zadním blatníku.

BMW Dobrzanski Team Customs – BMW R 18 Isle of Man.

Slavný ostrov Man, kde se od roku 1907 jezdí Tourist Trophy a kde Georg „Schorsch“ Meier v roce 1939 vyhrál s BMW kategorii Senior TT, inspiroval dealera BMW Motorrad z Krakova – Dobrzanski Team Customs – k vytvoření sportovního BMW R 18 Isle of Man. Design BMW R 18 Isle of Man se vyvinul z odkazu vítězného továrního závodního stroje BMW Georga Meiera, BMW RS 255 Kompressor. Tento motocykl, ozdobený Meierovým startovním číslem „Schorsch“ 49, navazuje na tradici silničních závodů a současně reprezentuje historii ostrova Man jako výjimečného místa pro motorkáře a pro historii BMW Motorrad. Zelený metalický lak „Isle of Man“, známý z BMW M4, podtrhuje dynamický vzhled motocyklu a zdůrazňuje lásku k rychlosti a příslušnost ke světu výjimečných strojů BMW.

Nine Hills Motorcycles – BMW R 18 Liberty.

Nine Hills Motorcycles v Chełmnu je renomovaná polská společnost s dlouhou tradicí, kterou vede skutečný nadšenec Paweł Stachura. Jeho návrhy jsou uznávány po celém světě a jeho motocykly již triumfovaly na nejlepších světových customových scénách. Jeho zakázkový projekt vycházející z BMW R18 s názvem Liberty zahrnuje nově navržené a ručně vyráběné komponenty, jako je palivová nádrž, přední a zadní blatníky, sedlo, malý LED světlomet a řídítka. Ke zvláštnostem patří kulatý přístroj integrovaný do nádrže, plnicí hrdla nádrže, která jsou v jedné rovině s jejím povrchem a lze je otevřít zatlačením, a také exkluzivní kožené komponenty, jež jsou rovněž ručně vyráběné. Pro podvozek jsou kromě sníženého a plně nastavitelného zadního odpružení a mírně snížené vidlice použita třídílná kola od firmy Rick's Motorcycles o rozměrech 8 x 18 palců vzadu a 3,5 x 21 palců vpředu s pneumatikami 240/40-18, resp. 130/60-21. Četné díly frézované na CNC strojích, stejně jako brzdové třmeny a stupačky od firmy Beringer, vkusně doplňují model R 18 Liberty, který je nádherně lakován airbrushem. Stylový vzhled završuje krátký černý výfukový systém FCR.

BMW Inchcape Wrocław – BMW R 18 Roadster.

Dealer BMW a MINI, společnost Inchcape Wrocław z Vratislavi, se při navrhování BMW R 18 Roadster inspiroval automobilovou technikou 20. a 30. let minulého století. Důraz byl kladen na jasné a přímočaré linie a spolu s nádechem art deco nakonec vedl k velmi čistému a jedinečnému vzhledu. Zcela nově vyvinutý zadní „hrb“ s přídavnou palivovou nádrží a plnicím hrdlem „Monza Cap“ dodává zadní části R 18 Roadster velmi sportovní vzhled, který je vpředu doplněn odpovídajícím obložením přístroje a speciálními řídítky. Výraznými designovými prvky tohoto motocyklu jsou podélné mřížky na zadním krytu, nádrži, kapotáži a předním blatníku, na jehož přední části je umístěna legendární maska ve tvaru ledvinek odkazující na svět automobilů BMW.

BMW Smorawiński – BMW R 18 Roar.

Dealer BMW Smorawiński z Poznaně měl při tvorbě svého modelu R 18 Roar na mysli studii R 18 Concept z roku 2019. Tým Smorawiński se zaměřil zejména na velmi lehce vypadající zadní část. Harmonicky navržené detaily, jako je krátký zadní blatník a výkyvné sedlo se dvěma vinutými pružinami, dodávají motocyklu mimořádně lehký vzhled. Extrémně krátký výfukový systém „bez tlumiče“ vyvedený do boku nejenže generuje skvělý zvuk, ale také přispívá k dalšímu odlehčení zadní části. Spolu s drátěnými koly a chromovanými brzdovými třmeny je výsledkem velmi puristický stroj.

BMW Inchcape Poznań – BMW R 18 Speedy Gonzales.

Dealer BMW, společnost Inchcape ve Swadzimu, si jako jméno pro svoji přestavbu BMW R 18 vybral nejrychlejší myš v Mexiku. Tak vzniklo BMW R 18 Speedy Gonzales. Ve skutečnosti si toto upravené BMW R 18 lze snadno představit na dálnici v severomexické poušti, jak projíždí kolem obrovských kaktusů a před sebou nemá nic než zdánlivě nekonečný pás asfaltu. BMW R 18 Speedy Gonzales s vysokými řídítky a pohodlným jednosedlem je skutečně jako stvořené pro jízdu po nekonečných asfaltových cestách. Přední a zadní blatníky, inspirované designem automobilů z 20. a 30. let minulého století, zaujmou svojí mohutností i tvary a spolu s nádrží, bočními kryty, krytem světlometu a krytem přístrojů jsou lakovány dominantní modrou barvou, ovšem doplněnou ozdobnými prvky lakovanými technikou airbrush. Zejména jemnost a propracovanost jednotlivých linek a detailů je ohromující. Tento motocykl se vyznačuje naprosto dokonalým řemeslným zpracováním a spolu s dlouhými tlumiči výfuku se zakončeními ve tvaru rybího ocasu je skutečnou pastvou pro oči!

BMW Team Długołęka – BMW R 18 The Great Wave.

Dealer BMW Team Długołęka společně s UNIKAT Motorworks inicioval vznik motocyklu BMW R 18 The Great Wave. Jeho hlavním motivem je inspirace japonskou uměleckou malbou a japonským stylem motocyklů typu bobber. Jeho patinovaný lak vzbuzuje dojem, že R 18 The Great Wave existuje již desítky let a byl právě nalezen ve stodole. Tato speciální technika lakování byla svěřena nejlepšímu umělci v Polsku, Łukaszi Elbalenkovi. S odkazem na japonskou kulturu a umění byl zvolen námět obrazu Velká vlna v Kanagawě, který je jedním z nejslavnějších japonských uměleckých děl Kacušika Hokusaiho, vytvořeným kolem roku 1831. Japonský bobber styl se vyznačuje detaily, jako je zadní blatník se zvýšeným okrajem „ducktail“ a zkrácená zadní část rámu s jednosedlem čalouněným přírodní hnědou kůží. Jadrný zvuk vytvářejí krátké, ručně vyráběné tlumiče s drážkovanými koncovkami měděné barvy a šestihranným průřezem. Exkluzivní měděný povlak zdobí také spojovací hřídel, brzdové třmeny a kryty hlav válců. Pozornosti nesmějí uniknout ani klasické pneumatiky Shinko s velkou výškou a drážkovaným běhounem, které modelu R 18 The Great Wave dodávají mimořádně mužný vzhled. Celkový výraz umocňují nízká řídítka s rukojeťmi z pravé kůže a individualizované plakety na motoru.

Právní doložka.

Zobrazené motocykly mohou být upraveny a vybaveny příslušenstvím a/nebo vlastními díly třetích stran, které nejsou vyráběny, distribuovány ani testovány BMW. BMW nenese žádnou odpovědnost za tyto úpravy (včetně montáže, vlastností a použití zobrazeného příslušenství). UPOZORNĚNÍ: Úpravy sériových motocyklů (včetně montáže a použití dílů třetích stran a dílů vlastní výroby) mohou zhoršit jízdní vlastnosti! Jízda na našich motocyklech v upraveném stavu je na vlastní nebezpečí.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit