Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje BMW CE 04 Vagabund Moto Concept.

Elektrický skútr BMW CE 04 od Vagabund Moto GmbH a BMW Motorrad Austria.

CE 04
·
Skútr
·
Řada C
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov/Graz/Salzburg. Zatímco mezinárodní scéna úpravců kolem BMW Motorrad věnuje svou inspirativní kreativitu, mimořádné řemeslné zpracování a neustálý přísun nových nápadů především Heritage modelům BMW R 18 a BMW R nineT, v Rakousku nyní vznikl výjimečný projekt, jehož základem je BMW CE 04. Ve spolupráci s BMW Motorrad Austria ze Salcburku vytvořila společnost Vagabund Moto GmbH, specialista na individuální úpravy ze Štýrského Hradce, BMW CE 04 Vagabund Moto Concept – stylový a multifunkční elektrický skútr postavený na základě BMW CE 04 a navržený pro městské použití.

„Mobilitu budoucnosti si každý definuje po svém. S BMW CE 04 Vagabund Moto Concept nyní představujeme naši vlastní představu stylového a multifunkčního městského e-skútru, který ukazuje, že potřeby mobility jsou stejně individuální jako osobnost každého člověka. Nevynalezli jsme kolo, ale na jeho funkci jsme se podívali novým pohledem. Říkáme tomu čerpání ze synergie mezi funkčností a estetikou způsobem, který je vhodný pro každodenní použití,“ vysvětluje Paul Brauchart, zakladatel a jednatel společnosti Vagabund Moto GmbH, filozofii konceptu BMW CE 04 Vagabund Moto.

V souladu s tím má tento zakázkový elektrický skútr vyrobený v Rakousku nejen mimořádně atraktivní barevné provedení v bílé, tmavě zelené, béžové a černé barvě, ale také různé funkční prvky vytvořené ve svěžím a moderním designovém stylu a zaměřené na mladou cílovou skupinu. Například přátelský smajlík na náboji předního kola tvoří nejen fascinující vizuální akcent, ale objevuje se také na krytkách směrových světel. Samozřejmě zůstala zachována působivá technická koncepce BMW CE 04 s klíčovými údaji, jako je maximální výkon 31 kW (42 k), dynamické zrychlení z 0 na 50 km/h za 2,6 s, dojezd 130 km (podle WMTC) a doba nabíjení z 0 na 80 % za pouhých 65 minut (s volitelnou rychlonabíječkou při maximálním nabíjecím výkonu).

„Při tomto projektu individualizace pro nás bylo velmi důležité zdůraznit obrovskou variabilitu BMW CE 04. Mělo se jednat o stroj, který osloví zejména mladé, sportovně založené lidi pohybující se v městském prostředí, ale přitom je vhodný pro každý typ zákazníka. Svěží, moderní design CE 04 je v souladu zejména s jeho aspirací na sportovní životní styl,“ dodává Oliver Balzer, šéf BMW Motorrad Austria.

V souladu s mottem „Action meets Fashion“ dostalo BMW CE 04 Vagabund Moto Concept funkční zadní kufr, který doplňuje standardní úložný prostor, ale připraveno je též surfovací prkno s integrovaným transportním systémem – nezáleží na tom, zda se s ním jede k moři nebo k nejbližšímu jezeru. „Surfovací prkno není jen sportovní náčiní: je to také metafora udržitelného městského životního stylu. BMW CE 04 Vagabund Moto Concept v sobě spojuje práci, volný čas a individualitu, ukazuje, že mezi žádnou z těchto oblastí nemusí být rozpor,“ uzavírá Oliver Balzer.

Odmítnutí odpovědnosti.

Zobrazené stroje mohou být upraveny a vybaveny příslušenstvím a/nebo vlastními díly třetích stran, které nejsou vyráběny, distribuovány ani testovány BMW. BMW nenese žádnou odpovědnost za tyto úpravy (včetně montáže, vlastností a použití zobrazeného příslušenství). UPOZORNĚNÍ: Úpravy sériových strojů (včetně montáže a použití dílů třetích stran a dílů vlastní výroby) mohou zhoršit jízdní vlastnosti! Jízda na našich strojích v upraveném stavu je na vlastní nebezpečí.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit