Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW XM budilo při své premiéře na BMW ///M Day 2023 zaslouženou pozornost.

+++ Sedmý ročník srazu M modelů BMW zaznamenal s počtem 210 vozů další rekordní účast +++ Česká premiéra BMW XM +++ Taxijízdy s BMW M3 Competition Touring +++ M modely takřka všech modelových řad BMW na jednom místě +++

Historie
·
BMW historie
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(13x, ~69,22 MB)

Most. Rekordní počet majitelů, příznivců a fanoušků M modelů BMW mělo v pátek 24. března 2023 na Autodromu Most možnost poprvé v České republice vidět zbrusu nová BMW XM. V boxech, ale také během spanilé jízdy v pohybu, byly přítomné dvě verze – výrazně modrá Marina Bay s leskle černými ozdobnými lištami kolem oken M Shadow Line a černá Carbon Black se zlatými ozdobnými prvky. Oba vysokovýkonné plug-in hybridní M modely poháněné kombinací zážehového motoru V8 a elektromotoru s celkovým výkonem 480 kW/653 k zaujaly nejen svým expresivním designem, ale také interiérem. Kromě kvalitních materiálů ohromovala celková atmosféra s trojrozměrně tvarovaným stropem a zadní částí interiéru připomínající salónek.

Kromě nových BMW XM bylo na srazu BMW ///M Day 2023 k vidění také několik zbrusu nových BMW M3 Competition Touring. Součástí programu byly jízdy po okruhu vlastními vozy, ale také taxijízdy s profesionálním řidičem a několik rychlých kol v podání BMW M4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Jednu hodinu po poledni se na trať postavily přítomné vozy a proběhla tradiční spanilá jízda.

Vynikající atmosféra, vzrušené debaty na témata spojená s ryzí radostí z jízdy BMW M a spousta zábavy posunuly sedmý ročník tradičního březnového srazu opět na novou úroveň. Na Autodrom Most přijelo během dne více než 210 vozů, což znamená, že letošní ročník byl nejen z pohledu počtu vozů rekordní. Zkrátka vydařená premiéra pro nové BMW XM.

* BMW XM: kombinovaná spotřeba paliva: 1,6–1,5 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny 30,1–28,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 36–33 g/km; vše podle WLTP.

Kontakt

David Haidinger, Corporate Communications Manager

BMW Czech Republic

Telefon: +420 739 601 171

e-mail: david.haidinger@bmwgroup.com

BMW Group

BMW Group je se svými značkami BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad vedoucím výrobcem prémiových automobilů a motocyklů, stejně tak jako poskytovatelem prémiových finančních produktů a služeb mobility. BMW Group je společností s 30 výrobními závody po celém světě a globální prodejní sítí se zastoupením ve více než 140 zemích.

V roce 2022 společnost BMW Group prodala po celém světě více než 2,4 milionu osobních vozů a více než 202 000 motocyklů. Zisk před zdaněním ve finančním roce 2021 činil 16,1 miliardy Euro, příjmy dosáhly 111,2 miliardy Euro. K 31. prosinci 2021 pracovalo pro BMW Group 118 909 zaměstnanců.

Úspěchy společnosti BMW Group se vždy opíraly o dlouhodobé strategie a odpovědnost. Společnost již ve svých počátcích určila směr, kterým se bude ubírat, a důsledně se zaměřuje na udržitelnost a ochranu zdrojů, a to od dodavatelského řetězce přes výrobu až po fázi konce životního cyklu všech produktů.

www.bmwgroup.com


Facebook:            http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:                 http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:              http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram:           https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn:              https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit