Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW představuje novou definici glampingu

+++ Nový trend glampingu - luxusního stanování+++ S novým BMW na zcela nové úrovni +++ Tichý pohon umožňuje nerušené sledování přírody +++ Výbava reflektuje potřeby náročných cestovatelů +++

G70
·
BMW i
·
BMW i7
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Praha. Automobilka BMW zareagovala na stoupající zájem zákazníků o maximální luxus a nevšední zážitky. Ve spolupráci s oddělením BMW Individual tak přináší na trh speciální vůz BMW Pi7ck Up Adventure Glamping Expedition Version. Vychází z modelu BMW i7 xDrive60, přičemž využívá jeho pohonnou jednotku s elektromotorem na přední i zadní nápravě. Díky výkonu 400 kW (544 k) a točivému momentu 745 Nm dokáže poskytnout cestovatelům neopakovatelnou dynamiku, ale díky čistě elektrickému pohonu se snadněji získávají povolení ke vstupu do chráněných krajinných oblastí a národních parků. Majitelé tohoto vozu si tak mohou naplno vychutnat glamping, novou formu cestování a zážitků, která spojuje pobyt v přírodě, ale zároveň k němu dodává maximální míru luxusu.

Do každého terénu

Speciální vůz vznikl se záměrem naplnit volnočasové aktivity vytížených manažerů toužících po luxusním dobrodružství a objevování tajemných zákoutí nedostupných míst divoké přírody Slovenska. Při cestách do divočiny využijí speciálně upravené adaptivní vzduchové odpružení, díky kterému se vůz může ze své základní světlé výšky 136 mm zvednout až o 84 mm na světlou výšku 220 mm, což je o 6 mm více, než dosahuje aktuální model BMW X5.

Hyperinteligentní pohon všech kol Ultramatic xDrive System upravuje rozdělování točivého momentu tak, že díky elektromotorům na přední a zadní nápravě dokáže v závislosti na aktuálních podmínkách poslat na každé kolo přesně určené množství výkonu. Systém je plně variabilní, takže v případě potřeby může na jedno kolo směřovat až 100% síly elektrického pohonu BMW iDrive 5. generace. Díky tomu se cestovatelé dostanou i na těžko dostupná místa a užijí si neopakovatelné momenty.

Výbava pro nejnáročnější

Díky rozvoru 3 215 mm poskytuje vůz BMW Pi7ck Up Adventure Glamping Expedition Version dvěma cestovatelům nebývalou míru komfortu na kolech. Součást bohaté kempinkové výbavy tvoří speciální sklenice na šampaňské, nádoby na vodu s filtračním zařízením, schopným připravit zdravotně bezvadnou vodu z jakéhokoli vodního zdroje, případně externí solární lampy se speciální funkcí pro odpuzování hmyzu. Nechybí ani chladnička či varné desky. Ke spaní slouží plnohodnotné dvojlůžko s matrací z paměťové pěny přizpůsobené hmotnosti posádky.

Vnější povrch stanu i karoserie vozu tvoří převratná solární fólie s mimořádně efektivní technologií zachytávání slunečního záření a jeho přeměny na elektrickou energii. Ve spojení s nejnovější generací úsporných LED svítidel dokáže poskytnout energii pro osvětlení interiéru vozidla i stanu, případně externího osvětlení, po celou noc, takže neodčerpává energii z vysokonapěťových akumulátorů vozidla s kapacitou 101,7 kWh.

Pro více informací, včetně možností individuální konfigurace pro speciální podmínky české přírody obsahující například i terénní pneumatiky, kontaktujte nejbližšího prodejce automobilů BMW od 1.4. 2023.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit