Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW je partnerem 76. Filmového festivalu v Cannes.

+++ BMW pro druhý rok rozšiřuje partnerství s festivalem +++ Premiéra nového díla ze série BMW Films +++ Odhalení plavidla THE ICON +++ První možnost, kde bude možné při jízdě spatřit nové BMW i7 M70 xDrive – nejvýkonnější čistě elektrický model značky +++

G70
·
i20
·
G09
·
G05
·
BMW M automobily
·
BMW iX
·
BMW i
·
iX5 Hydrogen
·
BMW i7
·
XM
·
i7 M70
·
Lifestyle akce
·
iX M60
·
BMW iX5
·
Lifestyle
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 149,52 KB)
  
Photos(6x, 219,08 MB)

Mnichov. BMW se v roce 2023 po loňské premiéře opět stalo oficiálním partnerem Filmového festivalu v Cannes. Prémiová automobilka z Bavorska dodá 76. ročníku slavného festivalu a některým jeho oficiálním partnerům více než 200 čistě elektrických vozů a nové modely BMW XM s plug-in hybridním pohonem. Toto setkání světového filmového průmyslu na jihu Francie je také ideálním místem pro představení nové akční produkce BMW Films a odhalení nového inovativního vodního dopravního prostředku THE ICON. Nedlouho po své výstavní premiéře se poprvé za jízdy představí také nové BMW i7 M70 xDrive*, které je nejvýkonnějším a nejrychlejším čistě elektrickým modelem v celém portfoliu značky.

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat v našem oficiálním partnerství s Filmovým festivalem v Cannes,“ říká Jens Thiemer, senior viceprezident pro zákazníky a značku BMW. „Festival se snaží být mladší, modernější a digitálnější, což z tohoto partnerství činí ideální platformu pro naše luxusní produkty značky BMW. V Cannes oslavíme premiéru nové produkce BMW Films, nejnovějšího dílu naší legendární filmové série. Navíc s modely THE ICON a BMW i7 M70 xDrive přinášíme také přesvědčivou kombinaci luxusu, inovací a udržitelnosti.“

Iris Knoblochová, prezidentka festivalu v Cannes, dodává: „V roce 2022 se BMW připojilo k festivalu v Cannes jako oficiální automobilový partner a v souladu se svojí politikou udržitelnosti poskytlo festivalu flotilu 80 výjimečných 100% elektrických modelů. Jsme hrdí a šťastní, že se opět můžeme spolehnout na podporu BMW, jehož vztah k sedmému umění je dlouhodobý, a které bude opět doprovázet všechny naše hosty na jejich cestách.“

Velkolepá novinka od BMW Films.
V nové produkci BMW Films pokračuje prémiová bavorská značka ve své tradici zajímavých filmů s aktuálními modely v hlavních rolích. Již více než 20 let vytvářejí prestižní hollywoodští režiséři fascinující krátké filmy, v nichž vystupují přední slavní herci a jejich čtyřkolové hvězdy. Jedním z nejznámějších příkladů je film Star, který divákům zprostředkoval dramatickou jízdu BMW M5, jež si v něm odbylo svoji filmovou premiéru. V nejnovějším filmu z produkce BMW Films – The Escape – se sedan BMW řady 5 stal hlavním bodem dechberoucí filmové honičky. Také na premiéře nové produkce BMW Films v Cannes se fanoušci mohou opět těšit na rychlé jízdní záběry, velkolepou akci a hvězdné obsazení.

Světová premiéra v Port de Cannes: IKONA.
Na návštěvníky filmového festivalu v Port de Cannes čeká premiéra jiného druhu – poprvé se zde představí THE ICON. Toto inovativní plavidlo, které vyvinula a postavila společnost BMW ve spolupráci s výrobcem lodí TYDE, zajišťuje bezemisní mobilitu na vodě a je další progresivní interpretací luxusu.

THE ICON kombinuje dlouholeté zkušenosti značky BMW i v oblasti elektrické mobility s odbornými znalostmi společnosti TYDE, co se týče stavby lodí, a s pokrokovým designem, který vznikl ve studiu Designworks, dceřiné společnosti BMW Group. Premiérové veřejné odhalení plavidla THE ICON na Filmovém festivalu v Cannes opět názorně ukazuje holistický přístup BMW k dosažení udržitelné mobility budoucnosti.

Elektrifikovaný výkon a udržitelný luxus pro festivalové hosty.
Ve dnech 16.–27. května 2023 se do letoviska Cannes na Azurovém pobřeží sjedou filmaři, herci a milovníci kinematografie z celého světa, aby zhlédli nejvýznamnější nová díla a byli svědky předávání Zlaté palmy. BMW bude během této události, která se koná v Palais des Festivals et des Congrès, zodpovědné za kyvadlovou dopravu na různých trasách. Všechny přítomné modely BMW budou mít elektrifikovaný pohon, což jim umožní proplouvat provozem v Cannes v téměř naprosté tichosti a s nulovými lokálně produkovanými emisemi. Výsledkem je skutečný udržitelný luxus pro hosty z celého světa, účastníky festivalu a VIP osoby.

Složení vozového parku dodaného pro festival a pro některé jeho oficiální partnery bude odrážet širokou škálu elektrifikovaných modelů BMW, které jsou nyní v luxusním segmentu k dispozici. Na silnicích v okolí slavného bulváru Boulevard de la Croisette se představí čistě elektrické BMW iX M60 xDrive*, stejně jako BMW XM*, které je vůbec prvním vysokovýkonným modelem BMW M GmbH s plug-in hybridním pohonem. Cestující se tak budou moci těšit na exkluzivní zážitky z působivé dynamiky, kterou jim poskytne pohonný systém M HYBRID, a na jedinečnou atmosféru luxusního salónku M Lounge v zadní části. Další cestu k udržitelné mobilitě budoucnosti bude ukazovat BMW iX5 Hydrogen*, využívající k pohonu technologii palivových článků.

Filmový festival poskytne prostor také čistě elektrickému BMW i7 M70 xDrive, jež je nejnovější dokonalou ukázkou udržitelného luxusu. Nový výkonný model, který poskytuje celkový výkon až 485 kW/660 k a maximální točivý moment 1100 Nm, je nejvýkonnějším a nejrychlejším čistě elektrickým modelem v portfoliu BMW Group.

Exkluzivní promítání nových filmů od BMW Films v zadní části BMW i7.
Festivaloví hosté cestující v modelech BMW i7 si budou moci na širokoúhlém displeji BMW Theatre Screen s úhlopříčkou 31,3 palce, umístěném v zadní části, vychutnat novou produkci BMW Films.

BMW Theatre Screen se rozprostírá téměř přes celou šířku interiéru od stropu až k opěradlům předních sedadel, a přináší tak možnost bezkonkurenčního vychutnání zábavních programů v zadní části BMW i7. Velký panoramatický displej a zvukový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound společně promění druhou řadu sedadel v exkluzivní soukromé kino na kolech.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i7 M70 xDrive: kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 23,8–20,8 (WLTP).

BMW iX M60: kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 24,7–21,9 (WLTP).

BMW XM: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 1,7–1,6 (WLTP); kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 34,5–33,0 (WLTP); kombinované emise CO2 v g/km: 39–35 (WLTP).

BMW iX5 Hydrogen: kombinovaná spotřeba vodílu v kg/100 km: 1,19 (WLTP).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit