Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW R 18 Roctane.

Nové BMW R 18 Roctane je pátým členem rodiny R 18. Je to velký cestovní cruiser ve stylu bagger, který se jako pátý člen připojuje ke stávajícím modelům R 18, R 18 Classic, R 18 B a R 18 Transcontinental. Opět se vrací k historii a tradici BMW Motorrad a kombinuje nejmodernější motocyklové technologie s designem a šarmem dob minulých.

R 18
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 1,68 MB)
  
Photos(36x, 270,5 MB)

Mnichov. Nové BMW R 18 Roctane je pátým členem rodiny R 18. Je to velký cestovní cruiser ve stylu bagger, který se jako pátý člen připojuje ke stávajícím modelům R 18, R 18 Classic, R 18 B a R 18 Transcontinental. Opět se vrací k historii a tradici BMW Motorrad a kombinuje nejmodernější motocyklové technologie s designem a šarmem dob minulých.

Po technické i vizuální stránce si BMW R 18 vypůjčuje řešení ze slavných modelů BMW, jako je například BMW R 5, a opět se zaměřuje na podstatu motorkářství: puristická technika bez příkras a motor boxer jako epicentrum potěšení z jízdy – to jsou hlavní prvky. Klasický design a přitom moderní technika se spojují do fascinujícího celkového konceptu. Tato kombinace přináší jedinečné zážitky z jízdy, tento nový model se vyznačuje působivě navrženým designem s nízkou zadní částí, působící, jako by byla tvarovaná větrem. 

Nejvýkonnější motor boxer od BMW všech dob poskytuje masivní točivý moment, zaujme matně černou metalízou, leskle černými kryty a výfukovým systémem s přírubami v tmavém chromu.

Srdcem nového BMW R 18 Roctane je známý velkoobjemový plochý dvouválec, označovaný jednoduše „big boxer“. Tento motor svým vzhledem, ale také vzrušujícími zážitky z jízdy navazuje na století výroby motocyklů BMW Motorrad. V případě nového R 18 Roctane motor na svoji minulost hrdě odkazuje kombinací matně černé metalízy Avus na válcích a leskle černých krytů hlav. Nejvýkonnější dvouválcový motor typu boxer, jaký byl kdy použit u sériového motocyklu, se může pochlubit objemem 1802 cm3. Jeho výkon dosahuje 67 kW (91 k) při 4750 1/min. V rozmezí 2000 až 4000 otáček za minutu poskytuje točivý moment více než 150 Nm a také živelnou hnací sílu a jadrný zvuk. S černým motorem dokonale ladí tmavě chromovaný výfukový systém a příruby.

Dvojitý rám z ocelových trubek a zadní kyvné rameno s uzavřeným pohonem zadního kola vypadá, jako by šlo k motocykl s pevnou zadní stavbou.

Základem podvozku nového modelu R 18 Roctane je dvojitý rám z ocelových trubek. Jeho konstrukce je pokračováním dlouholeté tradice tohoto typu rámu u strojů BMW Motorrad. Mimořádně vysoká kvalita výroby a pozornost věnovaná detailům se projevuje i v sotva postřehnutelných detailech, jako jsou svařované spoje mezi ocelovými trubkami a litými nebo kovanými díly. Zadní kyvné rameno je vyrobeno v podobném designu jako u legendárního BMW R 5 a podobně je řešen také uzavřený hřídel pohonu zadního kola používající šroubové spoje.

Teleskopická vidlice s pouzdry, zadní odpružení s centrální jednotkou, kola z lehké slitiny s průměrem 21 palců vpředu a 18 palců vzadu, kotoučové brzdy.

Prvky odpružení nového BMW R 18 Roctane záměrně nemají žádnou možnost elektronického nastavení. Místo toho teleskopická vidlice a přímo spojená centrální pružicí vzpěra s progresivním tlumením podle dráhy propružení a nastavitelné předpětí pružiny zajišťují účinné vedení kol a citlivou odezvu odpružení. Stejně jako u legendárního BMW R 5 jsou pevné trubky teleskopické vidlice uloženy ve vidlicových pouzdrech. Průměr pevné trubky vidlice činí 49 mm, zdvih odpružení je 120 mm vpředu a 90 mm vzadu.

Nové BMW R 18 Roctane zpomaluje dvojice kotoučových brzd vpředu a samostatná kotoučová brzda vzadu, vždy ve spojení se čtyřpístkovými pevnými třmeny. Kola z lehké slitiny dodávají motocyklu stylový vzhled. Vpředu mají rozměr 3,5 x 21" a jsou obuta do pneumatik 120/70 B 21, vzadu pak 5,5 x 18" s pneumatikami 180/55 B 18.

Vyvážená ergonomie s dvouúrovňovým sedadlem, stupačkami, řadicí páčkou a vysokými řídítky.

Nové BMW R 18 Roctane se vyznačuje ležérní, takzvanou „středovou polohou stupaček“, která je zcela v souladu s filozofií BMW Motorrad. Tato klasická poloha nohou za válci je pro BMW nejen typická, ale umožňuje také uvolněnou a aktivní jízdní pozici, ideální pro efektivní ovládání motocyklu. Model R 18 Roctane je vybaven dvouúrovňovým sedlem, které se směrem dozadu zužuje, úchyty pro spolujezdce a stupačkami ve spojení s řadicí páčkou. Vysoká černá řídítka zajišťují vzpřímenou a uvolněnou jízdní pozici.

Kufry provedené v laku motocyklu a čelní štítek jako BMW Motorrad Originální příslušenství. Tři atraktivní barevná provedení.

Nové R 18 Roctane je díky kufrům lakovaným v barvě kapotáže ideálně vybaveno pro pohodové cestování a výlety. Každý z kufrů nabízí 27 litrů prostoru pro zavazadla. Pro delší výlety lze nový R 18 Roctane vybavit čelním štítkem s přídavnými světlomety a zavěšenými směrovými světly z nabídky BMW Motorrad Originálního příslušenství .

Nové R 18 Roctane má standardně černý lak. Jako volitelná výbava jsou k dispozici matné metalické laky Mineral Grey (šedá) a Manhattan Metallic (zelená).

Tři jízdní režimy a systém ASC a regulace brzdného účinku motoru jsou součástí standardní výbavy a zajišťují vysokou úroveň zábavy a bezpečnosti při jízdě. Asistent couvání, kontrola rozjezdu do kopce a vyhřívané rukojeti jsou k dispozici jako výbava na přání.

Aby bylo možné vyhovět individuálním potřebám zákazníků, je nové R 18 Roctane standardně vybaveno kromě jiného třemi jízdními režimy Rain, Roll a Rock, což není v tomto segmentu obvyklé. Součástí standardní výbavy je také stabilizační systém ASC (Automatic Stability Control), který zajišťuje vysokou úroveň jízdní bezpečnosti. Kromě toho je nové R 18 Roctane standardně vybaveno regulací brzdného účinku motoru. Mimo další výbavu je k dispozici i asistent pro couvání, díky němuž je manévrování couváním pohodlnou záležitostí. Funkce Hill Start Control usnadňuje rozjezd do kopce. Vyhřívané rukojeti, které jsou rovněž k dispozici jako výbava na přání z výroby, udrží ruce v teple i v chladných dnech.

Nové R 18 Roctane: „velký boxer“ se vzhledem pevné zadní stavby, s moderními technologiemi a autentickými materiály ve stylu „custom bagger“. Přední světlo s integrovaným kulatým přístrojem klasického designu. 

R 18 Roctane s citem a ve stylu „custom bagger“ nově interpretuje ikonický styl dob minulých. Mnoho jeho detailů odráží puristický design, který formovaly především klasické motocykly, jako je třeba BMW R 5. Legendární boxer z roku 1936 připomínají funkční a stylové prvky, jako je dvojitý trubkový rám, palivová nádrž ve tvaru hrušky, odkrytý kardan nebo lakování s dvojitou linkou (volitelná doplňková výbava). Klasické díly karoserie modelu R 18 Roctane, jako jsou palivová nádrž, přední a zadní blatníky nebo kryty světlometů, jsou všechny vyrobeny z kovu – přesně jak se na autentickou klasiku sluší. Podobně klasicky, tedy jako u původního R5 s pevnou zadní stavbou, vypadá i rám, který je ve skutečnosti tvořen moderní dvojicí kyvných ramen a centrální pružicí a tlumicí jednotkou.

Kamkoli se oko pozorovatele podívá, v každém detailu je vidět s láskou navržená technika. To platí i pro světlomet s integrovaným, klasicky řešeným kulatým přístrojem. Touto charakteristickou kombinací se vyznačovalo legendární BMW R 5 z roku 1936 a od té doby téměř všechny motocykly BMW až do počátku 70. let. Nové BMW R 18 Roctane nyní tuto tradici oživuje, ovšem s nejmodernější technikou a v soudobém pojetí. Nápis „BERLIN BUILT“ na ciferníku je zřetelným odkazem na původ motocyklu. Nové R 18 Roctane se totiž vyrábí v závodě BMW Motorrad v Berlíně-Spandau.

Architektura vhodná pro přestavbu pro snadné přizpůsobení a značnou individualizaci.

Stejně jako všichni ostatní členové rodiny R 18 nabízí i nové R 18 Roctane architekturu přímo navrženou pro přestavby – na tuto možnost byl kladen důraz již v zárodku vývoje modelové řady R 18. Odhalené kryty hlav válců a kryt bloku motoru (prsa) jsou navíc navrženy tak, aby byly umístěny mimo olejový systém mazání, což umožňuje jejich velmi snadnou výměnu.

Hlavní prvky nového BMW R 18 Roctane:

 

 • Ikonický styl díky použití moderních technologií a autentických materiálů.
 • Dosud největší motor boxer od BMW o objemu 1802 cm3.
 • Výkon 67 kW (91 k) při 4750 1/min, maximální točivý moment 158 Nm při 3000 1/min.
 • Více než 150 Nm k dispozici vždy od 2000 do 4000 1/min.
 • Otevřený pohon kardanového hřídele v klasickém stylu.
 • Výfukový systém a hvězdicové příruby v provedení tmavý chrom.
 • Důmyslně vyrobený dvojitý ocelový trubkový rám.
 • Zadní kyvné rameno s uzavřeným pohonem v designu pevné zadní stavby.
 • Teleskopická vidlice s pouzdry a centrálním pružicí a tlumicí jednotkou s progresivní charakteristikou podle zdvihu.
 • Pečlivě navržená ergonomie s vysokými řídítky zajišťuje uvolněnou jízdu a optimální ovládání.
 • Přední a zadní kotoučové brzdy a kola z lehké slitiny, 21 palců vpředu a 18 palců vzadu.
 • Boční kryty s logy.
 • Kryt světlometu s integrovaným klasickým kulatým přístrojem.
 • Nejmodernější technologie LED světlometu v klasickém stylu.
 • Adaptivní světlomet pro ještě lepší osvětlení vozovky při průjezdu zatáčkou jako volitelná výbava.
 • Bezklíčkové odemykání Keyless Drive pro pohodlnou aktivaci funkcí na dálku (zapnutí/vypnutí zapalování).
 • Manuální zámek řízení (s klíčem): zamykání na pravé straně trubky řídítek.
 • Ruční zamykání kufrů (klíčem).
 • Tři jízdní režimy, stejně jako ASC a regulace brzdného momentu motoru ve standardní výbavě.
 • Asistent couvání pro pohodlné manévrování a Hill Start Control pro snadný rozjezd do kopce jako výbava na přání.
 • Vyhřívané rukojeti, alarm, TPM a verze 35 kW jako výbava na přání.
 • Rozsáhlá nabídka volitelné výbavy a BMW Motorrad Originálního příslušenství, stejně jako neformální kolekce Ride & Style.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit