Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad představuje nové R 12 nineT.

Puristický klasický roadster. Připraven na individualizaci.

Řada R nineT
·
R nineT
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 132,68 KB)
  
Photos(16x, 112,99 MB)

Mnichov. Nové R 12 nineT se představuje v rámci 100letého výročí BMW Motorrad a je tak nástupcem modelu R nineT, který měl premiéru přesně před 10 lety při příležitosti 90. výročí své značky.

Nové BMW R 12 nineT začíná další století BMW Motorrad propojením fascinace a tradice.

Stejně jako BMW R nineT z roku 2013 je i nové BMW R 12 nineT puristický, výkonný klasický roadster, nabízející mnoho možností pro téměř neomezené úpravy a individualizaci.

Dr. Markus Schramm, šéf BMW Motorrad: „Model R nineT a jeho koncept založený na širokých možnostech individualizace vytvořily při příležitosti 90. výročí BMW Motorrad zcela nové zážitky opírající se o tradice. Nyní se jedná o nepostradatelný základní kámen naší modelové řady. Nové R 12 nineT důsledně navazuje na úspěšný příběh odkazu legendárních motorů boxer od BMW. Je ještě klasičtější, s redukovaným designovým jazykem, ještě větší mírou svobody pro individualistické úpravy a v neposlední řadě s novými a inovativními technologiemi.“

Originální motor boxer 1200 s přepracovaným airboxem a výfukovým systémem přináší klasické potěšení z jízdy.

Již před 100 lety první motocykl BMW, model R 32, používal plochý dvouválcový motor. Nezaměnitelná koncepce boxeru s jeho mohutnou akcelerací, jedinečný průběh výkonu, charakteristický zvuk a hladký chod z něj rychle učinily synonymum pro motocykly BMW obecně. Se svým vzduchem a olejem chlazeným motorem boxer nové R 12 nineT v této fascinující tradici pokračuje. Číslo 12 v označení modelu odkazuje na objem motoru, stejně jako u mnoha modelů v historii BMW Motorrad, ale třeba i u současného typu R 18.

Ještě více klasického stylu, puristického designu, zaměření na detaily a ještě více možností individualizace.

Ještě více než jeho předchůdce nové R 12 nineT kombinuje hutný charakter motoru boxer a designový styl klasických motocyklů, které doplňuje inovativními technologiemi a maximem možností individualizace. Jeho provedení bylo ještě více redukováno pouze na to podstatné, což mu dodalo ještě více emocí. Puristický a klasický vzhled i důraz na detaily byly při navrhování tohoto motocyklu na prvním místě.

Edgar Heinrich, šéfdesignér BMW Motorrad: „Puristickému designovému stylu dominuje jasná linie nádrž – sedlo – zadní část ve stylu tradičního modelu /5 nebo legendárního R 90 S ze 70. let. Samotná nádrž je na první pohled klasická pro modely BMW s motory boxer, má typické prohnutí ve spodní části umožňující pevné sevření koleny. Nové R 12 NineT má také boční kryty v oblasti rámového trojúhelníku, a to v autentickém vzhledu roadsteru, což je další reminiscence na motocykly BMW ze 70. let.“

Zvláštní pozornost věnovaná detailům je patrná také na přepracovaném předním blatníku, LED světlometu s černým vnitřním rámečkem a dvojici kulatých přístrojů v tradičním stylu dob minulých. Jako tradičně jsou v rámci BMW Motorrad Originálního příslušenství nabízeny atraktivní možnosti individualizace. S ohledem na individuální úpravy je nové R 12 nineT vybaveno také zadní LED světelnou jednotkou integrovanou do sedla, která nyní umožňuje snadno zkrátit zadní část motocyklu, když si to jeho majitel bude přát.

Hlavní vlastnosti nového BMW R 12 nine T:

  • Klasický, puristický design
  • Zpracování s velkým důrazem na kvalitu provedení detailů
  • Vzduchem/olejem chlazený dvouválcový motor boxer
  • Navrženo pro individuální úpravy na míru
  • Jednodílný trubkový prostorový rám s přišroubovanou zadní stavbou
  • Klasické vedení kol s kvalitní teleskopickou přední vidlicí upside-down a zavěšením Paralever vzadu
  • Výfukový systém na levé straně s dvojicí tlumičů s kuželovou koncovkou
  • Radiálně uložené čtyřpístkové jednodílné třmeny, ocelové opletené brzdové vedení
  • Mimořádně kvalitní BMW Motorrad Originální příslušenství navržené na míru.

BMW Motorrad zveřejní další informace o novém BMW R 12 nineT ve druhé polovině roku 2023.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit