Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad oslavuje 100 úspěšných let. Velká jubilejní výstava v BMW Museu.

V BMW Museu se 12. května 2023 otevře velká jubilejní výstava k příležitosti 100 let BMW Motorrad, na níž se návštěvníci budou moci vydat na intenzivní a vzrušující cestu 100letou historií BMW Motorrad. Výstava potrvá přibližně rok.

Historie
·
BMW historie
·
Milestones
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 200,97 KB)
  
Photos(23x, 67,89 MB)

Related Links.

Mnichov. V BMW Museu se 12. května 2023 otevře velká jubilejní výstava k příležitosti 100 let BMW Motorrad, na níž se návštěvníci budou moci vydat na intenzivní a vzrušující cestu 100letou historií BMW Motorrad. Výstava potrvá přibližně rok.

Více než 55 originálních motocyklů BMW a tematické expozice s 15 unikátními stanovišti.
Na počest jednostopých motorových vozidel, které vždy podporovaly sportovní a dynamickou image společnosti Bayerische Motoren Werke a dnes významně přispívají k jejímu ekonomickému úspěchu, vystaví BMW Museum ve své světoznámé „míse“ více než 55 originálních motocyklů z 10 desetiletí.

V této kulaté budově, která byla postavena v roce 1973 a svou architekturou dodnes návštěvníky fascinuje, jsou připraveny tematické expozice zahrnující přibližně 15 stanovišť. Pět větších výstavních pater je věnováno nejznámějším designérům BMW Motorrad, různým zájmům zákazníků, nejpoutavějším motocyklům a pozoruhodným modelům. Kromě toho se veřejnosti na vlastní vyhrazené platformě poprvé představí unikátní poklady z historické sbírky BMW Group Classic.

Vzrušující cesta 100letou historií BMW Motorrad.
Hlavním bodem výstavy je řada originálních motocyklů pokrývajících období 100 let, které názorně ukazují vývoj značky BMW Motorrad v čase. Výstava také na nádržích, sedlech, světlometech, přilbách jezdců, rámech a menších technických detailech sleduje jednotlivé vývojové linie od minulosti až po současnost. Prostor je věnován specifickým aspektům, jako je motorsport, elektromobilita, výzkum, vývoj či reklama, ale také fascinujícímu světu, který zažili dva světoběžníci na motocyklech BMW. Dopravní prostředky společnosti, jež byly doposud vyvezeny do více než 110 zemí, hrají v mezinárodním měřítku významnou roli. Výstava rovněž upozorní na kluby BMW Motorrad organizované po celém světě.

Vzrušující dvojice motocyklů z minulosti i současnosti. Závodní jezdci a vývojáři ze 100 let BMW Motorrad.
Tematicky velmi široce pojatá jubilejní výstava pracuje s koncepcí, kdy se historický dopravní prostředek páruje s tím současným. Tak vzniká mnoho zajímavých kontrastů na témata jako inovace, supersportovní motocykly, jízdní soupravy, celokapotované stroje či městská mobilita. Návštěvníci najdou nejcennější exponáty výstavy při cestě z 2. platformy až do sekce Motorsport. Zde jsou představeny dva stroje, které spojuje vítězství v legendárním závodě Tourist Trophy na ostrově Man: v tomto silničním závodě, který je pravděpodobně nejtěžší na světě, uspěl Schorsch Meier na BMW R 255 Kompressor a o 75 let později se na prvním místě umístil Michael Dunlop na BMW S 1000 RR.

Výroční výstava také vzdává hold jezdcům, konstruktérům a vývojářům ze 100leté historie BMW Motorrad a zároveň odkazuje na úžasnou historii výroby motocyklů v továrně BMW Group v Berlíně-Spandau.

Jednou z mnoha zajímavostí výstavy je přehlídka fascinujících modelů BMW R 18, které se představují v celé řadě modelových variant. Ty by ostatně v tomto rozsahu samy o sobě stály za samostatnou výstavu. To platí i pro plně kapotované stroje BMW K1 a BMW R 1250 RT. Závěrečnou tečku dodává vizionářský motocykl BMW Motorrad VISION NEXT 100, který měl premiéru již v roce 2016 a i dnes poskytuje výhled do budoucnosti světa jednostopých strojů.

Interaktivní stanoviště vybízejí návštěvníky k aktivnímu zapojení do výstavy; například speciální fotostanice na platformě 2 zachytí nezapomenutelné okamžiky při prohlídce. Návštěvníci budou moci také usednout za řídítka BMW R 25 z 50. let a současného BMW S 1000 RR.

Další zážitky ze světa BMW Motorrad přinesou i stálé expozice BMW Musea, které od svého znovuotevření v roce 2008 věnovalo BMW Motorrad přibližně 10 místností a stanovišť. 

Otevírací doba BMW Musea:

Od úterý do neděle od 10:00 do 18:00 hodin (poslední vstup v 17:30 hodin).

Vstupenky do stálých a dočasných expozic:

- Vstupenka pro jednotlivce: 10 eur

- Zlevněné vstupné*:  7 eur

- Skupina (min. 5 osob), na osobu: 9 eur

- Rodina (max. 2 dospělí a 3 děti mladší 18 let): 24 eur

Více informací a nákup vstupenek: https://www.bmw-welt.com/de/index.html

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit