Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Concept Touring Coupé: nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech.

Mnichov/Cernobbio. BMW Group při zahájení Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé.

BMW Group Design
·
Společnost
·
BMW Design
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov/Cernobbio. BMW Group při zahájení Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2023 představilo světovou premiéru designérské studie BMW Concept Touring Coupé. Uzavřený dvoumístný vůz, který byl vyvinut pro kusovou výrobu, navazuje na tradici legendárních klasických vozů BMW: nadčasový symbol svobody na čtyřech kolech a radosti ze společného cestování.

BMW Design přepracovalo tradiční tvar karoserie elegantního sportovního vozu a dalo mu karoserii typu Shooting Brake. Uvnitř vytvářejí luxusní atmosféru precizně zpracované kožené povrchy od italského výrobce Poltrona Frau. Prostor za sedadly poskytuje dostatek místa na uložení zavazadel pro spontánní výlety. Exkluzivně a na zakázku byla vyrobena také zavazadla, a to v kožedělné dílně Schedoni v Modeně.

Jedinečný vůz svého druhu vzdává hold kouzlu nadčasových automobilů.
Světová premiéra BMW Concept Touring Coupé na Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2023 zasazuje vůz do historického kontextu. Tento jedinečný vůz se v obklopení klasickými automobily, které po celá desetiletí přinášely radost svým majitelům, představil v italském Cernobbiu jako poctu nadčasové fascinaci automobily. „BMW Concept Touring Coupé je oslavou originální a čisté radosti z jízdy,“ říká Domagoj Dukec, šéf BMW Design. „Mimořádně emotivní vozy, jako je tento, ukazují, že vášeň pro vše, co k radosti z jízdy patří, byla zásadní po celé věky a bude i v budoucnu.“

Ručně vyráběné, jedinečné BMW Concept Touring Coupé spojuje koncepci karoserie opředenou tradicí s technologiemi puristického sportovního vozu moderní doby. Svými proporcemi a názvem připomíná BMW 328 Touring Coupé, které v roce 1940 vyhrálo vytrvalostní závod Mille Miglia. Funkčnost karoserie typu Shooting Brake je poklonou variantám BMW řady 02 z počátku 70. let, které měly v názvu pro odlišení od sedanů jméno „Touring“. Stylizace nápisů na zádi a uvnitř tohoto jedinečného vozu byla inspirována právě tímto historickým předchůdcem. BMW Concept Touring Coupé je poháněno typickým řadovým šestiválcem BMW pověstným svojí výkonností, kultivovaností a nefalšovanou radostí z jízdy.

Vnější design: Výrazné proporce, exkluzivní detaily.
Designovou specialitou BMW Concept Touring Coupé je jeho záď. Siluetu tvoří plynulý tvar střechy, který jemně přechází do zadních boků umocňujících mimořádnou šířku celé zadní části. Jednoznačně definované plochy karoserie zdůrazňují pevný postoj vozu na silnici.

Při pohledu z boku je zřetelná pro BMW typická interpretace proporcí automobilu typu Shooting Brake. Dlouhá kapota, rovná střecha a mohutná zadní část vytvářejí jasně dvouprostorový design karoserie, zatímco protažená grafika bočních oken s Hofmeisterovým záhybem a rozšířené blatníky zadních kol podtrhují celkový sportovně-elegantní výraz.

Lak Sparkling Lario byl navržen speciálně pro BMW Concept Touring Coupé. Díky vločkám modrého skla dosahují jeho šedo-hnědé odstíny jedinečného dojmu hloubky. Efekt dotvářejí stříbrno-bronzové ozdobné prvky a speciálně navržená mřížka BMW masky ve tvaru ledvinek s dvojitými svislými lamelami. Exkluzivní kola z lehké slitiny o průměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu svojí barvou navazují na ostatní ozdobné prvky, přičemž zaujmou především svým designem s 20 paprsky. Složité provedení kol a jejich malá čelní plocha podtrhují sportovní eleganci.

Design interiéru: Řemeslné zpracování na nejvyšší úrovni.
Atmosféru interiéru vozu BMW Concept Touring Coupé definuje pro značku obvyklá palubní deska orientovaná na řidiče. Maximální pozornost byla věnována výběru materiálů, barevnému provedení a kvalitě zpracování. Exkluzivní dvoubarevná kombinace od italské kožedělné dílny Poltrona Frau rozděluje interiér horizontálně na dva odlišné barevné segmenty: šedý odstín horní části pomáhá soustředění na řízení, světle sedlově hnědá barva ve spodní části a na sedadlech vnáší do interiéru dojem přátelského pohodlí.

Precizně vytvořená perforace, stejně jako proplétané kožené prošívání na bočnicích sedadel a středové loketní opěrce, podtrhují výjimečný řemeslný charakter interiéru, který kombinuje tradiční ruční práci té nejvyšší úrovně s moderními designovými principy.

Mimořádně kvalitní zpracování a pozornost věnovaná všem detailům jsou také charakteristickými vlastnostmi zavazadel navržených exkluzivně pro BMW Concept Touring Coupé tradiční kožedělnou dílnou Schedoni v Modeně. Sada vyrobená na zakázku se skládá ze dvou velkých a jedné malé víkendové tašky a tašky na obleky, jejichž design je dokonale sladěný s vozem.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit