Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group na veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově.

+++ Nejvýznamnější světová výstava mobility představí pokroky v transformaci společnosti a jejích značek +++ Elektrifikace, digitalizace a cirkulární ekonomika v centru pozornosti +++ Světová premiéra koncepčního vozu BMW Vision Neue Klasse +++ Výstaviště a Open Space v centru města budou složit jako platformy pro konstruktivní dialog o budoucnosti individuální mobility +++ BMW, MINI a BMW Motorrad vystaví své nejnovější modely s elektrifikovanými pohonnými jednotkami +++

G70
·
G60
·
G30
·
G05
·
Technologie
·
BMW i
·
iX5 Hydrogen
·
Europe
·
BMW i5
·
550e
·
Řada 5
·
BMW i7
·
Munich
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Sedan
·
BMW iX5
·
Řada 7
·
Electrification
·
530e
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Na mezinárodním veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově představí BMW Group nejnovější ukázky své probíhající transformace v oblastech elektrifikace, digitalizace a cirkulární ekonomiky. Inovativní sílu společnosti v těchto oblastech potvrdí nejaktuálnější nové modely s elektrifikovanými pohonnými jednotkami značek BMW, MINI a BMW Motorrad, společně s koncepčními vozy a novými koncepty pro individuální mobilitu budoucnosti. S blížícím se nástupem nové éry osobní mobility se BMW Group chystá představit svůj nejnovější koncepční vůz BMW Vision Neue Klasse, který spojuje nejnovější stav vývojového know-how ve všech třech uvedených oblastech.

Výstava IAA Mobility se v Mnichově bude konat již podruhé. Pro BMW Group a její značky je to vynikající příležitost k zahájení konstruktivního dialogu o budoucnosti individuální mobility s místními obyvateli, stejně jako s návštěvníky výstavy mimo Mnichov a dalšími zainteresovanými stranami. IAA Mobility Summit na výstavišti a BMW Group Open Space na Max-Joseph-Platz v centru Mnichova budou hlavními arénami, kde BMW, MINI a BMW Motorrad ve dnech 5. až 10. září 2023 představí své nové produkty. Kromě nejnovějšího koncepčního vozu BMW Vision Neue Klasse se návštěvníci budou moci seznámit také s čistě elektrickým BMW i5. Světovou premiéru si zde navíc odbude nová generace čistě elektrického MINI Cooper, nové čistě elektrické MINI Countryman a originální elektrický skútr BMW CE 02 eParkourer.

Elektrifikace, digitalizace, cirkularita – oblasti zájmu BMW Group.
Přítomnost BMW Group na výstavě IAA Mobility 2023 se soustředí na důsledné zaměření společnosti na mobilitu budoucnosti, která bude elektrická, digitální a cirkulární. Představí zde nejnovější pokroky, kterých v těchto oblastech dosáhla. Ke konceptu BMW Vision Neue Klasse se připojuje výběr nových modelů všech značek společnosti, jejichž elektrifikované pohonné jednotky, digitální inovace a výroba šetrná ke zdrojům různými způsoby ilustrují probíhající transformaci.

Mezi novinky připravené k uvedení na trh značkou BMW patří plug-in hybridní varianty nového BMW řady 5. Na výstavě IAA Mobility 2023 bude mít premiéru také nové BMW i7 Protection – vůbec první plně elektrické obrněné vozidlo v segmentu luxusních sedanů.

MINI poprvé představí členy nové rodiny svých vozů, a to formou hned dvou světových premiér. Na BMW Group Open Space bude připravena dvojice nových čistě elektrických modelů MINI Cooper a MINI Countryman. Nový model s čistě elektrickým pohonem bude tvořit jádro expozice BMW Motorrad na Max-Joseph-Platz. Nové BMW CE 02, koncipované jako kompaktní eParkourer s průkopnickým designem, vnese do městské mobility nový impulz.

Lokálně bezemisní mobilita je jednotícím tématem vystavených modelů.
Výstava IAA Mobility bude oficiálně zahájena 5. září na mnichovském výstavišti. BMW Group zde bude zastoupeno na svém stánku v hale A2, kde se hned na úvod akce představí BMW Vision Neue Klasse. Na IAA Mobility Summit se poprvé představí čistě elektrické obrněné vozidlo BMW i7 Protection.

IAA Mobility Summit se koná pod heslem „Experience Connected Mobility“ (Zažijte propojenou mobilitu) a je určen především odborným profesionálním návštěvníkům. V rámci četných přednášek, prezentací a panelových diskusí se představí trendy a technologické inovace pro mobilitu budoucnosti. Jedním z hlavních témat bude využití vodíku jako zdroje energie pro současná i budoucí vozidla. Průkopnickou práci v této oblasti provádí i BMW, které vyvíjí a v praxi testuje vozidlo Sports Activity Vehicle s pohonem na vodíkové palivové články – BMW iX5 Hydrogen, které zde bude taktéž představeno.

Lokálně bezemisní mobilita je dominantním tématem také u vozů, které budou čekat na návštěvníky v areálu Open Space. BMW má ve všech relevantních modelových segmentech alespoň jednoho zástupce s čistě elektrickým pohonem. Značka veřejnosti představí celou svou modelovou řadu od kompaktního BMW iX1 přes BMW i4 a BMW i5 až po BMW iX a luxusní sedan BMW i7.

Open Space na Max-Joseph-Platz bude možné zdarma navštívit ve dnech 5. až 9. září od 10:00 do 22:00 a v neděli 10. září od 10:00 do 17:00. Kromě toho bude během IAA Mobility 2023 atraktivním cílem pro všechny automobilové nadšence i BMW Welt. Představí se zde aktuální modelové portfolio značek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad a nejnovější kolekce BMW a MINI Lifestyle. Navíc od 2. září 2023 bude BMW Lifestyle společně s BMW M GmbH provozovat pop-up prodejnu GOODS WITH FREUDE v nákupním centru Hofstatt na adrese Sendlinger Straße č. 10. V prodejně, která se nachází jen několik minut chůze od Open Space, budou k dostání jak známé lifestylové předměty, tak nová kolekce BMW Lifestyle.

Světová premiéra: BMW Vision Neue Klasse.
Na výstavě IAA Mobility 2023 BMW Group návštěvníkům poskytne náhled na vozy Neue Klasse – připravovanou novou generaci modelů BMW. Koncept BMW Vision Neue Klasse spojuje inovace z oblastí elektrifikace, digitalizace a cirkulární ekonomiky v typickém stylu BMW. Tento koncepční vůz posouvá design, obsluhu, hospodárnost a udržitelnost na zcela novou úroveň, kterou však bude možné již brzy opravdu na silnicích zažít.

Během výstavy IAA Mobility 2023 bude BMW Vision Neue Klasse k vidění jak na summitu, tak na Open Space. Nová koncepční studie navazuje na BMW i Vision Circular a BMW i Vision Dee, která již ukázala zkušenosti BMW Group v oblastech oběhového hospodářství a digitalizace, jež kombinovala s dalšími novinkami v oblasti designu exteriéru a interiéru, uživatelského komfortu a technologií pohonných jednotek a baterií.

Světová premiéra: plug-in hybridní varianty nového BMW řady 5 Sedan.
Kromě čistě elektrického BMW i5 vystaví BMW na výstavě IAA Mobility 2023 dvě další varianty modelů s elektrifikovanými pohonnými jednotkami. Již na jaře 2024 se v nabídce nového BMW řady 5 Sedan objeví dva modely s nejmodernějším plug-in hybridním pohonem. Jejich 6- a 4válcové řadové zážehové motory z nové modulární generace jednotek Efficient Dynamics budou vždy spojeny s nejnovější generací technologie BMW eDrive určené pro plug-in hybridní systémy. Výsledkem bude znatelný nárůst výkonu a jeho ostřejší průběh, současně ale dojde k významnému zvýšení hospodárnosti a dojezdu na elektřinu ve srovnání s předchůdcem.

Elektromotor vyvinutý speciálně pro nový plug-in hybridní systém je společně s výkonovou elektronikou integrován do osmistupňové samočinné převodovky Steptronic Sport. Vysoce integrovaná pohonná jednotka přispívá v případě nového BMW 550e xDrive Sedan k celkovému výkonu 360 kW/489 k výkonem až 145 kW/197 k. Stejně je tomu u modelu BMW 530e Sedan, u nějž činí celkový výkon 220 kW/299 k.

U nových plug-in hybridních systémů je elektromotor doplněn integrovaným redukčním převodem, který je patentovanou inovací BMW. Toto řešení zvyšuje točivý moment elektromotoru 280 Nm na 450 Nm na vstupu do převodovky. Kompaktní elektromotor tím dokáže poskytnout tak velký točivý moment, jehož by u konvenčního řešení bylo možné dosáhnout pouze za použití většího elektrického stroje. Použití reduktoru otáček elektromotoru přináší zřetelný rozdíl jak při akceleraci z místa, tak v případě rychlé akcelerace při ustálené rychlosti. Dojezd na elektřinu nyní činí v cyklu WLTP až 79–90 kilometrů pro nové BMW 550e xDrive Sedan a 87–101 kilometrů pro nové BMW 530e Sedan.

Prostorově úsporné umístění lithium-iontové vysokonapěťové baterie v podvozku vozidla má příznivý vliv na těžiště vozu i na objem zavazadlového prostoru, který u plug-in hybridních modelů pojme celkem 520 litrů – to znamená, že je stejně velký jako u sourozenců s čistě spalovacími motory. Využitelná energie poskytovaná vysokonapěťovou baterií dosahuje 19,4 kWh. Zároveň se maximální nabíjecí výkon oproti předchozím modelům zdvojnásobil a nyní činí 7,4 kW. Umožňuje tak plné dobití vysokonapěťové baterie z prázdného stavu za tři hodiny. Při připojení k běžné domácí zásuvce dojde k nabití za 9,8 hodiny.

Světová premiéra: BMW i7 Protection.
BMW na veletrhu IAA Mobility 2023 představí novou generaci obrněných vozů v segmentu luxusních sedanů. Nové BMW i7 Protection je v tomto segmentu naprosto unikátní, neboť se jedná o vůbec první certifikovaný obrněný sedan na světě s čistě elektrickým pohonem. Díky pohonu se dvěma výkonnými elektromotory bez výjimek splňuje všechny požadavky třídy ochrany VR9, stejně je tomu u nového BMW řady 7 Protection s motorem V8.

V obou modelech se spojuje integrovaná koncepce ochrany, která byla zohledněna již při vývoji standardních modelů nového BMW řady 7, s mimořádnou úrovní jízdního komfortu a prostornosti, pokročilými prvky výbavy a nepřekonatelnou dynamikou, kterou je BMW proslulé. Hlavním ochranným prvkem je unikátní karoserie BMW Protection Core, jejíž samonosná struktura je vyrobena z pancéřové oceli. Ta je pak doplněna dodatečným pancéřováním podvozku a střechy a neprůstřelnými skly. Výsledkem je individuální ochrana ohrožených osob před útoky střelnými zbraněmi a výbušninami. Sklo v nových obrněných vozech dokonce splňuje požadavky nejvyšší třídy civilní ochrany VPAM 10.

Čistě elektrické BMW i7 Protection je vybaveno jedním elektromotorem na přední nápravě a druhým na zadní. Společně generují výkon 400 kW/544 k a maximální točivý moment 745 Nm, společně tvoří elektrický pohon všech kol. Nové BMW i7 Protection zvládne zrychlení z klidu na 100 km/h za 9,0 s a maximální rychlost je elektronicky omezena na 160 km/h. Okamžitý, přesně řízený přenos výkonu z obou motorů zaručuje výjimečnou trakci a směrovou stabilitu i při ostré jízdě a náročných manévrech, jako může být například únik před útočníkem.

Technologie podvozku, navržená a naladěná speciálně pro tento model, počítá také s dodatečnou hmotností pancéřování, což vede k mimořádně jistému chování v každé situaci. Další jedinečnou vlastností pro tento segment je standardní vybavení integrovaným aktivním řízením, jehož součástí je řízení zadních kol. To snižuje poloměr otáčení vozu, zvyšuje agilitu při rychlém průjezdu zatáčkou a zlepšuje jízdní komfort pro cestující na zadních sedadlech. Dalším výrazným prvkem jsou 20palcová kola z lehké slitiny. Pneumatiky PAX, které jsou rovněž součástí standardní výbavy, umožňují vozu pokračovat v jízdě rychlostí až 80 km/h i v případě úplné ztráty tlaku.

Průkopnický model: BMW iX5 Hydrogen.
BMW iX5 Hydrogen vystavené na veletrhu IAA Mobility 2023 je dalším důkazem mimořádné inovační síly společnosti v oblasti pohonných technologií. Pilotní série Sports Activity Vehicle s pohonem na vodíkové palivové články, vyvinutá na bázi současného BMW X5, byla uvedena do provozu pro demonstrační a testovací účely u různých cílových skupin po celém světě. Tyto testovací skupiny, které nebyly zapojeny do procesu vývoje, tak mohou poprvé usednout za volant BMW iX5 Hydrogen a získat přímý dojem o jeho vlastnostech.

BMW iX5 Hydrogen je vybaveno nejnovější, pátou generací technologie BMW eDrive. Vysoce integrovaná pohonná jednotka na zadní nápravě čerpá energii z li-ion baterie vyvinuté speciálně pro vozidlo s vodíkovými palivovými články a disponující maximálním výkonem 295 kW/401 k. Elektromotor zároveň slouží jako generátor rekuperující kinetickou energii.

Dvě vodíkové nádrže o tlaku 700 barů vyrobené z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) pojmou dohromady šest kilogramů plynného vodíku a lze je doplnit za tři až čtyři minuty. V systému palivových článků probíhá chemická reakce mezi vodíkem a vzdušným kyslíkem, jejímž prostřednictvím vzniká elektrická energie pro elektromotor. BMW iX5 Hydrogen dosahuje v cyklu WLTP dojezdu 504 km na jedno naplnění nádrží. Vodíkem poháněné SAV zvládne sprint z 0 na 100 km/h za méně než šest sekund a dosahuje maximální rychlosti 180 km/h.

BMW iX5 Hydrogen kombinuje schopnost jízdy na dlouhé vzdálenosti a krátké zastávky na doplnění paliva s nulovými emisemi a charakteristickou jízdní dynamikou BMW. Technologie vodíkových palivových článků má potenciál – za předpokladu, že budou vytvořeny nezbytné základní podmínky – sloužit jako další pilíř v budoucím portfoliu pohonných jednotek BMW Group. V rámci probíhající transformace sleduje BMW Group v oblasti pohonných systémů přístup, který zahrnuje všechny technologie. Společnost se tak připravuje na rozdílné požadavky zákazníků, infrastrukturní standardy a politické a regulační rámce v různých regionech světa. Tato míra flexibility dává BMW Group možnost rychle reagovat na měnící se požadavky jednotlivých trhů v jakékoli situaci a vždy co největšímu počtu zákazníků poskytnout na míru navrženou nabídku modelů.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Emise & spotřeba.

BMW 550e xDrive Sedan: kombinovaná spotřeba paliva: 1,1–0,8 l/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 22,5–20,1 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 24–19 g/km podle WLTP, předběžné údaje.

BMW 530e Sedan: kombinovaná spotřeba paliva: 0,8–0,6 l/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny:
21,4–18,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 19–14 g/km podle WLTP, předběžné údaje.

BMW i7 Protection: kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 30,0 kWh/100 km, předběžný údaj.

BMW řady 7 Protection: kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 14,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 328 g/km, předběžné údaje.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit