Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Elektrifikace továrny MINI v Oxfordu: investice 600 milionů liber do výroby elektrických MINI ve Velké Británii.

Investice změní továrnu MINI v Oxfordu na plně elektrický výrobní závod, a to od roku 2030. Výroba dvou nových elektrických modelů – 3dveřového MINI Cooper a MINI Aceman – začne ve Velké Británii v roce 2026.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI 3 door
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Oxford. BMW Group dnes oznámila novou investici ve výši více než 600 milionů liber do továren MINI v Oxfordu a Swindonu. „Díky této nové investici připravíme továrnu v Oxfordu pro výrobu nové generace elektrických MINI a nastavíme cestu pro výrobu čistě elektrických vozů v budoucnosti,“ říká Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu.

Oxfordská továrna se připravuje na výrobu dvou nových elektrických modelů MINI, která bude spuštěna v roce 2026; půjde o 3dveřové MINI Cooper a kompaktní crossover MINI Aceman. Od roku 2030 se zde budou vyrábět výhradně elektrické vozy. BMW Group od roku 2000 investovala do svých britských továren ve Swindonu, Hams Hall a Oxfordu více než 3 miliardy liber. Tento rozvoj pomůže zajistit pracovní místa ve výrobním závodě v Oxfordu a v karosárně ve Swindonu a podpořila jej vláda Spojeného království.

Ministryně průmyslu a obchodu Kemi Badenochová říká: „Toto rozhodnutí je velkým hlasem důvěry v ekonomiku Spojeného království a v práci této vlády, jež se snaží zajistit trvalou sílu automobilového odvětví, které je na světové úrovni. Jsme hrdí na to, že můžeme podpořit investici společnosti BMW Group, která zajistí vysoce kvalitní pracovní místa, posílí naše dodavatelské řetězce a podpoří hospodářský růst Velké Británie.“

Oxford zůstane domovem značky MINI.
Oxfordská továrna letos oslavila 110. výročí svého založení a od roku 2019 úspěšně vyrábí aktuální elektrické MINI, jehož produkce je plně integrována do výrobní linky s konvenčními modely vybavenými spalovacími motory.

Stefanie Wurstová, šéfka značky MINI, říká: „MINI si bylo vždy vědomo své historie – Oxford je a zůstává srdcem značky. Jsem potěšena, že se v Oxfordu budou vyrábět i dva nové, čistě elektrické modely MINI – MINI Cooper a MINI Aceman, které potvrzují naši cestu k plně elektrické budoucnosti. Přetrvávající vysoká poptávka po našich lokálně bezemisních vozech ukazuje otevřenost globální komunity MINI vůči elektromobilitě, na níž budeme moci optimálně reagovat i díky Oxfordu.“

MINI zrychluje cestu k plné elektrifikaci díky nové modelové řadě a   rozšířené výrobní síti.
Továrna MINI v Oxfordu v současné době vyrábí 3- a 5dveřové MINI, MINI Clubman a také elektrické MINI. Od roku 2024 se v továrně začne vyrábět nová generace 3- a 5dveřového MINI se spalovacími motory, stejně jako nové MINI Cabrio, k nimž se v roce 2026 připojí nové čistě elektrické vozy – třídveřové MINI Cooper a MINI Aceman.

Továrna dosáhne ve střednědobém horizontu výrobní kapacity přibližně 200 000 vozů ročně, přičemž zpočátku se budou na stejné výrobní lince vyrábět vozy se spalovacími motory i elektromobily na baterie. Od roku 2030 budou brány továrny v Oxfordu opouštět výhradně čistě elektrické modely MINI.

Za několik týdnů bude v továrně BMW Group v Lipsku zahájena výroba nového MINI Countryman. Tento zvětšený crossover MINI bude nabízen jak s čistě elektrickým pohonem, tak se spalovacími motory.

Výroba nové generace čistě elektrického třídveřového MINI Cooper a MINI Aceman bude zahájena v Číně. Nový výrobní závod ve městě Zhangjiagang v provincii Jiangsu vznikne na základě společného podniku se společností Great Wall Motor. Vývoz bude zahájen počátkem roku 2024.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba elektřiny: 15,03–14,09 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit