Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Hospodárný pohon a expresivní design: nové MINI Countryman C.

Off-roadový charakter je ve třetí generaci MINI Countryman umocněn zcela novým designem exteriéru. Inovativní materiály přispívají k příjemné atmosféře ve zvětšeném interiéru. Čtyři nové varianty výbavy nabízejí široké možnosti přizpůsobení.

MINI Countryman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. S uvedením nových modelů začalo MINI úrovně výkonů zážehových motorů pro MINI Countryman popisovat písmenem C pro základní variantu a písmenem S pro tu výkonnější. K dispozici je také vznětový motor. V modelu MINI Countryman C se kombinuje vysoká úroveň jízdního komfortu a prostornost s výkonným zážehovým tříválcem.

„Jako základní model kombinuje MINI Countryman C typické vlastnosti MINI, v podobě agility a potěšení z jízdy, s bohatou standardní výbavou,“ říká Stefanie Wurst, ředitelka značky MINI. 

Základní model s výkonem 125 kW/170 k zrychluje z 0 na 100 km/h za 8,3 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 212 km/h. Díky točivému momentu 280 Nm a technologii TwinPower Turbo má vůz potřebnou sílu a spontánnost a poskytuje potěšení z jízdy typické pro svoji značku. Integrovaná mild hybridní technika slouží k rekuperaci kinetické energie a při zrychlení pomáhá spalovacímu motoru elektromotorem o výkonu 14 kW. Tím se snižuje u modelu MINI Countryman C (kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–6,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 146–138 g/km podle WLTP) spotřeba paliva a množství produkovaných emisí.

Exteriér: puristický design s   nezaměnitelným výrazem.
Nové MINI Countryman je o 13 centimetrů delší a o 8 centimetrů vyšší než jeho předchůdce. Vzpřímená silueta s jasně definovanými plochami a přepracovaná osmiúhelníková maska chladiče přispívají k sebevědomému výrazu. Redukovaný design s jemnými hranami dodává vozu elegantní vzhled. Pro značku MINI typické krátké převisy podtrhují agilitu. Nepřehlédnutelné LED světlomety a zadní světla zvýrazňují design karoserie volitelnou světelnou grafikou.

Stylový a jednoduše navržený C-sloupek plynule navazuje na střechu vozu ve stejné barvě. Střešní ližiny v leskle černé barvě Piano Black jsou nyní součástí standardní výbavy a maximalizují přepravní možnosti tohoto crossoveru například střešním nosičem nebo střešním boxem MINI.

Na nerovných cestách zajišťuje dodatečnou bezpečnost a komfort světlá výška 202 mm a dynamicky naladěný podvozek. Pro nové MINI Countryman C jsou k dispozici kola z lehké slitiny v různých designech a průměrech od 17 do 21 palců.

Interiér: prostorný a všestranný s typickým komfortem MINI.
Prostorný interiér nového MINI Countryman pojme až pět dospělých osob. Díky panoramatické prosklené střeše je interiér navíc prosvětlený a poskytuje výhled do všech stran. Na standardně dodávaných sportovních sedadlech čalouněných vícebarevnou látkou se vzorem mají cestující o tři centimetry více prostorou na šířku v oblasti ramen a loktů. Sklon opěradel tří zadních sedadel lze nezávisle na sobě nastavovat v šesti polohách v rozsahu 12°. Posunutím zadního sedadla až o 13 cm vznikne vzadu větší prostor pro nohy nebo ještě více místa pro náklad. Díky sklopným opěradlům zadních sedadel dělených v poměru 40:20:40 lze objem zavazadlového prostoru snadno a flexibilně zvětšit ze 450 až na 1460 litrů.

Hlavním prvkem minimalistického designu interiéru je kulatý OLED displej o průměru 240 mm. Nový centrální přístroj s vysoce kvalitním skleněným povrchem umožňuje pohodlné a intuitivní ovládání všech informačních, zábavních a asistenčních systémů dotykem nebo hlasovými povely. Režimy MINI Experience mění vzhled a atmosféru interiéru kombinací grafiky displeje a vnitřního osvětlení a prostřednictvím repertoáru zvuků. Všechny jízdní funkce lze ovládat pomocí panelu s přepínači typického pro MINI.

Výbava Driving Assistant Plus vůbec poprvé dává MINI Countryman možnost částečně automatizované jízdy úrovně 2 na silnicích podobných dálnici. V rychlostech do 60 km/h mohou po její aktivaci řidiči sundat ruce z volantu za předpokladu, že i nadále pozorně sledují provoz a jsou připraveni kdykoli zasáhnout.

Čtyři možnosti výbavy pro individuální vyjádření.
Struktura nabídky nové rodiny MINI nabízí široké možnosti individualizace zásluhou nových výbav Essential, Classic, Favoured a JCW. V závislosti na výbavě jsou k dispozici různé barvy karoserie a střechy i rozmanité povrchové úpravy interiéru. Design nově navrženého C-sloupku se mění podle zvolené výbavy.

Zvláště výrazná výbava Favoured s kontrastní střechou a stříbrným rámečkem masky chladiče v provedení Vibrant Silver vytváří stylový kontrast k zelené barvě karoserie Smokey Green. Sebevědomý vzhled MINI Countryman C podtrhují 20palcová kola v aerodynamicky optimalizovaném dvoubarevném designu Windmill Spoke.

Interiér zdobí textilní povrch použitý na palubní desce i výplních dveří, na nichž vytváří působivý barevný přechod. Inovativní povrchový materiál byl vyroben z recyklovaného polyesteru pomocí speciálně vyvinutého procesu pletení a přispívá k příjemné atmosféře interiéru. Kromě vyhřívaného sportovního volantu má výbava Favoured perforovaná sportovní sedadla čalouněná materiálem Vescin. Jsou nabízena ve třech barvách s tradičním ozdobným prošíváním.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Countryman C (kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–6,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 146–138 g/km podle WLTP)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit