Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Modernizace výrobního programu BMW: jaro 2024.

+++ Zahájení prodeje třetí čistě elektrické varianty nového BMW řady 5 Sedan +++ Další varianty pohonu pro čistě elektrické BMW iX2, BMW X2 a BMW XM +++ Dálniční asistent je nyní k dispozici také pro BMW řady 7, BMW XM, BMW iX, BMW X5, BMW X6 a BMW X7 +++ Vylepšená integrace chytrých telefonů pro vozy s BMW Operačním systémem 9 a optimalizované zobrazení nabíjecích stanic +++ Rozšíření funkcí aplikace My BMW +++ Nové barvy karoserie pro vybrané modely +++

F39
·
G05
·
G06
·
G07
·
U10
·
i20
·
G09
·
BMW M automobily
·
BMW iX
·
BMW i
·
BMW i5
·
XM
·
X6
·
BMW iX2
·
X7
·
Řada 7
·
X5
·
X2
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Doplnění nabídky pohonných systémů a volitelné výbavy má od jara 2024 dále zvýšit atraktivitu a rozmanitost produktové nabídky BMW. Čistě elektrické modely BMW i5 Sedan a BMW iX2 budou od března 2024 k dispozici vždy s další variantou pohonného systému. Rozšířena byla také nabídka pohonných systémů pro BMW X2 a BMW XM. Inovativní dálniční asistent přinese vyšší úroveň komfortu na delších cestách do více modelových řad. Pro BMW řady 5 Sedan, BMW X2 a BMW iX2 budou nabízeny další laky karoserie. Zákazníci si budou moci manažerský sedan objednat s novými variantami koženého čalounění BMW Individual Merino.

Na jaře 2024 budou představeny také atraktivní novinky v oblasti digitálních služeb. Patří mezi ně snazší používání hlasové asistentky Siri (v rámci integrace telefonu Apple iPhone do vozů vybavených BMW Operačním systémem 9) a vylepšené zobrazování hodnocení nabíjecích stanic pro čistě elektrické a plug-in hybridní modely BMW. Pokračuje také neustálé rozšiřování nabídky funkcí aplikace My BMW.

BMW i5 xDrive40: třetí čistě elektrická varianta manažerského sedanu.
V březnu 2024 se v nabídce nového BMW řady 5 Sedan objeví třetí čistě elektrická varianta. Nové BMW i5 xDrive40 Sedan (spotřeba elektřiny, kombinovaná: 20,0–17,2 kWh/100 km v cyklu WLTP) má dvě integrované elektrické pohonné jednotky, na každé nápravě jednu, které společně produkují výkon až 290 kW/394 k a točivý moment 590 Nm. Díky takto řešenému elektrickému pohonu všech kol zrychlí BMW i5 xDrive40 Sedan z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy. Jeho maximální rychlost je omezena na 215 km/h.

Třetí čistě elektrická varianta nového manažerského sedanu má energii pro pohon uloženou ve vysokonapěťové baterii umístěné nízko v podlaze vozu. Baterie poskytuje 81,2 kWh využitelné energie. Kombinovaná nabíjecí jednotka vozu umožňuje nabíjení střídavým proudem o výkonu 11 kW a volitelně až výkonem 22 kW. Stejnosměrným proudem lze vůz nabíjet výkonem až 205 kW. To znamená, že dojezd BMW i5 xDrive40 Sedan se může během deseti minut rychlého nabíjení prodloužit o 156 kilometrů. Standardně dostupná funkce Plug & Charge Multi Contract umožňuje automatickou autentizaci vozu na veřejných nabíjecích místech s možností výběru smlouvy s konkrétním dodavatelem. Dojezd nového BMW i5 xDrive40 Sedan vypočítaný v cyklu WLTP činí 463 až 538 kilometrů.

Pro všechny modelové varianty nového BMW řady 5 Sedan lze od března 2024 objednávat další laky karoserie. Spektrum barev bude nově zahrnovat také varianty BMW Individual Frozen Portimao Blue (matná metalická modrá) a BMW Individual Malachite Green (metalická zelená). Současně bude tento manažerský sedan nabízen rovněž s dalšími mimořádně exkluzivními speciálními laky BMW Individual. BMW Individual v této oblasti přichází s přibližně 150 atraktivními odstíny (nemetalickými, metalickými a matnými). Všechny speciální laky BMW Individual vynikají působivou hloubkou barev a výjimečným leskem. Zákazníci se mohou na nabízené varianty určené pro nové BMW řady 5 Sedan podívat pomocí vizualizéru BMW Individual, který je přístupný prostřednictvím odkazu v konfigurátoru vozidla.

Připraveny jsou také nové varianty čalounění sedadel a dalších povrchů interiéru nového BMW řady 5 Sedan. V případě volitelných komfortních sedadel lze od března 2024 objednat rovněž kožené čalounění BMW Individual Merino ve dvoubarevných variantách Dark Violet/Atlas Grey (fialová/šedá) a Taupe Grey/Atlas Grey (tmavá/světlá šedá).

Nová základní varianta pro BMW iX2; uvedení BMW X2 xDrive20d na trh.
Současná modelová ofenziva BMW v oblasti elektromobility přináší další zpestření i do prémiového kompaktního segmentu. Nová základní varianta čistě elektrického BMW iX2 se začne prodávat v březnu 2024. Nové BMW iX2 eDrive20 (spotřeba elektřiny, kombinovaná: 16,9–17,2 kWh/100 km v cyklu WLTP) se vydává mimořádně hospodárnou cestou k zajištění lokálně bezemisní radosti z jízdy v kompaktním voze Sports Activity Coupé (SAC). Pohon zajišťuje elektromotor o výkonu 150 kW/204 k na přední nápravě, který zvládne sprint z 0 na 100 km/h za 8,6 s a v cyklu WLTP vykazuje dojezd 439–478 km. Jeho maximální rychlost je omezena na 170 km/h.

Vysokonapěťová baterie nového BMW iX2 eDrive20 nabízí 64,78 kWh využitelné energie a lze ji standardně nabíjet ze zdrojů střídavého proudu výkonem 11 kW a na přání až 22 kW. Nabíjení stejnosměrným proudem je možné výkonem až 130 kW. Díky mimořádně účinnému nabíjecímu softwaru a schopnosti prediktivního řízení teploty stačí pro doplnění značného množství energie pouze krátké zastávky. Za deset minut připojení k rychlonabíjecí stanici dokáže BMW iX2 eDrive20 získat dostatek energie na dalších 120 kilometrů jízdy. BMW iX2 eDrive20 je také standardně vybaveno pro využití funkce Plug & Charge Multi Contract.

Kromě nové základní varianty BMW iX2 přichází na trh i nové BMW X2 xDrive20d (spotřeba paliva, kombinovaná: 5,2–4,8 l/100 km; emise CO2, kombinované: 136–125 g/km v cyklu WLTP). Druhá vznětová varianta kompaktního SAC se vyznačuje rychlejšími reakcemi a vyšší účinností díky 48V mild hybridní technice. Její 2,0litrový čtyřválec je spojen s elektromotorem integrovaným v sedmistupňové dvouspojkové převodovce Steptronic, které slouží jako startér a generátor, je umístěný přímo na klikovém hřídeli a dokáže vznětovému motoru pomáhat nebo rekuperuje kinetickou energii. Pohonný systém dosahuje maximálního výkonu 120 kW/163 k (kombinace spalovacího motoru o výkonu 110 kW/150 k a elektromotoru o výkonu až 14 kW/19 k) a maximálního točivého momentu 400 Nm (kombinace 360 Nm spalovacího motoru a 55 Nm elektromotoru), které na vozovku přenáší inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive. BMW X2 xDrive20d zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,6 sekundy. Maximální rychlost je 207 km/h.

Od března 2024 budou všechny modelové varianty nového BMW X2 a nového BMW iX2 k dispozici také s rozšířenou nabídkou laků karoserie. Novinkou v nabídce je matně černý metalický lak Frozen Black.

BMW XM 50e: vysoký výkon s maximální účinností.
Jako nejnovější varianta vůbec prvního elektrifikovaného vysokovýkonného modelu od BMW M GmbH nové BMW XM 50e (spotřeba paliva, kombinovaná: 1,7–1,3 l/100 km; spotřeba elektřiny, kombinovaná: 32,2–31,5 kWh/100 km; emise CO2, kombinované: 37–30 g/km podle WLTP) spojuje charakteristickou M dynamiku, extrovertní design a progresivní luxus interiéru s maximální efektivitou. Jeho hnací soustava M HYBRID je složena ze zážehového řadového 6válce a elektromotoru integrovaného spolu s výkonovou elektronikou do samočinné osmistupňové převodovky Steptronic Sport. Tato kombinace poskytuje systémový výkon 350 kW/476 k (vyvinutý kombinací spalovacího motoru o výkonu 230 kW/313 k a elektromotoru o výkonu 145 kW/197 k) a maximální systémový točivý moment 700 Nm (vyvinutý kombinací 450 Nm spalovacího motoru a 280 Nm elektromotoru.

Nejnovější verze spalovacího motoru o objemu 3,0 litru použitého v BMW XM 50e vděčí za svůj mimořádný výkon kromě jiného práci v Millerovu cyklu, kombinaci přímého a nepřímého vstřikování, sběrnému výfukovému potrubí integrovanému do hlavy válců a elektricky regulovanému proměnnému časování vačkových hřídelů VANOS. Elektromotor je s hlavním hřídelem spojen BMW patentovaným redukovaným převodem, který umožňuje zvýšit efektivní točivý moment elektromotoru na vstupu do převodovky na 450 Nm. Maximální rychlost vysokovýkonného modelu, který je vybaven systémem pohonu všech kol M xDrive, je elektronicky omezena na 250 km/h. Díky elektrickému dojezdu 77–83 km v cyklu WLTP dokáže BMW XM 50e ujet velkou část každodenní porce kilometrů, například v centrech měst, s nulovými lokálními emisemi. V čistě elektrickém režimu může vůz dosáhnout rychlosti až 140 km/h. 

Nejhospodárnější verze nového hnacího systému M HYBRID se opírá o mimořádně výrazný a nezaměnitelný vzhled tohoto vysokovýkonného modelu v segmentu Sports Activity Vehicle. Novou verzi od ostatních z hlediska designu odlišuje například černá ozdobná lišta na bocích, rámeček masky BMW ve tvaru ledvinek a ozdobné prvky kolem zadního difuzoru v provedení matný chrom, leskle černé obložení koncovek výfuku a stříbrný rámeček označení modelu. Zákazníci, kteří si přejí dodat interiéru svého nového BMW XM 50e mimořádně osobitý nádech, si mohou objednat například exkluzivní kůži Vintage pro horní část palubní desky a výplně dveří. Interiér se ale i ve standardním provedení vyznačuje jedinečnou kombinací moderního sportovního stylu a extravagantního luxusu, který je tvořen M specifickou palubní deskou, M multifunkčními sedadly, trojrozměrným obložením čalounění a zadními sedadly M Lounge ve stylu salónku. 

Dálniční asistent: inovativní funkce úrovně 2 pro více modelů.
Pohodové cestování na dlouhé vzdálenosti a působivý zážitek z poloautomatické jízdy: to jsou speciality Dálničního asistentu, který debutoval v novém BMW řady 5 Sedan a nyní je k dispozici i pro další modely BMW z aktuální nabídky.

Jako doplňková funkce asistenta řízení a udržování v jízdním pruhu, které jsou součástí volitelné výbavy Driving Assistant Professional, nabízí Dálniční asistent na silnicích se stavebně oddělenými jízdními pruhy do rychlosti 135 km/h funkce automatického udržování rychlosti a vzdálenosti, a také řízení vozu. Řidič může po aktivaci tohoto systému sundat ruce z volantu a dát je do pohodlné polohy za předpokladu, že i nadále bude věnovat pozornost dění na silnici a bude kdykoli připraven opět převzít řízení. Tato funkce poloautomatické jízdy úrovně 2, jak je definována organizací SAE (Society of Automotive Engineers), bude od jara 2024 k dispozici také pro luxusní sedan BMW řady 7, BMW iX, BMW XM, BMW X5, BMW X6 a BMW X7.

Aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu s potvrzováním změny jízdního pruhu pohledem, který je součástí nového dálničního asistenta, přidává další úroveň zážitku z poloautomatické jízdy. Jakmile to dopravní situace dovolí, je vůz schopen například automaticky provést předjížděcí manévr, a to jak z pohledu řízení, tak regulace rychlosti. Řidič má nyní poprvé možnost zahájit tento manévr pouhým pohledem do vnějšího zrcátka, kterým změnu potvrdí.

Nové digitální služby, aplikace My BMW s dalšími funkcemi.
Mezi digitální služby, které budou poprvé k dispozici od jara 2024, patří rozšířená integrace chytrých telefonů pro vozy vybavené BMW Operačním systémem 9. Ta umožní aktivovat hlasového asistenta Siri pro Apple iPhone přímo hlasovým příkazem bez nutnosti stisknout tlačítko pro jeho aktivaci ovládání. Cloudový navigační systém BMW Maps se nyní může pochlubit vylepšeným zobrazováním informací o nabíjecích stanicích. Dostupné obrázky a hodnocení se zobrazují jak v seznamu výsledků vyhledávání, tak v detailním zobrazení. Hodnocení nabíjecích stanic se nyní zobrazuje přehledně na stupnici od nuly do pěti hvězdiček. 

V mnoha evropských zemích umožňuje ovládací systém BMW iDrive různých současných modelů BMW digitální placení parkovného a v Německu také placení paliva přímo z automobilu. Stejně jako v případě platby parkovného se k tomu využívají informace o kreditní kartě, předem uložené v aplikacích vozu.

Jako univerzální digitální rozhraní pro výměnu dat mezi zákazníkem a jeho vozem nabízí aplikace My BMW stále se rozšiřující množství funkcí. Od jara 2024 bude do aplikace My BMW pro vozy s BMW Operačními systémy 8, 8.5 a 9 integrován Komfortní přístupový systém s BMW Digitálním klíčem Plus. Kromě toho bylo nově navrženo zobrazení mapy pro výběr cílů navigace importovaných do vozu. Tím se také zlepšila funkce vyhledávání a přehlednost nejrelevantnějšího obsahu. Mapové a naváděcí funkce budou v budoucnu navrhovány na základě aktuálního kontextu vozu nebo uživatele.

V neposlední řadě bude do menu Moje cesty v aplikaci My BMW přidána také nová funkce Analýza elektromobility. Na základě jízdního chování zákazníka tato funkce navrhne pro něj nejvhodnější model BMW s čistě elektrickým pohonem. Tato doporučení mají pomoci vzbudit zájem uživatelů vozů se spalovacím motorem k přechodu na model poháněný elektřinou.

 

 

 

 

Přehled novinek výrobního programu BMW od jara 2024*

BMW řady 5

Výkon
(kW/k)

Spotřeba WLTP (kWh/100 km)

Emise CO2
WLTP (g/km)

BMW i5 xDrive40

290/394

20,0–17,2

0

 

BMW iX2

Výkon
(kW/k)

Spotřeba WLTP (kWh/100 km)

Emise CO2
WLTP (g/km)

BMW iX2 eDrive20

150/204

16,9–15,3

0

 

 

 

 

BMW X2

Výkon
(kW/k)

Spotřeba WLTP (l/100 km)

Emise CO2
WLTP (g/km)

BMW X2 xDrive20d

120/163

5,2–4,8

136–125

 

BMW XM

Výkon
(kW/k)

Spotřeba WLTP (l/100 km)

Emise CO2
WLTP (g/km)

BMW XM 50e

350/476

1,7–1,3

37–30

     

 

*Všechny nové modely se začnou vyrábět v březnu 2024.

Všechny hodnoty spotřeby paliva/elektřiny a emisí CO2 jsou předběžné.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX M60: Kombinovaná spotřeba elektřiny:  24,5–21,9 kWh/100 km podle WLTP; emise CO2: 0 g/km.

BMW iX xDrive40: Kombinovaná spotřeba elektřiny: 21,0–19,3 kWh/100km WLTP; emise CO2 combined: 0 g/km.

BMW iX xDrive50: Kombinovaná spotřeba elektřiny: 21,4–19,8 kWh/100km WLTP; emise CO2 combined: 0 g/km.

BMW iX2xDrive30: Kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 17,7–16,3 kWh/100 km, Dojezd: 417–449 km podle WLTP.

BMW X2 sDrive20i: Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 6,5–6,0 l/100 km, emise CO2, kombinované podle WLTP: 148–136 g/km.

BMW X2 sDrive18d: Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 5,5–5,1 l/100 km, emise CO2, kombinované podle WLTP: 145–133 g/km.

BMW X2 M35i xDrive: Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 8,0–7,7 l/100 km, emise CO2, kombinované podle WLTP: 181–174 g/km.

BMW X5 xDrive50e: Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 1,1–0,8 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: 27,0–22,9 kWh/100 km; emise CO2: 26–18 g/km podle WLTP. 

BMW X5 M60i xDrive: Kombinovaná spotřeba paliva: 12,5–11,5 l/100 km; emise CO2: 283–261 g/km podle WLTP.

BMW X5 xDrive40i: Kombinovaná spotřeba paliva: 9,9–8,5 l/100 km; emise CO2: 224–193 g/km podle WLTP.

BMW X5 xDrive30d: Kombinovaná spotřeba paliva: 8,2–7,1 l/100 km; emise CO2: 215–186 g/km podle WLTP.

BMW X6 M60i xDrive: Kombinovaná spotřeba paliva: 12,3–11,4 l/ 100 km; emise CO2: 279–258 g/km podle WLTP.

BMW X6 xDrive40i: Kombinovaná spotřeba paliva: 9,6–8,5 l/100 km; emise CO2: 218–192 g/km podle WLTP.  

BMW X6 xDrive30d: Kombinovaná spotřeba paliva: 7,9–7,0 l/100 km; emise CO2: 208–184 g/km podle WLTP.

BMW X7 xDrive40i: Kombinovaná spotřeba paliva: 10,6–9,6 l/100 km; emise CO2, kombinované: 240–217 g/km (WLTP).

BMW X7 M60i xDrive: Kombinovaná spotřeba paliva: 12,9–12,1 l/100 km; emise CO2, combined: 292–274 g/km (WLTP).

BMW X7 xDrive40d: Kombinovaná spotřeba paliva: 8,6–7,7 l/100 km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit