Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW R 1300 GS je Motocyklem roku 2024 v České republice a BMW M 1000 XR vyhrálo v kategorii silničních sportovních motocyklů.

BMW R 1300 GS je Motocyklem roku 2024 a BMW M 1000 XR je nejlepším silničním sportovním motocyklem v ČR. BMW tak zvítězilo celkem ve dvou kategoriích ankety Motocykl roku 2024.

Ocenění produktu a designu
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 1,25 MB)
  
Photos(48x, 89,47 MB)

Praha. BMW Motorrad slavilo triumf ve dvou z šesti kategorií tradiční ankety Motocykl roku 2024. V kategorii silničních sportovních motocyklů zvítězilo BMW M 1000 XR. BMW M 1000 XR je již třetím členem rodiny M s unikátním motocyklem vybaveným řadovým čtyřválcovým motorem s výkonem 201 koní a maximální rychlostí 275 km/h, díky čemuž drží titul nejrychlejšího sériově vyráběného crossoveru na světě. Absolutním vítězem se stalo nové BMW R 1300 GS. Vyšší výkon, nižší hmotnost, vylepšená ergonomie a více prvků standardní i volitelné výbavy – právě to jsou klíčové prvky nového BMW R 1300 GS.

Do letošního hlasování ankety Motocykl roku bylo nominováno celkem 49 motocyklů v 6 kategoriích a volilo 10 171 hlasujících.

Na výstavě Motosalon 2024 byly na stánku BMW Motorrad k vidění oba vítězné modely včetně dalších 23 motocyklů BMW. Široká veřejnost měla možnost si vítězný motocykl BMW R 1300 GS vyzkoušet v pavilonu G1 pod vedením instruktorů z motoškoly Přijďte se projet.

„GS je legendou více než čtyři desetiletí a letošní anketa Motocykl roku, ve které měla možnost hlasovat jak odborná porota, tak široká veřejnost, potvrdila, že nový model R 1300 GS se stal další generací GS, která je šampionem ve svém segmentu. Moc si vážíme všech hlasů odborné poroty i veřejnosti pro BMW Motorrad,“ říká Petr Krajča, BMW Motorrad Manager.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

Munich. Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit