Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW ///M Day 2024: rekordní účast okořenilo mnoho novinek ze světa BMW M.

+++ Na osmý ročník srazu BMW ///M Day přijelo 331 vozů BMW M a M Performance +++ Autodrom Most na Velký pátek zaplavily zástupy fanoušků BMW M +++ Prezentace doplňků BMW M Performance Parts v čele s koly s centrální maticí +++ Motocykl BMW M 1000 XR +++

Autosalony
·
BMW M automobily
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 219,16 KB)
  
Photos(26x, 219,26 MB)

Most. Na Velký pátek to bylo na Autodromu v Mostě opravdu velké. Na tradiční jarní sraz – BMW ///M Day – přijel rekordní počet majitelů vozů BMW M a jejich příznivců, kteří zaplnili všechny odstavné plochy v paddocku. Osmý ročník tak vytvořil český rekord v počtu vozů BMW M a BMW M Performance na jednom místě. Celkem pořadatelský Czech M Club přivítal 331 vozů, na něž se přišlo podívat více než 1400 návštěvníků. Spanilé jízdy po okruhu se nakonec zúčastnilo 254 automobilů a trojice motocyklů BMW M. K vidění byla jak takřka kompletní aktuální nabídka modelů BMW M, tak také vozy z dob nedávno i dávno minulých. Byly zde všechny generace BMW M3/M4 a BMW M6, ale také většina BMW M5, včetně variant BMW M5 CS. Ukázalo se zde stále neokoukané BMW Z3 M Coupé, ale také BMW 1 M Coupé. Majitelé na sraz přivezli jak vozy v původním stavu, tak s různými typy úprav. Jejich efektivitu si pak mohli vyzkoušet také při jízdách po závodní trati, při nichž bylo k dispozici i měření časů. Do světa skutečných závodních vozů umožnil nahlédnout stánek společnosti Šenkýř Motorsport, který přivezl své žluté BMW M4 GT3. 

Protože si BMW Group Česká republika váží nadšení a zájmu o své vozy BMW M, byla hlavním partnerem tohoto srazu. V jejích boxových stáních tak byly připraveny dva vozy BMW M, kompletně vybavené příslušenstvím z programu BMW M Performance Parts. Jak BMW M2, tak BMW M3 Touring byly vybaveny nejen sadou karbonových doplňků karoserie, ale především loni představenými koly s centrálními maticemi. Hned opodál byly připraveny nejnovější M motocykly BMW, včetně nejnovějšího BMW M 1000 XR. Pozornost zde budila také flotila šesti M Performance variant BMW řady 7/i7, které se vyznačovaly fascinujícími barevnými kombinacemi od BMW Individual.

Mimořádný zájem účastníků, ale i diváků o 8. ročník srazu BMW ///M Day zajistil nejen rekordní účast, ale také znamenal vyčerpání kapacity Autodromu Most. Pro příští rok se tedy plánuje přesun na Masarykův okruh do Brna a rozšíření na dvoudenní ///M Festival.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit