Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW ///M Day 2024: rekordní účast okořenilo mnoho novinek ze světa BMW M.

+++ Na osmý ročník srazu BMW ///M Day přijelo 331 vozů BMW M a M Performance +++ Autodrom Most na Velký pátek zaplavily zástupy fanoušků BMW M +++ Prezentace doplňků BMW M Performance Parts v čele s koly s centrální maticí +++ Motocykl BMW M 1000 XR +++

Autosalony
·
BMW M automobily
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Most. Na Velký pátek to bylo na Autodromu v Mostě opravdu velké. Na tradiční jarní sraz – BMW ///M Day – přijel rekordní počet majitelů vozů BMW M a jejich příznivců, kteří zaplnili všechny odstavné plochy v paddocku. Osmý ročník tak vytvořil český rekord v počtu vozů BMW M a BMW M Performance na jednom místě. Celkem pořadatelský Czech M Club přivítal 331 vozů, na něž se přišlo podívat více než 1400 návštěvníků. Spanilé jízdy po okruhu se nakonec zúčastnilo 254 automobilů a trojice motocyklů BMW M. K vidění byla jak takřka kompletní aktuální nabídka modelů BMW M, tak také vozy z dob nedávno i dávno minulých. Byly zde všechny generace BMW M3/M4 a BMW M6, ale také většina BMW M5, včetně variant BMW M5 CS. Ukázalo se zde stále neokoukané BMW Z3 M Coupé, ale také BMW 1 M Coupé. Majitelé na sraz přivezli jak vozy v původním stavu, tak s různými typy úprav. Jejich efektivitu si pak mohli vyzkoušet také při jízdách po závodní trati, při nichž bylo k dispozici i měření časů. Do světa skutečných závodních vozů umožnil nahlédnout stánek společnosti Šenkýř Motorsport, který přivezl své žluté BMW M4 GT3. 

Protože si BMW Group Česká republika váží nadšení a zájmu o své vozy BMW M, byla hlavním partnerem tohoto srazu. V jejích boxových stáních tak byly připraveny dva vozy BMW M, kompletně vybavené příslušenstvím z programu BMW M Performance Parts. Jak BMW M2, tak BMW M3 Touring byly vybaveny nejen sadou karbonových doplňků karoserie, ale především loni představenými koly s centrálními maticemi. Hned opodál byly připraveny nejnovější M motocykly BMW, včetně nejnovějšího BMW M 1000 XR. Pozornost zde budila také flotila šesti M Performance variant BMW řady 7/i7, které se vyznačovaly fascinujícími barevnými kombinacemi od BMW Individual.

Mimořádný zájem účastníků, ale i diváků o 8. ročník srazu BMW ///M Day zajistil nejen rekordní účast, ale také znamenal vyčerpání kapacity Autodromu Most. Pro příští rok se tedy plánuje přesun na Masarykův okruh do Brna a rozšíření na dvoudenní ///M Festival.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit