Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group a Rimac Technology se dohodly na dlouhodobém partnerství.

+++ Přední prémiový výrobce a mladá technologicky zaměřená společnost se dohodly na dlouhodobé strategické spolupráci v oblasti technologie čistě elektrického pohonu +++ Jejich společným cílem je vytvořit inovativní řešení pro vysokonapěťové baterie v budoucích generacích vozidel +++

Rimac Technology
·
Technologie
·
Výroba a recyklace
·
Electrification
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov/Záhřeb. BMW Group a společnost Rimac Technology se sídlem nedaleko chorvatského Záhřebu oficiálně oznámily uzavření dlouhodobého partnerství. Cílem spolupráce je společný vývoj inovativních řešení a výroba v oblasti vysokonapěťových baterií pro bateriová elektrická vozidla. Výsledky budou využity v budoucí produktové řadě BMW Group – v modelech plánovaných na druhou polovinu 20. let tohoto století.

Silné stránky a odborné znalosti obou společností se vzájemně produktivně doplňují. Cílem strategie elektrifikace BMW Group je dále rozvíjet své vedoucí postavení v oblasti prémiové elektromobility. Ještě před rokem 2030 budou vozidla na baterie tvořit více než polovinu celosvětového prodeje společnosti. BMW Group do tohoto partnerství přináší zkušenosti s bateriemi a elektrickými pohonnými systémy nashromážděné za více než 15 let.

Jako nedílná součást skupiny Rimac Group vystupuje Rimac Technology jako přímý dodavatel úrovně Tier 1 specializující se na elektrifikaci v automobilovém průmyslu. Její portfolio se skládá z vysokonapěťových baterií, náprav s elektrickým pohonem a také z elektronických a softwarových řešení. Výrobky společnosti Rimac Technology jsou navrhovány, konstruovány a vyráběny přímo vlastními silami společnosti a vyznačují se pokrokovými technologiemi s vysokou mírou přizpůsobení. Dlouhodobé partnerství s BMW Group je známkou přechodu společnosti Rimac Technology z dodavatele vysoce výkonných specializovaných řešení na velkosériového dodavatele úrovně Tier 1. Díky postupnému růstu společnosti, včetně otevření kampusu Rimac, je Rimac Technology připravena dodávat rozsáhlé projekty na nejvyšší automobilové úrovni.

Další podrobnosti o tom, jakou podobu bude mít strategické spojení, stejně jako o jeho rozsahu a obsahu, zveřejní oba partneři později. 

Odděleně od nové strategické spolupráce se BMW Group připravuje na uvedení své nové modelové řady Neue Klasse, jejíž první model bude uveden na trh v roce 2025. Příchod modelů Neue Klasse bude zároveň znamenat premiéru šesté generace technologie BMW eDrive, která přinese další významný skok vpřed ve všech pro zákazníky relevantních atributech, jako je dojezd a doba nabíjení.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit