Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW i4 a nové BMW řady 4 Gran Coupé.

V příloze je detailní tisková zpráva o modernizaci BMW i4 a BMW řady 4 Gran Coupé, které se začnou vyrábět v červenci 2024.

G26
·
BMW i
·
Gran Coupé
·
Řada 4
·
BMW i4
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

V otázkách estetiky, radosti z jízdy, elektrifikace a digitalizace byly tyto vozy již dříve průkopníky v rámci prémiových vozů střední třídy. Nyní nové BMW i4 a nové BMW řady 4 Gran Coupé dále posilují toto své jedinečné postavení cílenými vylepšeními ve všech výše uvedených oblastech. Čistě elektrické BMW i4 i nadále nabízí lokálně bezemisní mobilitu v charakteristickém stylu značky a jeho nabídka se nyní rozrostla o čtvrtou variantu. Stejně jako verze nového BMW řady 4 Gran Coupé poháněné spalovacím motorem podtrhuje i BMW i4 svou sportovní eleganci precizně upraveným designem. Vizuální dojem obou modelů dále zdůrazňují nové barvy karoserie a kola z lehké slitiny, obzvláště výrazné přední světlomety a zadní laserová světla, která jsou nyní k dispozici jako volitelná výbava.

BMW Prohnutý displej v interiéru nového BMW i4 a nového BMW řady 4 Gran Coupé je ideálním základem pro nejnovější evoluci ovládacího systému BMW iDrive s funkcí rychlého přístupu QuickSelect, pracujícího na základě BMW Operačního systému 8.5. Displej a ovládací systém lze pro navigační systém BMW Maps volitelně doplnit funkcí zobrazení rozšířené reality Augmented View. Kromě toho přináší do prémiové atmosféry všech modelových variant modernější atmosféru upravená palubní deska a nové varianty volantů, obložení interiéru a čalounění. 

Nové BMW i4 a nové BMW řady 4 Gran Coupé se budou vyrábět v domovském závodě BMW Group v Mnichově, jehož přeměna na výrobní závod zaměřený výhradně na plně elektrické modely je díky značným investicím v plném proudu. Celosvětové uvedení nového BMW i4 a nového BMW řady 4 Gran Coupé na trh bude zahájeno v červenci 2024. Nejdůležitějšími prodejními trhy pro oba modely jsou USA, Německo, Velká Británie a Čína.

BMW i4: úspěšný a pokrokový vůz s flexibilní architekturou pohonného systému.
Světová premiéra BMW i4 v roce 2021 přinesla čistě elektrický pohon do jádra nabídky značky BMW. Model i4 byl prvním prémiovým automobilem střední třídy, který nabídl charakteristický design, kvalitu materiálů a techniku, stejně jako individualizaci a intuitivní ovládání spolu s lokálně bezemisním pohonem.

Nad všemi soupeři navíc BMW i4 vyniká výjimečným celkovým sladěním svých vlastností. Jeho propracovaný podvozek, který je naladěný přesně podle koncepce vozu a charakteristik elektrického pohonu, vytváří emocionálně přitažlivé zážitky z jízdy v typickém stylu značky BMW. Odborné znalosti BMW Group a desetiletí zkušeností s vývojem extrémně sportovních prémiových vozů se projevují v integraci všech systémů řízení hnacího ústrojí a podvozku a jsou zárukou dokonalé ovladatelnosti a stability BMW i4. Extrémně dynamické zrychlení probíhá s výjimečnou trakcí a směrovou stabilitou, zatímco precizní ovladatelnost vozu až k jeho limitům zvyšuje agilitu a dynamiku v zatáčkách. Radost z jízdy během cest na dlouhé vzdálenosti zvyšuje vysoká úroveň jízdního a akustického komfortu.

BMW i4 se zásluhou své celkové koncepce, kombinující podmanivou radost z jízdy a čistě elektrický pohon, postavilo do čela elektrické ofenzivy BMW Group. V roce 2023 se s prodejem více než 83 000 kusů jednalo o nejúspěšnější elektrický vůz společnosti. V poslední době se čistě elektrické varianty BMW řady 4 Gran Coupé podílely na jejích celkových prodejích přibližně dvěma třetinami. BMW i4 působilo také jako hnací síla transformace BMW M GmbH na společnost zabývající se elektromobilitou; nejvýše postavená varianta BMW i4 M50 xDrive se v letech 2022 a 2023 stala nejprodávanějším modelem BMW M.

Úspěch BMW i4 v Evropě také sehrál významnou roli v tom, že BMW Group se v roce 2023 opět podařilo snížit emise CO2 svého vozového parku. Předběžná hodnota 102,1 g/km v cyklu WLTP byla výrazně nižší než cíl Evropské unie 128,5 g/km. To ve srovnání s rokem 2022 znamená snížení flotilových emisí CO2 o 2,8 %.

Inovativní koncepce pomáhá značce vytvářet silnou image.
BMW již deset let udává v prémiové střední třídě směr svým vozem s karoserií ve stylu Gran Coupé. Doplnění modelové řady BMW řady 4 o vůz kombinující praktičnost a jízdní komfort sedanu se sportovními schopnostmi a elegancí kupé okamžitě přilákalo další skupiny zákazníků, kteří v této třídě hledali pro BMW typickou radost z jízdy. A druhá generace BMW řady 4 Gran Coupé i díky ještě osobitějšímu designu posunula svou exkluzivitu o další stupínek výš. Její progresivní status se odráží také ve flexibilní architektuře pohonného systému, která nyní v tomto typu karoserie umožňuje i výrobu plně elektrických variant. 

Druhá generace BMW řady 4 Gran Coupé opět spojuje plynulé linie a protáhlé proporce exteriéru s působivou praktičností interiéru. Čtyři dveře, tři sedadla vzadu a velké, vysoko se otevírající víko zavazadlového prostoru zlepšují každodenní využitelnost. Objem zavazadlového prostoru lze podle potřeby zvětšit ze 470 na maximálních 1290 litrů. Tyto údaje platí jak pro zážehové a vznětové varianty BMW řady 4 Gran Coupé, tak pro BMW i4.

Gran Coupé je zdaleka nejúspěšnější karosářskou variantou v nabídce BMW řady 4. V roce 2023 tvořily modely BMW řady 4 Gran Coupé a BMW i4 více než 70 % jejích prodejů.

 

V příloze je kompletní tisková zpráva s dalšími podrobnostmi.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i4: 

kombinovaně WLTP: spotřeba elektřiny: 19,4-15,1 kWh/100km; emise CO2: 0 g/km; CO2 emisní třída: A; dojezd 386-600 km 

 

BMW řady 4 Gran Coupé:

kombinovaně WLTP: spotřeba paliva: 8,7-4,9 l/100km; emise CO2: 199-130 g/km; CO2 emisní třída: D-G 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit