Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Česká republika partnerem Oldtimer Expressu.

+++ Vytrvalostní jízda českých veteránů odstartuje 4. května +++ Účastníky čeká cesta dlouhá přes 2500 kilometrů z Prahy do Atén +++

Autosalony
·
Lifestyle
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Downloads.

  
Attachments(1x, 118,41 KB)
  
Photos(11x, 34,52 MB)

Praha.  Druhý ročník vytrvalostní jízdy českých veteránů odstartuje v sobotu 4. května od Národního technického muzea v Praze a BMW se jej zúčastní jako partner. Celkem 43 posádek za 5 dní urazí více než 2500 kilometrů a navštíví 7 zemí (Česká republika, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Černá Hora, Albánie, Řecko). Startovní listina je „vydatně“ obsazena vozy BMW i MINI. Startovní rošt se pyšní například BMW 327 Cabriolet z roku 1941, BMW 3.0 CS z roku 1971 nebo MINI Cooper z roku 1994.

Diváci se na startu kromě historických strojů mohou těšit na pětinásobného vítěze 24 hodin Le Mans a jezdce formule 1 Emanuela Pirra, na čerstvou držitelku Ceny Elišky Junkové, česko-slovenskou závodnici Katarínu Kývalovou, nebo na Gregoria Lavillu, bývalého motocyklového závodníka a šéfa světového šampionátu WorldSBK. Pro návštěvníky je připraven i doprovodný program, například soutěž o vstupenky na Mistrovství světa superbiků nebo tankovací kartu s kreditem 10 000 korun. Slavnostní start prvního vozu je u Národního technického muzea v Praze naplánován na 7:30.

O Oldtimer Expressu.
Oldtimer Express je vytrvalostní jízda českých veteránů, která během pěti dnů překoná skoro 2500 km a doputuje až do Atén. Účastníky čeká nabitých pět etap, které je provedou rakouskými a slovinskými Alpami, jadranským pobřežím, Černou Horou, Albánií a samozřejmě Řeckem. Připraveno je několik zajímavých zastávek, jednou z nich bude soutěžní jízda pravidelnosti na závodním okruhu Grobnik v chorvatské Rijece. Závěrečnou etapu pak posádky zakončí v Aténách na starověkém stadionu Panathinaiko. Velkolepý stadion postavený v roce 556 př. n. l. z bílého mramoru se stal v roce 1896 dějištěm I. novodobých olympijských her a pojme až 80 000 lidí. V Aténách závod vyvrcholí slavnostním vyhlášením a společným galavečerem.

Diváci a fanoušci jsou srdečně zváni na slavnostní start. Více informací najdete na www.oldtimer-car.cz/oldtimer-express.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit