Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Concept Skytop: spojení síly, preciznosti a řemeslného mistrovství v otevřeném dvoumístném voze navrženém pro cestování v luxusu.

+++ Jedinečný a exotický automobilový design +++ Kombinace špičkové estetiky a dynamiky +++ Odkazy na historické modely BMW Z8 a BMW 503 +++

BMW Group Design
·
Společnost
·
BMW Design
·
Design, koncepty a studie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

Steven Woerns
BMW Group

Downloads.

  
Attachments(1x, 192,67 KB)
  
Photos(74x, 660,53 MB)

Mnichov/Cernobbio. BMW Group na letošní Concorso d'Eleganza Villa d'Este, každoroční přehlídce krásy historických automobilů a motocyklů konané na březích jezera Como, přiveze mimořádně elegantní a jedinečný automobil v podobě designové studie BMW Concept Skytop. Otevřený dvoumístný automobil připomíná do detailů propracovanou skulpturu oplývající sportovní elegancí, která působivě doplňuje jeho sportovní a svalnatý vzhled. Interiér a exteriér tohoto konceptu se vyznačují teplými monochromatickými barvami, v nichž se snoubí exkluzivní materiály s tradičním řemeslným zpracováním.

„BMW Concept Skytop je opravdu jedinečnou exotickou designovou studií v duchu tradice Concorso d'Eleganza Villa d'Este,“ uvádí Adrian van Hooydonk, šéfdesignér BMW Group. „Nabízí kombinaci jízdní dynamiky a elegance té nejvyšší úrovně, srovnatelnou se svými historickými předchůdci, jako jsou BMW Z8 nebo BMW 503.“ 

Sportovní proporce, organická karoserie.
Exteriér vozu BMW Concept Skytop je navržen tak, aby podněcoval touhu po cestování. Jeho napjaté muskulaturní plochy vymezuje několik precizně vedených linií směřujících do zadní části automobilu. Konvenční kliky nahrazují do horních části dveří diskrétně integrovaná křidélka. Jedinečný vzhled dále umocňují kola z lehké slitiny s precizně tvarovanými paprsky. 

Při pohledu z ptačí perspektivy zaujme výrazná široká kapota, ikonická přední část BMW připomínající žraloka s podsvícenou maskou chladiče ve tvaru ledvinek a seseknutá záď. Pečlivě vybrané odkazy na legendární roadster BMW Z8 jsou ihned zřejmé. Obzvláště nápadný je výrazný prolis, který se táhne od kapoty přes interiér až k hliníkové liště umístěné na víku zavazadlového prostoru a zdůrazňuje celkově dynamickou siluetu vozu. 

Harmonický design světlometů slučuje velmi složité detaily do jednoho celku. LED jednotky usazené na frézovaných hliníkových úchytech byly vyvinuty speciálně pro BMW Concept Skytop a vyznačují se nejnovější technologií a působivým designem; jde o nejtenčí automobilové světlomety na světě. Díky čistému a minimalistickému designu jsou všechny světelné funkce soustředěny do jednoho prostoru. Tenká a precizně tvarovaná zadní světla skvěle ladí s celkovým pojetím BMW Concept Skytop. 

Kůží potažený ochranný rám za dvojicí sedadel vozu BMW Concept Skytop doplňují ploutvičky na B-sloupcích a zcela stahovací zadní okno. Dva odnímatelné střešní díly, rovněž potažené kůží, lze uložit do speciální úložné schránky v zavazadlovém prostoru.

Barevná kombinace vytváří plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem, a to bez ohledu na to, zda je střecha otevřená nebo zavřená. V zadní části se červenohnědý odstín střechy postupně mění ve stříbrnou barvu s chromovým odleskem, použitou na karoserii. Technicky náročný barevný přechod byl vytvořen zkušeným lakýrnickým mistrem v továrně BMW Group v Dingolfingu.

Interiér zdobí kožené povrchy ve stylu kvalitních kožených polobotek. 
Kožená sedadla v interiéru se vyznačují detaily ve stylu kvalitních kožených polobotek. Červenohnědý odstín těchto povrchů vytváří jednotné barevné schéma, které dodává celému interiéru nádech luxusu a prostornosti. K celkovému dojmu přispívají umně zakomponované křišťálové prvky. Povrchy interiéru vozu BMW Concept Skytop byly zhotoveny v tradiční kožedělné dílně továrny BMW Group v Dingolfingu.

Podobnost s BMW Z8 je evidentní také u motoru. Stejně jako legendární roadster je i BMW Concept Skytop vybaveno nejvýkonnějším motorem V8, jaký má BMW ve svém portfoliu pohonných jednotek.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit