Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Oliver Zipse byl jmenován novým Předsedou představenstva BMW AG

Oliver Zipse se ujme nové role Předsedy představenstva BMW AG 16. srpna 2019. Dozorčí rada společnosti se na tom usnesla 18. července na své schůzi ve Spartanburgu v americké Jižní Karolíně. Zipse nahradí v této funkci Haralda Krügera, který počátkem července informoval dozorčí radu, že nebude usilovat o další zvolení do čela společnosti.

Společnost
·
Korporátní finance, fakta a čísla
·
Lidé
·
Členové představenstva BMW Group
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~112,84 KB)
  
Photos(6x, ~11,27 MB)

Mnichov. Oliver Zipse se ujme nové role Předsedy představenstva BMW AG 16. srpna 2019. Dozorčí rada společnosti se na tom usnesla 18. července na své schůzi ve Spartanburgu v americké Jižní Karolíně. Zipse nahradí v této funkci Haralda Krügera, který počátkem července informoval dozorčí radu, že nebude usilovat o další zvolení do čela společnosti. Krüger odstoupí z vedoucí pozice a opustí představenstvo k 15. srpnu 2019.

„Oliver Zipse je analytická vůdčí osobnost schopná strategických rozhodnutí, která se ujme pozice Předsedy představenstva BMW AG. Pro BMW Group bude novou hybnou silou, s ním bude utvářet budoucnost mobility,“ řekl Dr. Norbert Reithofer, Předseda dozorčí rady BMW AG.

Zipse, jmenovaný nový předseda představenstva, je od roku 2015 členem představenstva společnosti BMW AG a v současné době je zodpovědný za výrobní divizi. Svoji profesní kariéru začal ve společnosti v roce 1991 jako stážista a od té doby zastával různé manažerské funkce, včetně například výkonného ředitele továrny v Oxfordu nebo senior vice prezidenta plánování a produktové strategie.

Reithofer dále dodal: „Dozorčí rada respektuje rozhodnutí Haralda Krügera a dnes vyjadřuje upřímné poděkování za jeho úspěšnou mnohaletou práci pro BMW Group. Jménem celé společnosti mu přejeme vše nejlepší do budoucnosti a doufáme, že BMW Group bude mít pro něj vždy zvláštní význam.“

Dozorčí rada BMW AG se v současné době schází v americké továrně ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, aby projednala současný vývoj na americkém trhu a výrobu v celosvětově největším výrobním závodě BMW Group. Reithofer zdůraznil: „Díky své inovativní síle, silným značkám a odhodlaným zaměstnancům bude BMW Group stavět na své vedoucí roli v prémiovém segmentu a pokračovat na cestě k dlouhodobému úspěchu.“

Manfred Schoch, předseda celosvětové rady zaměstnanců a místopředseda dozorčí rady, prohlásil: „Silné partnerství mezi radou zaměstnanců a vedením společnosti má dlouhou tradici a je základem našeho úspěchu. Těšíme se na další spolupráci a utváření budoucnosti společnosti. “

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit