Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Valentino Rossi se stal novým členem rodiny továrních jezdců BMW M Motorsport.

• Novým továrním jezdcem BMW M se pro rok 2023 stala motocyklová legenda Valentino Rossi. • Těsná spolupráce mezi Rossim a BMW M Motorsport přesahuje jeho závodní vystupování v rámci BMW M Team WRT. • Valentino Rossi: „Jsem velmi hrdý na to, že se mohu stát oficiálním továrním jezdcem BMW M, a je to pro mě velká příležitost.“

Automotive
·
BMW Motorsport
·
Motorsport Drivers
·
GT Racing
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Tým továrních jezdců BMW M získává pro sezónu 2023 velmi známého 21. člena. Valentino Rossi (I) a BMW M Motorsport se domluvili na pracovním angažmá, které přesahuje rámec minulý týden oznámených účastí v závodech za tým BMW M Team WRT. Devítinásobný motocyklový mistr světa, který na podzim 2021 ukončil svoji dlouholetou úspěšnou kariéru na dvou kolech, se v příštím roce zúčastní závodů Fanatec GT World Challenge Europe powered by AWS a 12hodinového závodu na Bathurstu s BMW M4 GT3, současně bude k dispozici i pro další závodní a testovací účely v závodních vozech BMW M Motorsport.

„Valentina Rossiho není třeba představovat. Jako jeden z nejúspěšnějších motocyklových jezdců všech dob se zapsal do historie. Jeho úspěchy na závodních tratích a jeho osobnost z něj zcela oprávněně udělaly žijící legendu,“ řekl Andreas Roos, šéf BMW M Motorsport. „Valentino však dokázal, že je také vynikajícím závodníkem na čtyřech kolech. Ukázal, že automobilové závody se staly ve světě motorsportu jeho druhým domovem, a do této nové kapitoly své kariéry vnáší veškerou svou vášeň, schopnosti a odhodlání. Je fantastické, že se Valentino příští rok připojí k naší rodině BMW M Motorsport jako nový tovární jezdec. Na spolupráci se opravdu těšíme – vítej na palubě, Vale!“

„Jsem velmi hrdý na to, že se stanu oficiálním továrním jezdcem BMW M, a je to pro mě skvělá příležitost,“ řekl Rossi. „V loňském roce jsem začal vážně závodit s automobily a svou první sezónu jsem dokončil s týmem WRT, se kterým jsem si velmi dobře rozuměl. Jsem velice rád, že si tým WRT vybral BMW M Motorsport jako nového partnera. BMW M4 GT3 jsem měl možnost testovat již dvakrát a pocity z vozu jsou velmi dobré. Myslím, že bychom mohli být v příští sezoně konkurenceschopní. BMW M Motorsport mi také dalo příležitost závodit příští rok po boku dvou velmi dobrých jezdců: Maxima Martina a Augusta Farfuse. Mám se ještě hodně co učit a zlepšovat, ale doufám, že budu na tento úkol stačit a budu dostatečně rychlý, abych mohl během závodních víkendů bojovat na odpovídající úrovni.“

Rossi slavil svůj první titul mistra světa ve třídě do 125 cm3 v roce 1997. O dva roky později na něj navázal titulem ve třídě 250 cm3. V roce 2000 postoupil do tehdy nejvyšší kategorie Grand Prix, třídy 500 cm3, kde se v roce 2001 stal mistrem světa. Tuto třídu v následujícím roce nahradila MotoGP a Rossi zůstal měřítkem pro všechny ostatní. Do roku 2005 přidal do své sbírky další čtyři tituly mistra světa a v letech 2008 a 2009 následovaly tituly číslo osm a devět. Rossi i poté pravidelně bojoval o korunu mistra světa. „Doktor“ se také dlouhodobě věnuje rozvoji mládeže prostřednictvím své VR46 Rider Academy, což je škola, která pomáhá mladým italským jezdcům dostat se do MotoGP.

Rossi se také průběžně účastnil testování v různých závodních vozech  včetně vozů formule 1 Ferrari a Mercedes. Nechyběly ani starty na rally v Monze (I) v roce 2009 a dva závody v Mistrovství světa v rally – jeden v roce 2006 na Novém Zélandu a druhý v roce 2009 ve Walesu. V roce 2019 se Rossi zúčastnil vytrvalostního závodu v Abú Zabí (SAE). Poté, co po finále sezony 2021 ukončil aktivní motocyklové závodění, se pustil do nové kapitoly své kariéry – automobilových závodů. V sezoně 2022 se s týmem WRT účastnil závodů GT World Challenge Europe.

V příštím roce bude startovat v této sérii závodů a ve vytrvalostní klasice v Bathurstu (AUS) po boku svých kolegů z továrního týmu BMW M Maxima Martina (B) a Augusta Farfuse (BR). Status továrního jezdce mu dává i spoustu dalších možností. Kromě současných pevných závazků bude moci Rossi absolvovat další závody a testy s různými závodními vozy BMW M Motorsport. Třiačtyřicetiletý Rossi bude mít také možnost reprezentovat BMW M Motorsport. Podrobnosti budou oznámeny později.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit