Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI představuje Spike, digitální osobnost pro novou rodinu modelů.

+++ Nová digitální osobnost se jmenuje Spike +++ Premiéra na Auto Shanghai 2023 a v konceptu MINI Concept Aceman +++ Typický uživatelský zážitek MINI navržený pro novou generaci modelů MINI se poprvé představuje +++

Technologie
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Design, koncepty a studie
·
Shanghai
·
MINI
·
Asia
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Spike, psí přítel značky MINI, se představuje v nové digitální podobě. Je inspirován vzhledem anglického buldočka a je navržen tak, aby prováděl konceptem obsluhy budoucí rodiny modelů MINI. V roli osobního asistenta MINI Intelligent Personal Assistant bude poskytovat různé formy pomoci. Spike se poprvé významně představí na mezinárodním autosalonu v Šanghaji (18.–27. dubna 2023) v Číně.

Tam se tento čtyřnohý přítel stane uměleckou hračkou, která bude vítat návštěvníky stánku MINI jako velkoformátová socha. Umělecké hračky jsou samostatná umělecká díla, která ve stylu městské popkultury kombinují prvky hraček a soch. Spike se objeví také jako aktivní protagonista v interiéru nového MINI Concept Aceman. Nový režim Spike vytvoří dokonalou scénu pro digitálního společníka, který se veřejnosti poprvé představí na kruhovém centrálním OLED displeji na palubní desce. Komplexní vhled do digitálního světa nové modelové řady a rozmanitých funkcí Spika poskytne MINI v průběhu roku 2023.

Spike provází úspěšný příběh této britské prémiové značky již od debutu moderního MINI v roce 2001. Buldok se svou kompaktní a mohutnou postavou, britským původem a sympatickou povahou byl již tehdy považován za dokonalý zvířecí ekvivalent MINI. „MINI bude vždy synonymem pro emoce a nevšední zážitky,“ řekl Oliver Heilmer, šéfdesignér MINI. „Proto nyní přenášíme Spika do budoucnosti v podobě digitální osobnosti. Přitom není pouze designovým experimentem, ale je skutečným společníkem s vlastní osobností, vytvářející speciální uživatelské zážitky.“

Tým designérů MINI vyvinul Spika pro komunitu MINI z počáteční skici ve všestranného společníka, který přitahuje pozornost nejen k vozidlu; byl totiž už vystaven jako umělecká hračka v rámci světové premiéry konceptu MINI Concept Aceman. Kdekoli se Spike objeví, přináší nečekané zážitky a vzrušující setkání.

Uvedení nové modelové řady značky posiluje spojení vozu s individuálním životním stylem řidičů. Toto emocionální propojení mezi člověkem a automobilem oživuje digitální postava, kterou Spike ztělesňuje vlastním osobitým způsobem.

 

Kontakt

David Haidinger, Corporate Communications Manager, BMW Czech Republic
Telefon: +420 739 601 171; e-mail: david.haidinger@bmwgroup.com
BMW PressClub CZ: www.press.bmwgroup.com/pressclub/p/cz/startpage.htm
Inernet: www.bmw.cz; Facebook CZ: https://www.facebook.com/BMW.Ceska.Republika

BMW Group

BMW Group je se svými značkami BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad vedoucím výrobcem prémiových automobilů a motocyklů, stejně tak jako poskytovatelem prémiových finančních produktů a služeb mobility. BMW Group je společností s 30 výrobními závody po celém světě a globální prodejní sítí se zastoupením ve více než 140 zemích.

V roce 2022 společnost BMW Group prodala po celém světě více než 2,4 milionu osobních vozů a více než 202 000 motocyklů. Zisk před zdaněním ve finančním roce 2021 činil 16,1 miliardy Euro, příjmy dosáhly 111,2 miliardy Euro. K 31. prosinci 2021 pracovalo pro BMW Group 118 909 zaměstnanců.

Úspěchy společnosti BMW Group se vždy opíraly o dlouhodobé strategie a odpovědnost. Společnost již ve svých počátcích určila směr, kterým se bude ubírat, a důsledně se zaměřuje na udržitelnost a ochranu zdrojů, a to od dodavatelského řetězce přes výrobu až po fázi konce životního cyklu všech produktů.

www.bmwgroup.com
Facebook:               http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:                    http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:                http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram:              https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn:                https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit