Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Čistě elektrické potěšení z jízdy budoucnosti: nové MINI Cooper Electric.

Pátá generace 3dveřového MINI je čistě elektrická a navazuje na úspěšnou historii tohoto legendárního modelu. Nové MINI Cooper Electric s maximálně intenzivním pocitem z jízdy jako v motokáře ztělesňuje charakteristické potěšení z jízdy budoucnosti.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI 3 door
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Další generace rodiny MINI se nyní představuje v podobě elektrického MINI Cooper Electric. Nová generace ikonického 3dveřového MINI je zaměřena na elektrické potěšení z jízdy a bude k dispozici ve dvou výkonových úrovních. MINI Cooper Electric se svým působivě agilním pohonem představuje lokálně bezemisní prémiovou mobilitu budoucnosti.

Čistě elektrické MINI Cooper SE, jehož první generace byla původně uvedena na trh v roce 2020, zaznamenalo v roce 2022 nárůst prodejů o 25,5 % a stalo se jednoznačně nejoblíbenějším modelem MINI, přičemž v loňském roce se tohoto lokálně bezemisního MINI celosvětově prodalo více než 43 000 kusů. Každé páté MINI na silnicích je nyní poháněné elektricky. Obrovský úspěch původního MINI nedávno demonstrovalo milionté vyrobené 3dveřové MINI současné čtvrté generace. Tento jubilejní vůz, taktéž v elektrické verzi, byl dodán do Kanady.

Elektrifikovaný pocit z jízdy jako v motokáře s maximálním točivým momentem hned od rozjezdu.
U nové rodiny automobilů MINI je maximální točivý moment k dispozici od samého rozjezdu, a to jak v případě MINI Cooper E s výkonem 135 kW, tak u MINI Cooper SE s výkonem 160 kW. Zrychluje bez prodlevy a bez přerušení toku výkonu ke kolům zcela plynule. Vysokonapěťová lithium-iontová baterie je umístěna v podlaze, což zajišťuje podmanivé jízdní vlastnosti, ideální rozložení hmotnosti zároveň zvyšuje stabilitu a agilitu. Tímto způsobem MINI nově definuje charakteristický pocit z jízdy jako v motokáře a soustavně udržuje své tradiční zaměření na potěšení z jízdy ve městě, které je mimořádně úspěšné již více než 60 let.

MINI při vývoji nového modelu MINI Cooper Electric využilo bohatých zkušeností BMW Group k dosažení dalšího zlepšení jízdní dynamiky. Tento elektrický model je pevně zakotven v historii značky od uvedení přepracované generace 3dveřového MINI předchozí generace na trh v roce 2001. Neustálý pokrok v oblasti technologie elektrického pohonu, hospodárnosti a výkonu, který je nedílnou součástí historie značky MINI, nyní opět posouvá potěšení z jízdy na novou úroveň.

Větší dojezd a maximální flexibilita.
Kapacita baterie v MINI Cooper E činí 40,7 kWh, zatímco v MINI Cooper SE je to 54,2 kWh. Díky tomu mají nové modely předpokládaný dojezd mezi 300 a 400 kilometry, což znatelně zvětšuje akční rádius pro výlety v městském prostředí i mimo něj.

MINI Cooper Electric se svým charakteristickým pojetím využití vnitřního prostoru představuje maximální flexibilitu. Interiér nabízí maximální variabilitu, umožňuje zvětšit objem zavazadlového prostoru a poskytuje čtyři místa k sezení.

Společně s MINI Countryman, které se bude od listopadu 2023 vyrábět v továrně BMW Group v Lipsku, je nové MINI Cooper Electric připraveno na plně elektrickou budoucnost značky MINI. Rodinu nových modelů doplní v roce 2024 MINI Aceman.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The vehicle shown is a development vehicle that is not available for sale.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit