Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

MINI představuje první prvky designu budoucí generace rodiny modelů.

MINI hrdě představuje první čtyři prvky designu budoucí generace svých modelů, které ztělesňují nový designový jazyk Charismatic Simplicity. Letmý pohled na nový kulatý OLED displej, moderní volant, stejně jako sedadla a kola nové generace modelu MINI ukazuje, jak lze tradiční hodnoty značky kombinovat s pokročilými technologiemi.

Design, koncepty a studie
·
BMW Group Design
·
MINI Design
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 152,84 KB)
  
Photos(19x, 109,73 MB)

Mnichov. MINI přináší první pohled na moderní design nadcházející rodiny čistě elektrických modelů. Nový redukovaný designérský styl se nazývá Charismatic Simplicity a zaměřuje se na podstatu. Každý nový model MINI získává svůj vlastní výrazně individuální charakter, který bude vyjádřen specifickými prvky designu, zároveň ale jasně ukáže individualitu s jednoznačnou příslušností ke značce. Další podstatnou součástí nového designového jazyka budou udržitelné materiály.

„S naším novým designovým jazykem Charismatic Simplicity zcela přehodnocujeme ikonické MINI. Náš puristický, progresivní přístup kombinuje jednoduchost funkčních prvků s emocionalitou, kterou je MINI proslulé,“ říká Oliver Heilmer, šéfdesignér MINI. „Jsme přesvědčeni, že vědomá redukce na několik málo, ale o to výraznějších prvků umožňuje inovace, které by dříve byly nemyslitelné.“

Kulatý OLED displej kombinuje tradici s nejmodernější technologií.
Hlavním prvkem vizuálně redukovaného interiéru je pro MINI ikonický kruhový centrální displej, který bude v nadcházející generaci modelů nově navržen v podobě OLED displeje. MINI je první automobilkou na světě, která nabídne dotykový displej s plně využitelnou kruhovou plochou. OLED displej bude mít průměr 240 milimetrů a bude kombinovat funkce hlavních přístrojů a kontrolního displeje. Elegantní design a bezrámečkový vzhled mu dodávají mimořádně kvalitní dojem. Dotykové ovládání umožní zcela nové, minimalistické uživatelské rozhraní, kterým budou ovládány také integrované funkce infotainmentu a klimatizace.

Díky puristické palubní desce, která bude spíše kulisou pro kruhový centrální displej, MINI naváže na tradiční designové dědictví klasického MINI.

Udržitelně inspirovaná rozmanitost materiálů: volant a sedadla.
Kromě centrálního displeje bude u příští generace modelů zásadně přepracován také volant. Standardní verze bude mít dvouramennou konstrukci. Volitelná verze přidává kromě sportovního tvaru s třetím svislým ramenem také výrazný textilní povrch. Nadcházející řada modelů MINI bude inspirovat vysoce kvalitními a udržitelnými materiály a barvami i inovativními textilními povrchy. Vibrant Silver bude opakující se barevný ozdobný prvek, který svým třpytivým metalickým vzhledem vozu dodá zvláštní výraz, a to jak zvenku, tak uvnitř.

Stejně rozmanitá je i nabídka sedadel. Svěží kombinace nových barev a vzorů v kombinaci s klasickými stylovými prvky, jako je například vzor psích zubů, vytvoří most mezi minulostí a budoucností. Laminované bočnice sedadel vypadají obzvlášť hodnotně a dokládají pozornost věnovanou detailům. Loketní opěrky, poprvé integrované do sedadel, pak přispějí k domácké atmosféře interiéru.

Nový design ráfků podporuje rozměry a aerodynamiku.
Rovněž zcela přepracovaná kola z lehké slitiny se řídí principem nového designového stylu. Kola MINI nadcházející řady modelů již nebudou sázet na skulpturální charakter struktury paprsků, ale na grafický design vyznačující se výraznými barevnými kontrasty. Tím vytvoří iluzi velikosti, která bude dále zdůrazněna paprsky směřujícími ven. Střídmý design kol díky svému kompaktnímu dvojrozměrnému řešení přispěje k lepším aerodynamickým vlastnostem a delšímu dojezdu.

MINI těmito inovativními prvky designu již nyní naznačuje, jak přelomový krok s principem Charismatic Simplicity chystá. Nový designový jazyk MINI v sobě spojuje kvalitu, udržitelnost a puristickou invenci v dokonalé syntéze s historickou DNA značky.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit