Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Going Green@Work by BMW Group.

BMW Group opět připravila dvě flotily elektrických a plug-in hybridních vozů, které budou zapůjčeny v rámci České republiky společnostem se zájmem o odpovědnou mobilitu.

BMW i
·
Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Praha. K otázce osobní dopravy šetrné k životnímu prostředí je důležité přistupovat zodpovědně, a proto BMW Group připravila projekt GoingGreen@Work. V rámci projektu jsou připraveny dvě flotily elektrických 
a plug-in hybridních vozidel, které v rámci České republiky budou od 13. září zapůjčeny celkem 12 odpovědným firmám na šestidenní testování. Jedná se celkem o 14 vozidel, 10 čistě elektrických a 4 plug-in hybridních, různých modelových řad značek BMW a MINI. Již třetí ročník podpory zodpovědné osobní mobility navazuje na předešlé ročníky projektů GoingGreen v roce 2021 a ELECTRIFYOU v roce 2022, ve kterých si uživatelé mohli vyzkoušet vlastnosti čistě elektrických a plug-in hybridních modelů, užít si radost z jízdy a zároveň podpořit snižování produkce emisí CO2. 

Novinkou v letošním ročníku je partnerství s E.ON Drive.
Díky partnerství s E.ON Drive se letošní ročník zaměřuje na koncové kompletní řešení šetrné mobility u zákazníka. V rámci spolupráce je mimo vozidla a příslušenství BMW/MINI představeno také komplexní řešení instalačních balíčků od diagnostiky a přípravy ať domácí, tak firemní sítě až po propojení nabíječky Wallbox s chytrým elektroměrem za účelem dynamického řízení dobíjecího výkonu. Součástí portfolia služeb E.ON Drive je i pomoc s vyřízením žádosti o dotaci NZÚ.

Samotný projekt má ukázat firmám, že zodpovědná mobilita není jen ekologicky šetrná alternativa. Jde mimo jiné i o představení komplexního řešení pro firmy a jejich flotily, díky kterým se nejen sníží emise a provozní náklady, ale zároveň podpoří udržitelnou budoucnost. Příznivým faktorem je i samotná neustále rozvíjející se infrastruktura pro elektromobilitu a BMW/MINI Charging, kdy se síť nabíjecích bodů oproti roku 2021 ztrojnásobila. V rámci Evropské unie jich najdeme přes 560 000, v Česku pak počet přesahuje 4200. Na všech těchto místech lze dobíjet pomocí jedné karty a obdržet jednu měsíční fakturu s vyúčtováním.

Flotily jsou složeny z čistě elektrických BMW iX, BMW i4, BMW iX1 a MINI Cooper SE, ale také plug-in modelů BMW řady 7, BMW řady 3 a BMW řady X5.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit