Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Going Green@Work by BMW Group.

BMW Group opět připravila dvě flotily elektrických a plug-in hybridních vozů, které budou zapůjčeny v rámci České republiky společnostem se zájmem o odpovědnou mobilitu.

BMW i
·
Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Praha. K otázce osobní dopravy šetrné k životnímu prostředí je důležité přistupovat zodpovědně, a proto BMW Group připravila projekt GoingGreen@Work. V rámci projektu jsou připraveny dvě flotily elektrických 
a plug-in hybridních vozidel, které v rámci České republiky budou od 13. září zapůjčeny celkem 12 odpovědným firmám na šestidenní testování. Jedná se celkem o 14 vozidel, 10 čistě elektrických a 4 plug-in hybridních, různých modelových řad značek BMW a MINI. Již třetí ročník podpory zodpovědné osobní mobility navazuje na předešlé ročníky projektů GoingGreen v roce 2021 a ELECTRIFYOU v roce 2022, ve kterých si uživatelé mohli vyzkoušet vlastnosti čistě elektrických a plug-in hybridních modelů, užít si radost z jízdy a zároveň podpořit snižování produkce emisí CO2. 

Novinkou v letošním ročníku je partnerství s E.ON Drive.
Díky partnerství s E.ON Drive se letošní ročník zaměřuje na koncové kompletní řešení šetrné mobility u zákazníka. V rámci spolupráce je mimo vozidla a příslušenství BMW/MINI představeno také komplexní řešení instalačních balíčků od diagnostiky a přípravy ať domácí, tak firemní sítě až po propojení nabíječky Wallbox s chytrým elektroměrem za účelem dynamického řízení dobíjecího výkonu. Součástí portfolia služeb E.ON Drive je i pomoc s vyřízením žádosti o dotaci NZÚ.

Samotný projekt má ukázat firmám, že zodpovědná mobilita není jen ekologicky šetrná alternativa. Jde mimo jiné i o představení komplexního řešení pro firmy a jejich flotily, díky kterým se nejen sníží emise a provozní náklady, ale zároveň podpoří udržitelnou budoucnost. Příznivým faktorem je i samotná neustále rozvíjející se infrastruktura pro elektromobilitu a BMW/MINI Charging, kdy se síť nabíjecích bodů oproti roku 2021 ztrojnásobila. V rámci Evropské unie jich najdeme přes 560 000, v Česku pak počet přesahuje 4200. Na všech těchto místech lze dobíjet pomocí jedné karty a obdržet jednu měsíční fakturu s vyúčtováním.

Flotily jsou složeny z čistě elektrických BMW iX, BMW i4, BMW iX1 a MINI Cooper SE, ale také plug-in modelů BMW řady 7, BMW řady 3 a BMW řady X5.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit