Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Radost navždy: BMW posílá sváteční pozdrav příběhem otce a syna, který pohladí po duši.

+++ Emocionální vyprávění na kanálech sociálních médií BMW +++ Jízda v čistě elektrickém BMW i4 se stává cestou napříč minulostí i současností +++ Poselství: radost z jízdy nikdy nekončí a spojuje generace +++

Lifestyle
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 130,87 KB)
  
Photos(4x, 52,55 MB)

Mnichov. Stejně jako v minulosti a v současnosti, tak nepochybně i v budoucnosti: řidičský průkaz představuje mnohem víc než jen povolení vyjet s automobilem na silnici. Je totiž klíčem k nejrůznějším zážitkům, vzpomínkám a okamžikům, které formují osobnost. A i když nevyhnutelně přijde den, kdy už automobil nebudete schopni na veřejných komunikacích zodpovědně řídit a rozhodnete se odevzdat řidičský průkaz, jedno zůstane: radost z jízdy, která spojuje generace. To je poselství krátkého filmu, který pohladí po duši.

Video, jež dnes slaví premiéru na sociálních sítích BMW pod heslem „Freude forever“, ukazuje ve scénách, které zahřejí u srdce, jak se společný zážitek z individuální mobility může stát formující součástí rodinné historie. Hlavní role autentického příběhu mají sympatické postavy. Film vypráví příběh pětaosmdesátiletého Roberta, který si uvědomuje, že je čas nadobro pověsit řidičské rukavice na hřebík. Emoce, jež to v něm vyvolává, prožívá nejen on, ale i jeho syn Christopher, který s ním jde odevzdat řidičský průkaz na příslušné úřady. Cesta zpět v Christopherově elektrickém BMW i4 se mění v cestu minulostí i přítomností, a tím ve výjimečný zážitek plný šťastných společných vzpomínek.

Na pomezí hlubokého smutku a čiré radosti.
Prostředí úvodní scény devadesátisekundového svátečního filmu je přinejmenším strohé: chladná šedivá čekárna, monotónní tikot nástěnných hodin. Jen vánoční stromek v pozadí se pokouší dodat trochu tepla. Skleslý výraz v Robertově tváři napovídá, že nastal čas. Christopher se ho marně snaží rozveselit („Je to jen kus plastu, víš...“). Pro Roberta je však kus plastu, který mu odevzdává u pultu, výrazem svobody a ryzí radosti z jízdy. Nálada ve voze na cestě domů je patřičně melancholická, ovšem jen do doby, než Christopher náhle neodbočí ze silnice.

Oba muži zastaví u brány zprvu neznámého místa. Na Christopherův pokyn otevře závoru člen ochranky. Ukáže se, že se právě nacházejí na parkovišti jejich firmy. Robert si okamžitě vzpomene na místo, kde před téměř 40 lety učil svého syna řídit. A při výměně rolí Christopher vyzve svého otce, aby se naposledy posadil za volant jeho BMW.

Nyní se vracíme do 80. let minulého století, kdy si Robert s Christopherem vymění místa, aby se jeho tehdy osmnáctiletý syn mohl ujmout řízení BMW řady 3. Když se Robert vrátí zpět do přítomnosti, sešlápne plynový pedál BMW i4 a elektrické kupé se dynamicky rozjede, minulost a přítomnost se spojí ve vizuálně ohromující podívanou. Robertovi se v mysli odehrávají šťastné vzpomínky na cesty autem se synem: malý Christopher usínající na nočních výletech, nezapomenutelné rodinné dovolené, všechny ty kilometry po celé zemi, aby fandil jeho sportovním výkonům, vyzvedávání z večírků, odvoz na první rande. V dramatickém vyvrcholení Robert zabrzdí a zůstane chvíli stát: nyní je připraven nadobro opustit místo řidiče. Nicméně pocit radosti z jízdy přetrvá navždy.

Sváteční video od BMW má premiéru na sociálních sítích.
S nápadem na tento poutavý snímek přišla kreativní/reklamní agentura Jung von Matt pro společnost THE GAME. Film, který vznikl ve spolupráci s BMW Marketing, trvá přibližně 90 sekund a bude k vidění na všech kanálech sociálních médií značky BMW – na YouTube, LinkedIn a Instagramu. Kromě hlavního celovečerního filmu bude zveřejněna také 30sekundová montáž a 15sekundový teaser, které pokryjí všechny typy obsahu požadované příslušnými kanály sociálních médií.

Na video se můžete podívat zde:  https://youtu.be/pU6UWWAyptI

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit