Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

ALPINA představuje speciální edici při příležitosti 50 let působení automobilky BMW v Jižní Africe.

+++ BMW Jižní Afrika obnovuje partnerství se společností ALPINA, která vznikla téměř před 40 lety +++ 5 kusů exkluzivních modelů ALPINA B3 +++ Model BMW ALPINA B3 50 Years of BMW South Africa se připojí k celoročním oslavám 50 let působení v zemi +++

 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 192,89 KB)
  
Photos(17x, 37,65 MB)

Midrand. BMW Group South Africa naplnila rok 2023 oslavami svého velmi speciálního postavení v rámci globální výrobní sítě automobilky BMW. Před 50 lety tu vznikl první výrobní závod značky BMW mimo Německo. Jeden z vrcholů tohoto milníku představovalo červnové oznámení o investici 4,2 miliardy randů (přibližně 5 miliard korun/207 milionů euro) do továrny společnosti Rosslyn v blízkosti hlavního města Pretoria. Od konce roku 2024 se právě tam bude vyrábět nová generace plug-in hybridního modelu BMW X3. 

Další zajímavostí pro automobilové nadšence je bezpochyby pět kusů mimořádně speciálního modelu ALPINA B3 AWD. Ten byl vytvořen na počest významného milníku BMW Group v Jižní Africe a nese charakteristické logo společnosti. Vozy edice ALPINA B3 50 Years of South Africa jsou zájemcům k dispozici pouze ve výrazném zeleném metalickém laku ALPINA Green II.

Stejně jako spolupráce BMW South Africa a společnosti ALPINA z poloviny 80. let, která vedla ke vzniku ikonického BMW 333i, jehož bylo vyrobeno jen něco přes 200 kusů, sází ALPINA B3 50 Years of South Africa na několik výjimečných detailů, jako jsou 20palcová kovaná kola ALPINA CLASSIC. K dalším detailům exteriéru patří také polepy ALPINA, například stříbrný nápis ALPINA na předním spoileru a označení modelu ALPINA B3.

Další úpravy, které se vážou k výročí, se dostaly do interiéru. Na kůží čalouněných sedadlech Merino Black je na opěrkách hlavy předních sedadel vyšito logo 50. výročí BMW Group South Africa, zatímco plaketa 50 Years an Icon, BMW South Africa na středové konzole potvrzuje, že každý kus představuje jeden z edice pouhých pěti vozů.

Mezi typické prvky ALPINA patří prahové lišty ALPINA a sportovní kožený volant ALPINA SWITCH-TRONIC (s hliníkovými řadicími páčkami), kůže LAVALINA a ruční zakázkové prošívání v bílé a zelené barvě ALPINA.

BMW ALPINA B3 AWD pohání zážehový řadový 6válec o objemu 3,0 litru se dvěma speciálními jednokomorovými turbodmychadly ALPINA. Jeho výkon činí 364 kW (495 k) při 5000 až 7000 1/min a maximální točivý moment 730 N.m v rozpětí 2500 až 4500 1/min. Ve spojení s osmistupňovou automatickou sportovní převodovkou zvládne sprint z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 305 km/h.

K maximální radosti z jízdy napomáhá této speciální edici také pečlivě naladěný sportovní podvozek s elektronicky řízenými tlumiči, čtyřmi jízdními režimy (Comfort+, Comfort, Sport a Sport+), specifické pružiny, dorazy a stabilizátory a speciálně kalibrované variabilní sportovní řízení. Nechybí ani výfukový systém ALPINA, stejně jako brzdový systém se speciálními tepelně odolnými brzdovými destičkami a odvrtávanými kotouči. 

Cena včetně daní a poplatků činí 2 960 341 randů, což je v přepočtu přibližně 3 550 000 Kč.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit