Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Tradice úspěchů na trati: 40 let od debutu DTM, 40 let od prvního vítězství BMW.

11. března 1984 mělo na okruhu v belgickém Zolderu premiéru Německé mistrovství cestovních vozů DTM (Deutsche Tourenwagen Meisterschaft). Premiérový závod ovládlo BMW 635 CSi a na konci sezóny s ním získal mistrovský titul Volker Strycek. BMW tím zahájilo velmi speciální tradici vítězství v jednom z nejpozoruhodnějších mistrovství cestovních vozů v historii.

BMW M automobily
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 193,11 KB)
  
Photos(8x, 20,68 MB)

Mnichov. V roce 1984 mělo být v Německu zahájeno nové mistrovství ve světě motorsportu. Německá národní automobilová komise reorganizovala DRM (Deutsche Rennsport Meisterschaft) tak, aby se zaměřil na závodní vozy s minimálními úpravami ve srovnání se sériovými modely. Tak se zrodilo německé mistrovství cestovních vozů Deutsche Tourenwagen Meisterschaft, zkráceně DTM. V současné době se jedná o jeden z nejpozoruhodnějších a nejsledovanějších šampionátů cestovních vozů na světě. Soutěž byla populárně nazývána „Beztřídní společnost“, protože zde nebylo obvyklé rozdělení do tříd. To znamená, že lehký vůz s malým motorem mohl soutěžit o stejný titul s vozem s mnohem vyšší hmotností a velkým objemem válců. 

Letos 11. března tomu bylo přesně 40 let od premiérového závodu tohoto šampionátu na okruhu Zolder v Belgii. Na startovní čáře se představilo celkem 27 vozů od osmi různých výrobců. Nejvíce bylo s 11 vozy zastoupeno BMW. V duchu „Beztřídní společnosti“ byly na startu tři různé modely BMW – tři BMW 323i, jedno BMW 528i a sedm kupé BMW 635CSi.

Prvními čtyřmi vozy, které úspěšně dokončily úvodní závod o délce 24 kol a 102,288 km, byla BMW 635 CSi. Zvítězil Harald Grohs, který se tak zapsal do historie motoristického sportu jako první vítěz závodu DTM. Bohužel kvůli technickému problému nebyly německému jezdci body uděleny. „Musím říct, že jsem byl velmi šťastný, že jsem si domů odvezl vítězství v nejtěžší konkurenci. Ale pak, hodinu a půl po závodě, jsem dostal zprávu, která otřásla mou radostí: byl jsem diskvalifikován kvůli menšímu technickému problému. Udržel jsem si vítězství, ale body do šampionátu mi byly odebrány. A to je důvod, proč jsme bohužel na konci sezóny ztratili mistrovský titul ve prospěch Volkera Strycka,“ řekl Harald Grohs v rozhovoru pro BMW Group v roce 2014.

Volker Strycek na začátku své kariéry zvolil v tomto roce strategický přístup. Po celou sezónu vždy usiloval o bezpečné bodování, neriskoval boj o první místo. Takže nakonec, po 11 závodech bez jediného vítězství, ale s pěti umístěními na stupních vítězů, byl korunován jako první celkový vítěz mistrovství DTM. BMW si v tomto roce kromě jezdeckého titulu připsalo také triumf mezi výrobci.

Pro BMW pak následovaly mimořádně úspěšné roky v DTM. Uvedení BMW M3 E30 a později verze EVO bylo dokonalou odpovědí na DTM. První závod nového modelu, který se konal na úvod sezóny 1987 na Hockenheimu, vyhrál opět tentýž Harald Ghros. Tento model získal mnoho vítězství a dva mistrovské tituly s Ericem van der Polem v roce 1987, což byla jeho debutová sezóna, a Robertem Ravagliou v roce 1989.

Poslední účast M3 E30 v tomto šampionátu byla také poznamenána vítězstvím, když Roberto Ravaglia na Hockenheimu vyhrál jen o několik desetin sekundy před Kurtem Thiimem s Mercedesem, což byla poslední kapitola legendárního střetu dvou závodních vozů, které se zapsaly do historie – BMW M3 E30 a Mercedes 190E.

BMW M3 E30 se stalo nejúspěšnějším cestovním vozem v historii motoristického sportu. Vyhrálo bezpočet závodů na okruzích, ale dokonce bylo s Bernardem Béguinem a Marcem Duezem úspěšné i v mistrovství světa v rallye (WRC), když vybojovalo jedno z pouhých dvou vítězství v historii značky. Další příklad popularity BMW M3 E30 – v roce 1988 bylo v DTM 16 z 34 vozů na startovním roštu právě BMW M3.

Návrat do šampionátu   BMW a DTM v roce 2000.
BMW se s BMW M3 DTM (E92) vrátilo do DTM v roce 2012 po dvacetileté přestávce. Po dramatickém souboji, který se rozhodl v posledním závodě sezóny, získalo BMW všechny tituly, jež byly v sázce – mezi jezdci s Brunem Spenglerem, v týmech se Schnitzerem, v Poháru konstruktérů a s Augustem Farfusem korunovaným jako nejlepší nováček. Jednalo se o další titul získaný v zahajovací sezóně nového závodního modelu.

V roce 2014, tedy v 10. roce BMW v DTM, BMW debutovalo s novým modelem BMW M4 DTM. Byl to právě Marco Wittman, kdo obohatil bilanci značky s tímto vozem v letech 2014 a 2016 o dva mistrovské tituly DTM. Právě Marco byl prvním a jediným jezdcem, který tento titul získal s BMW dvakrát. Od svého comebacku v letech 2012 až 2016 BMW také získalo každý rok alespoň jeden titul. Po excelentním roce 2012 následoval roku 2013 titul v Poháru konstruktérů, v roce 2014 zvítězili jezdci a týmy a v roce 2015 přibyl další titul v Poháru konstruktérů.

Poté následovaly roky, ve kterých vozy BMW získávaly cenné body pro týmy v DTM, nejprve s M4 DTM Turbo a poté na jednu sezónu s M6 GT3 v nové éře soutěží. V sezóně 2022 se představilo BMW M4 GT3 a Sheldon van der Linde opět oživil tradici zisku titulů hned při debutu závodního vozu v šampionátu.

Přípravy na rok 2024.
Pro letošní sezónu BMW přiveze na start tři vozy. René Rast, Sheldon van der Linde a Marco Wittmann budou startovat ve třech vozech BMW M4 GT3 týmu Schubert Motorsport. Tito tři jezdci přinášejí cenné zkušenosti, protože v DTM jsou společně držiteli šesti titulů. V roce 2024 bude šampionát hostit osm závodů v Německu, Nizozemsku a Rakousku, přičemž první závod na německém Oscherslebenu je naplánován na 26. až 28. dubna. 

Závody lze sledovat na YouTube nebo na oficiálním kanálu DTM. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

Munich. Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit